طراحی و چاپ ساک دستی- انواع و مدل های ساک دستی

هدایای تبلیغاتی روشی مقرون به صرفه برای تبلیغ محصولات یا برند شما هستند. صاحبان برند با ارائه چیزی مفید و رایگان به مشتریان هدف خود، یک رابطه خوشایند بین خود و مخاطبان خود ایجاد می کنند. جدا از بطری‌های آب و خودکار، ساک های دستی یکی از رایج‌ترین و کاربردی‌ترین اقلام تبلیغاتی هستند که افراد تمایل دارند آن را برای مدت طولانی نگه دارند.

اگرچه ساک های دستی تبلیغاتی از نظر ظاهری ساده به نظر می رسند، اما در انتخاب آن ها چند فاکتور وجود دارد که باید در نظر گرفته شود. بنابراین، هنگام خرید انواع مدل های ساک های دستی برای شرکت خود به چه چیزی باید فکر کنید؟ موارد زیر همه چیزهایی را که هنگام سفارش ساک های دستی تبلیغاتی باید بدانید را پوشش می دهد.

 

 

چرا صاحبان برند از ساک های دستی برای بازاریابی محصولات خود استفاده می کنند؟

دلایل مختلفی وجود دارد که چرا باید از ساک های دستی برای استراتژی تبلیغاتی استفاده کرد که در ادامه به بررسی آن‌ ها می پردازیم:

 - برای شروع، اکثر مردم از ساک دستی به عنوان کیسه خرید در زندگی روزمره خود استفاده می کنند. بنابراین، هر بار که از آن‌ها استفاده می کنند، امکان دیده شدن برند شما افزایش می یابد، به این معنی که نه تنها مخاطب شما، بلکه افراد زیادی که آن ساک دستی را در دست مخاطب شما می بینند نام برند شما را می بینند و تصوری از تجارت شما دارند.

ساک های دستی تبلیغاتی بسیار کاربردی هستند، مردم اغلب در اوقات فراغت خود به عنوان یک وسیله برای جا به جایی از آن‌ها استفاده می کنند. معمولا مکان هایی که افراد در اوقات فراغت خود می روند برای تبلیغات مکان های بهتری هستند. ساک های دستی به عنوان بیلبوردهای تبلیغاتی عمل می کنند و بیش از هر نوع دیگر از اقلام تبلیغاتی تأثیرات برندسازی ایجاد می کنند. به عنوان مثال، کیف های دستی دارای لوگو می توانند وسایل بزرگ و سنگین زیادی را در خود جای دهند و برای رفتن به کتابخانه یا نمایشگاه بسیار مفید هستند.

- ساک های دستی همچنین می‌توانند در سبک‌های مختلفی برای رفع نیازهای مشتریان و همچنین موقعیت بازاریابی برند شما ارائه شوند. از کیف‌های آرایشی ، کیف‌های کوله، کیف ‌های حمل و نقل وسایل، کیف های دستی، پاکت های کاغذی و نایلونی، کیف های استخری و ...  گرفته تا کیف‌های پارچه‌ای بومی خانگی، می‌توانید بهترین ساک های دستی تبلیغاتی را انتخاب کنید و از آن‌ها برای برند های خود نهایت استفاده را ببرید.

  - کیف های دارای جنس بهتر طول عمر بالایی دارند. مردم کیف ها و ساک هایی که جنس بهتری دارند را حداقل یک سال قبل از فرسوده شدن و خراب شدن نگه می دارند. در نتیجه، هرچه افراد طولانی‌تر آن‌ها را نگه دارند، بیشتر در معرض دید قرار می‌گیرند.

 

 

مزایای استفاده از ساک های دستی تبلیغاتی

قیمت پایین ساک های دستی تبلیغاتی یکی از بزرگترین مزایای استفاده از آن ها است. سفارش طراحی و چاپ ساک های دستی در تعداد بالا می تواند حتی برای برخی از شرکت ها مقرون به صرفه نیز تمام شود. در برابر این قیمت مناسب تاثیرگذاری این ابزار تبلیغاتی بسیار زیاد است و بازدهی بالایی دارد.

غیر از ساک های دستی نایلونی و پلاستیکی، اکثر این ابزار تبلیغاتی با مواد سازگار با محیط زیست ساخته شده اند که قابل بازیافت هستند، مانند کاغذ، پنبه و بوم. هنگامی که مردم از کیسه های بازیافتی استفاده می کنند، از کیسه های یکبار مصرف کمتری استفاده می کنند، که تجربه خوشایندی است که ممکن است آن‌ها را به خاطر بسپارند. و ممکن است نام برند شما را که روی آن چاپ شده است به خاطر بسپارند و تأثیر مثبتی از کسب و کار شما به جا بگذارند.

چگونه باید انتخاب کنیم که از چه نوع ساک دستی برای تبلیغات شرکت خود استفاده کنیم؟

اکنون که مشخص شده است که ساک های دستی یک روش موثر بازاریابی هستند، چگونه باید انتخاب کنید که از چه ساک هایی برای شرکت خود استفاده کنید؟ برخی از موارد اصلی که باید هنگام طراحی ساک های تبلیغاتی خود در نظر بگیرید عبارتند از:

معمولا چه نوع مشتریانی را جذب می کنید؟ چه چیزی را پیش بینی می کنند؟ به بیان ساده تر مخاطب خود و سلیقه آن را در نظر بگیرید.

