جعبه و بسته بندی

طراحی و چاپ کارتن با رویه سفید

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

طراحی و چاپ کارتن با رویه سفید

در حال حاضر روش های طراحی معاصر به سمت استفاده از رنگ های مرتعش روشن و خاکی تمایل دارند و این بدان معنا نیست که دیگر نیازی به استفاده از رنگ های قوی خالص وجود ندارد. همیشه عرصه ای برای استفاده از رنگ بندی های مختلف وجود خواهد داشت و رنگ های قوی درخشان همیشه جای خود را خواهند داشت. رنگ های خالص اولیه و ثانویه با تفاوت های جزیی غیر دقیق یعنی قرمز ها، آبی ها و زرد ها که رنگ های سبز نارنجی و بنفش از آن ها ساخته می شوند. برای مشاهده نمونه های انواع کارتن و جعبه اینجا کلیک کنید.

 

طراحی و چاپ کارتن با رویه سفید

 

این رنگ های توجه برانگیزنده و رساننده های قوی هستند.  معجزه ی رنگ ها را دست کم نگیرید، در طراحی و چاپ کارتن با رویه سفید از آن جایی که رنگ آن سفید است باید به چاپ رنگ بر روی آن توجه خاصی کرد. رنگ بندی مربوطه باید احساسات را جذب کند، باید انتظاری به وجود آورد و تجربه تازه ای را وعده دهد. تا اندازه ی زیادی به همان طریقی که تبلیغ های مسافرتی عمل می کند رنگی که برای فیلم و تئاتر به کار می رود باید داستان را به صورت بصری القا کند، از هر نوعی که باشند. برای مشاهده نمونه های انواع کارتن و جعبه اینجا کلیک کنید.

 

طراحی و چاپ کارتن با رویه سفید

ساخت روکش کارتن با رویه سفید

از آن جایی کارتن با رویه سفید فاقد روکش است، بنابر این تعبیه یک روکش مناسب لازم و مقتضی است. دو روش به نام مالش دادن و مهر زدن وجود دارد. مالش دادن: مالش دادن غالبا روی هر سطح برجسته ای به دست می آید. شما می توانید اشکال فلزی تزئینی یا اشیاء طبیعی را برای این کار در نظر گرفته یا الگو های برجسته خود را از میان نخ ها و طناب هایی که روی یک تکه مقوا چسبیده شده است می بریم. کاغذی را انتخاب می کنیم که نرم اما مقاوم باشد مثل کاغذ پول یا جعبه های قهوه ای کاغذی، آن را روی شیئی قرار دهید و با مداد شمعی یا مداد نرمی روی آن بکشید تا اثر آن روی کاغذ ایجاد شود. همچنین می توانید از تصویر یا نقش مومی استفاده کنید تا نمای طراحی روی پارچه ایجاد شود. مهر زدن: شما می توانید برای طرح های پیچیده یا حتی وسایل خانگی روزمره خود، استامپ یا مهر بخرید. سعی کنید با چوب پنبه، برش سیب، پلاستیک حبابی یا مقوای کرکره ای چین دار مهر درست کرده تا نمای جذابی به وجود آید. استامپ یا مهر انتخابی خود را به صورت صاف و یکدست با رنگ با استفاده از جوهر یا رنگ مخصوص استامپ و یک رولت نوار یا اسفنج بپوشانید. آن را به مدت چند ثانیه محکم روی کاغذ فشار دهید. مهر های بزرگتر معمولا منحنی می شوند و این ها باید همزمان با فشار یکسانی را به آن وارد نمایید. قبل از هر اثر، استامپ را مجددا به جوهر آغشته کنید. برای مشاهده نمونه های انواع کارتن و جعبه اینجا کلیک کنید.