تقویم و سررسید

سررسید اختصاصی رحلی

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

سررسید اختصاصی رحلی

در دنیای امروز که بازاریابی تبلیغات به عنوان یکی از اصلی ترین موارد موجود در کسب و کار محسوب می شوند، سررسید ها و سالنامه ها نیز توانسته اند در این زمینه جایگاه به خصوصی را کسب کنند. بدین منظور هر ساله که به سمت جشن باشکوه نوروز نزدیک می شویم شرکت ها می توانند سررسید اختصاصی رحلی خود را به عنوان یک بروشور و معرفی کننده خدمات و محصولاتشان به مشتریان و دیگر شرکت های واسط هدیه دهند و کسب و کارشان را به پله های ترقی نزدیک کنند .

سررسید اختصاصی رحلی

معرفی سررسید اختصاصی رحلی

سررسید ها دارای انواع متفاوتی نظیر سررسید اختصاصی رقعی، سررسید اختصاصی وزیری و ... هستند و ما امروز را به معرفی یکی از انواع سررسید های اختصاصی با نام سررسید اختصاصی رحلی اختصاص داده ایم. سررسید اختصاصی رحلی را ممکن است به نام سررسید مدیران نیز شنیده باشید. سایز بزرگ این سررسید ها عموماً 34×24 سانتی متر است که به رحلی بزرگ معروف اند و از طرفی سایز دیگر که رحلی کوچک نام دارد معادل 21×29.7 و به سایز برگه هایA4  چاپ می شود.

عموماً سایز سررسید های رحلی را سایز تشریفاتی می نامند و بدین منظور نام مدیران را بر روی آن نهادند. زمانی که شما قصد دارید سررسید اختصاصی خود را طراحی کنید مواردی وجود دارد که باید به آن ها توجه نمایید. این تغییرات کوچک می توانند شکل ظاهری سررسید سفارشی شما را در بر بگیرند.

انواع سررسید اختصاصی رحلی

شکل ظاهری سررسید ها را می توان به غیر از سایز به 5 بخش مختلف تقسیم کرد که هر یک به شرح زیر می باشند:

  • نوع صحافی سررسید اختصاصی رحلی: عموماً صحافی سررسید ها به سه دسته صحافی کلاسوری، صحافی فنری و صحافی دوخت تقسیم می شود که دو مورد اول به وسیله کاغذ های پانچ شده و صحافی دوخت نیز به وسیله دوختن صفحات به جلد انجام می پذیرد.
  • نوع چاپ سررسید اختصاصی رحلی: نوع چاپ بستگی به تعداد رنگ هایی دارد که می خواهید در صفحات داخلی و برای مشخص نمودن رنگ روزهای تقویمتان استفاده کنید. عموماً نوع چاپ به دو دسته تک رنگ و دو رنگ تقسیم می شود که البته با توجه به علاقه شما می تواند تعداد رنگ و طیف بیش تری را شامل شود.
  • داخله سررسید اختصاصی : سررسید می تواند با توجه به تعداد روز،هفته و ماه تولید شود.
  • نوع کاغذ در سررسید اختصاصی رحلی: کاغذ های استفاده شده در سررسید ها به دو دسته تحریر و کرم تقسیم می شوند که شما می توانید بسته به هزینه ای که می کنید و سلیقه تان میان آن ها انتخاب کنید. کاغذ های تحریر دارای رنگ مغزی سفید رنگ هستند و عموماً طرح های سررسید بر روی آن چاپ می گردد در صورتی که کاغذ های کرم که ممکن است آن را به نام کاغذ قرآنی نیز شنیده باشید با رنگ کرم یا نخودی خود قادرند نور کمتری را منعکس کنند و بدین منظور قیمت بالاتری نسبت به کاغذ تحریر دارند.
  • نوع جلد سررسید اختصاصی رحلی: جلدهای سررسید از تنوع بسیاری برخوردار هستند.

سررسید اختصاصی رحلی