چشم انداز بازاریابی برای شرکت شما چیست؟ تصویر برند شما چیست؟ آیا شرکت شما به دنبال چیزی خلاقانه است یا چیزی سنتی و مناسب برای نشان دادن نام تجاری خود؟

بهترین مواد و متریال برای ساک های تبلیغاتی شما چیست؟ با توجه به بودجه و تعداد دریافت کنندگان بالقوه، عاقلانه است که موارد ارزان را به تعداد زیادی از شرکت کنندگان و موارد گران قیمت را به تعداد کمی از مشتریان رده بالا ارائه دهید.

یکی از نکاتی که در مورد ساک های دستی باید در نظر گرفت این است که از چاپ بیش از حد پیام ‌ها بر روی ساک های دستی باید اجتناب کرد، زیرا این امر توجه افراد را از نام تجاری شما منحرف می‌کند.

 

 

همیشه ساک های دستی با تصویری سازگار با محیط زیست را برای تصویر شرکت خود انتخاب کنید، زیرا آگاهی از حفاظت از محیط زیست به یک روش زندگی تبدیل شده است. در بخش های دیگر مقاله به این موضوع به طور مفصل می پردازیم.

سعی کنید کمی خارج از چارچوب فکر کنید. به یاد داشته باشید که مخاطبان  شما ممکن است پس از رویدادهایی که برای آن‌ها داده شده است دوباره از ساک ها استفاده کنند. سعی کنید هنگام استفاده مجدد از ساک های دستی آن‌ها را خوشحال کنید.

ساک های تبلیغاتی سفارشی ابزارهای موثری برایجاد آگاهی از برند در زندگی روزمره مردم هستند. اگر از این ابزار و ویژگی هایش به درستی استفاده کنید، باید بتوانید بهترین ساک های تبلیغاتی را با بالاترین بازدهی برای برند خود طراحی و چاپ کنید. و اگر در مورد اینکه کدام ساک و طراحی برای برند شما بهتر است تصمیم ندارید، در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

چه نوع ساک دستی تبلیغاتی برای کسب و کار شما مناسب است؟

ساک های دستی تبلیغاتی با طراحی های عمومی و طراحی های سفارشی یک ابزار تبلیغاتی عالی برای هر کمپین بازاریابی و برای کسب و کار شما است. این روش همه کاره و مقرون به صرفه اغلب می تواند تنها با چاپ لوگوی شما سبب جلب توجه مخاطب شود. فراتر از این، ساک های دستی تبلیغاتی یک کالای همه کاره هستند که بارها و بارها مورد استفاده قرار می گیرند، بنابراین دریافت پیام مناسب در مورد این ابزار تبلیغاتی، خود برایجاد تأثیر برند سازی حیاتی است.

حال که راجع به ساک های دستی عمومی و سفارشی صحبت کردیم اجازه دهید در ابتدا ساک های دستی سفارشی را بررسی کنیم.

ساک های دستی تبلیغاتی با طراحی سفارشی

اهمیت و زیبایی ساک های دستی تبلیغاتی در این است که این ساک ها برای هر رویداد و هر کمپینی می توانند به صورت اختصاصی و سفارشی طراحی و چاپ شوند. گاهی یک کسب و کار آنقدر بزرگ نیست که بتوان برای هر رویداد آن یک ساک دستی طراحی و چاپ کرد، این کسب و کارهای کوچک می توانند یک طرح سفارشی داشته باشند و تمام رویدادها، اتفاقات و خرید های خود را با همان طرح سفارشی ادامه دهند.

در طراحی سفارشی این ساک ها، استفاده از لوگو امری ضروری است به طوری که، این لوگو باشد که از این وسیله در ذهن مخاطب ثبت می شود. به یاد داشته باشید که طراحی ساک دستی هر چه ساده تر و شیک تر باشد برای مخاطب قابل استفاده تر است. زیرا شما با هدف استفاده مجدد این ابزار تبلیغاتی را به مخاطب خود می دهید. این موضوع را به این دلیل مطرح کردیم که ساک های دستی تبلیغاتی معمولا بر اساس ترند و مد طراحی و چاپ می شوند و گاهی این اتفاق برای یک برند مناسب نیست. ساک های دستی تبلیغاتی با طراحی ترند و مد برای کسب و کارهایی که می توانند در مدت زمان های مختلف طراحی و چاپ مجدد داشته باشند اتفاقی عالی به حساب می آید. زیرا آنچه که مد است در جذب نظر مخاطب بسیار اثر گذار است و تنها اشکال این طراحی ها این است که ساک دستی در مدت زمانی کوتاه استفاده می شوند نه در مدت زمان های طولانی.

