ایده های تولید و اجرای تبلیغات

سررسید چرم مصنوعی

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

سر رسید چیست ؟

 سررسید نوعی  دفترچه  تقویم دار است که تاریخ سال جاری روی صفحاتش درج شده  و هر صفحه یک روز را نشان میدهد, میتواند همراه با تصاویر زیبای کارت پستال مانند باشد و در انتهای بعضی از انها دفترچه تلفن نیز طراحی شده گردد.

مزایای استفاده از سررسیدها

از سر رسیدها استفاده های مختلفی میشود, برای نمونه بیشترین استفاده از سر رسید ها در زمینه تبلیغات است و بسیاری از شرکت ها و سازمان های تجاری  برای تبلیغ و معرفی محصولات و زمینه فعالیتی خود از انها استفاده می نمایند و در صفحات اول  سر رسید یا روی جلد های ان ها محصول خود را تبلیغ و معرفی میکنند.

سر رسیدها به غیر از جنبه ی تبلیغاتی میتوانند اهداف فرهنگی ادبی و یا خیرخواهانه نیز داشته داشته باشند .

برخی از سررسیدها با هدف خیر خواهانه تهیه میشوند,  نام و یا ادرس موسسه خیریه را روی جلد آن ها درج کرده و در صفحات اول چند نمونه از فعالیت های انجام شده در موسسه و نتیجه ان را مطرح می کنند و از این طریق دیگران را نیز موسسه خود را به دیگران معرفی می نمایند.

در اهداف فرهنگی میتوان چند کار ساده اما زیبا را به نمایش گذاشت و دیگران را به انجام ان نیز تشویق کرد و یک کمک کوچک در زمینه فرهنگ سازی انجام داد.

بسیاری از افراد به دلیل اینکه صفحات سررسید ها تاریخ دارند از آن ها به عنوان دفترچه خاطرات استفاده میکنند. بسیاری دیگر نیز برای اینکه کار های خود را فراموش نکنند, یادداشت های روزانه خود را در آن ها ثبت میکنند .

سررسید چرم مصنوعی

انواع سررسید ها

سررسید ها بسته به نوع فعالیت و یا قیمت انواع مختلفی دارند.مثلا سررسیدهای کاغذی, سررسیدهای گلاسه و یا سررسیدهای چرم مصنوعی که قصد داریم در این مطلب به معرفی سررسید های چرم مصنوعی بپردازیم.

تفاوت انتخاب چرم طبیعی و مصنوعی برای جلد

به دلیل گران قیمت بودن  چرم طبیعی  اگر کسی بخواهد سررسید چرمی تهیه کند متحمل هزینه بالایی میشود و این موضوع از لحاظ اقتصادی اصلا به صرفه نیست. چرم مصنوعی بسیار شبیه به چرم طبیعی می باشد با این تفاوت که  قیمت پایین تری دارد تفاوت دیگر آن ها در تنوع رنگ است که چرم مصنوعی از چرم طبیعی بسیار متنوع تر است, چرم مصنوعی خام را میتوان تقریبا با هر رنگ دلخواه رنگ امیزی کرد وحق انتخاب مصرف کننده را بیشتر نمود.

چاپ نام تجاری روی جلد چرم مصنوعی

حک لوگو روی چرم مصنوعی از طریق لیزر، داغی، پلاک، طلاکوب و نقره کوب و چاپ سیلک امکان پذیر است.

به این موضوع نیز توجه داشته باشید که روی بعضی از چرم ها لیزر به خوبی انجام نمیگیرد,بنابراین قبل  سفارش از تهیه کننده بخواهید که در انجام این مورد دقت بیشتری داشته باشد.

کیفیت چرم

در انتخاب نوع چرم نیز باید دقت داشته باشید, زیرا اگر از نوع بی کیفیت باشد ممکن است بعد از مدتی چرم پوسته پوسته شود یا روی ان چروک بیافتد و یا ممکن است بعد از مدتی استفاده و در اثر تماس های مکرر با دست تغیر رنگ بدهد.