تقویم و سررسید

سررسید مهندسی و ویژگی های آن

  • نویسنده: سعید هدایتی
  •     
  • :تاریخ

سررسید مهندسی و ویژگی های آن

مقدمه

همه شغل ها به ابزارآلاتی جهت تسهیل کارشان نیاز دارند که در مواقع ضروری به کمک آنها بیاید.مثلا ما مداد پشت گوش نجارها را به یاد می آوریم و آنها را با آن می شناسیم.از دیگرسو می دانیم که برق کارها همیشه فازمتری در جیب دارند و هر دوی آنها برای این دو گروه حکم انگشت ششم را دارد.

علاوه بر هویت شغلی که گاها وسایل این چنینی به صاحبانشان می دهند ، حضور این لوازم در محیط کار و حل مسائل ضرورت دارد.

مثلا شما ابزارآلاتی مثل ماشین حساب برای دانشجویان یا کفش های استوک را برای فوتبالیست ها تصور کنید. انجام کار شغلی فرد بدون این ابزار ظاهرا پیش پا افتاده بسیار سخت و چه بسا غیر ممکن می شود.

سررسید ها برای تمام افرادی که شاغلند ضرورت دارد، این افراد برنامه های روزانه شان را در آن می نویسند ، قرارهایشان را در آن هماهنگ می کنند یادداشت ها یا نتایج کاری روزانه خود را می نویسند و از این طریق نظم بیشتری به کار خود می بخشند.

 

سررسید مهندسی و ویژگی های آن

 

در این راستا بخوانیم : طراحی سررسید و چاپ سررسید

 

تنوع در سررسیدها

سررسیدها علی رغم این که کارکرد یکسانی  دارند و یک زمان و یک تاریخ واحد سالانه را در خود دارا می باشند و به کاربرانشان نشان می دهند، محصول متنوعی می باشند و چاپخانه ها انواع متعددی از آن را طرح و روانه بازار می کنند.

سررسید های هنری که مزین به تصاویر هنری ،شاهکار های هنرهای مختلف یا تصویر بزرگان این هنرها است خود یک نوع از این سررسید ها است.

برای سررسیدهای ورزشی هم این قاعده وجود دارد،سررسید های ورزشی دارای عکس هایی از لوازم ورزشی، قهرمانان رشته ها است و حتی روزشمار اتفاقات و رویدادهای مهم ورزشی را در دل خود جای داده است . برای مشاهده نمونه های سررسید اختصاصی می توانید از بخش نمونه کارها دیدن فرمایید.

ویژگی ها

در این میان نوع دیگری از سررسید که بسیار کاراست و از سوی دیگر مورد بحث ما نیز می باشد وجود دارد ، سررسید های مهندسی یا سررسید های دستیار بسیار لازم و در اکثر مواقع بسیار کارا هستند.

فرمول های فیزیک و ریاضی در میان بسیاری از رشته ها مشترک و برای اکثر آنها مفید به فایده هستند.

اما این فرمول ها علی رغم تمام فوایدی که دارند سختی هایی هم با خود می آورند. حتی بزرگترین دانشمندان جهان هم نیز روی خوشی به فرمول ها نشان نمیدادند.از برکردن و به خاطر سپردن حجم عظیمی از علائم ، اختصارات ، خطوط و حروف الفبایی که هر یک دلالت بر چیزی دارد حتی برای برترین ذهن های دنیا کار جذابی به نظر نمی آمد.

 

سررسید مهندسی و ویژگی های آن

 

بارها و بارها برای همه ما پیش آمده است که حل مسئله ای که دانش آن را داریم به خاطر فرمول نیمه کاره رها کنیم.این بی علاقگی به حفظ کردن عامل اصلی این امر است.

مشهور است که آلبرت اینشتین فیزیک دان مشهور، مبتکر نظریات نسبیت عام و نسبیت خاص، کاشف اثر فتوالکتریک و فرمول جرم انرژی علاقه ای به حفظ کردن فرمول ها نداشته است.

به گونه ای که جمله ای با این مضمون از سوی وی نقل شده که وقتی که هزاران کتاب فرمولها را نوشته اند دیگر چه نیازی به حفظ کردن آنها از سوی ما وجود دارد؟

سررسید های مهندسی نیز چنین کاری برای صاحبان خود انجام می دهند ،آنها فرمول ها ، اطلاعات ، دیتاها ملزومات و قوانین لازمه برای کارهای مهندسان فراهم می کنند،فرمول های پایه و اطلاعات بنیادین که برای کارهای ضروری مهندسان ضرورت دارد، از سوی دیگر این تقویم ها کنار این قوانین و بدیهیات تصاویری از بزرگان ، دست آوردها ،آثار ساخته پرداخته شده و شاهکارهای علمی و هنری رشته مورد نظر را در خود جای دادند.

 

سررسید مهندسی و ویژگی های آن

 

استفاده از این سررسید که ادای دین و یک ابراز تعلق خاطر به رشته و شغل شماست به شدت به مهندسان توصیه می شود. 

برای مشاهده نمونه های سررسید اختصاصی می توانید از بخش نمونه کارها دیدن فرمایید.

 

در این راستا بخوانید :

سررسید اختصاصی دو روز در یک صفحه

چاپ سررسید اختصاصی

سررسید مهندسی