 

برای چاپ ساک های دستی تبلیغاتی از روش های مختلفی استفاده می شود که بسته به طرح چاپ افست و چاپ سیلک محبوبیت بیشتری دارند. هر روش چاپ مزایای خود را دارد. با این حال، چاپ افست یکی از مقرون ‌به ‌صرفه‌ ترین راه‌ ها برای رسیدن به پایان مطلوب است. ساک های دستی سفارشی را می‌توان در هر دو طرف چاپ کرد و این باعث می‌شود پیام برند سازی تأثیر گذارتری داشته باشد زیرا طرح همیشه در معرض دید قرار می‌گیرد. راجع به طراحی و روش های چاپ ساک های دستی در قسمت های دیگر مفصل صحبت خواهیم کرد.

چگونه می توانیم یک ساک دستی تبلیغاتی را در کمپین بازاریابی بعدی استفاده کنیم

در بالا توضیح دادیم که ساک های دستی تبلیغاتی گاهی بر اساس ترند، مد و یا یک اتفاق طراحی و چاپ می شوند. این ساک های دستی برای کمپین های تبلیغاتی و اتفاقات بعدی شاید قابل استفاده نباشند، اما ما به شما پیشنهاد می دهیم که در زمان انتخاب شرکت طراحی و چاپ حتما به تجربه این شرکت ها توجه داشته باشید تا این مشکل برای شما پیش نیاید. 

ساک های دستی سفارشی در اشکال و اندازه‌های مختلف وجود دارد، بنابراین برای هر نوع نیاز تجاری تنوعی وجود دارد. شرکت های طراحی و چاپ با تجربه به راحتی کمپین های تبلیغاتی را می توانند تطبیق دهند و همچنین از فرصت های فروش مجدد برای تبلیغ نامحسوس کسب و کار شما حتی زمانی که مردم مستقیماً با شما خرید نمی کنند، پشتیبانی کنند. مشاهده نمونه کارها و  طرح های ساک دیگر برند های موفق نیز به شما این شانس را می دهد که ایده های طراحی شرکت خود را آزمایش کنید.

انواع ساک های تبلیغاتی

ساک های دستی تبلیغاتی برای دسته بندی دارای معیار ها مختلف هستند. گاهی ساک های دستی بر اساس کاربردشان تقسیم بندی می شوند و گاهی بر اساس جنس هایشان. گاهی این ساک های دستی طوری طراحی و چاپ می شوند و از جنسی در تولید آن ها استفاده می شود که آن‌ها تبدیل به یک کیف تبلیغاتی می شوند.

تا به اینجای کار ما راجع به ساک های تبلیغاتی دستی صحبت کرده ایم که از جنس کاغذ و پارچه هستند و برای جا به جایی اقلام تبلیغاتی مانند بروشور، کاتالوگ و کیسه های فروش استفاده می شوند. اما در اینجای مقاله می خواهیم علاوه بر ساک های دستی راجع به کیف های تبلیغاتی نیز در کنار ساک های دستی صحبت کنیم. کیف های تبلیغاتی مانند ساک های دستی ارزان قیمت نیستند اما ماندگاری بسیار بالاتری دارند و می توانند تاثیر تبلیغاتی زیادی داشته باشند. ما در این مقاله به بررسی ساک های دستی تبلیغاتی پرداخته ایم اما ساک های دستی و کیف های تبلیغاتی در برخی از اهداف با هم یکی هستند که در اینجای مقاله به بررسی هر دوی این ابزار تبلیغاتی می پردازیم. در حقیقت ساک های دستی زیر گروهی از کیف های تبلیغاتی هستند.

ده کیف تبلیغاتی برتر که در کمپین ها و نمایشگاه ها برند ها می توانند از آن ها استفاده کنند عبارتند از:

 • کیف رو دوشی در جنس های مختلف
 • کوله پشتی
 • کیف های مسافرتی
 • کیف های ورزشی
 • کیف لپ تاپ
 • کیف های کنفرانس/نمایشگاه
 • کیف ها و کیسه های خریدار
 • کیف تبلت
 • کیسه شستشو
 • ساک های دستی تبلیغاتی

استفاده از این کیف ها، ساک ها و کیسه ها زمانی سودمند هستند که کمپین هایی که می توان از این ابزارهای تبلیغاتی استفاده کرد را بررسی کنیم. نمایشگاه ‌ها، کنفرانس‌ ها، کمپین ‌های فروش تبلیغاتی، حق بیمه کارکنان و مشتریان، مسابقات، تشویق ‌ها و هدایا، جوایز و حمایت مالی، رویداد های خیریه و رویدادهای تیمی ( به عنوان بخشی از یک محدوده تجاری) و غیره. قبل از اینکه از هر یک این ابزارهای تبلیغاتی سفارش دهید به شما پیشنهاد می دهیم چک لیست زیر را بررسی کنید تا بهتر بتوانید انتخاب کنید که کدام کیف و ساک تبلیغاتی برای کمپین شما مناسب است.

 

 

چک لیست کیف های تبلیغاتی

اگر می‌خواهید با موفقیت از کیف تبلیغاتی استفاده کنید، سؤالات زیر به شما در تصمیم‌گیری درست کمک می‌کند:

آیا کیف به خوبی در کمپین قرار می گیرد؟

آیا کیف تصویر شرکت یا برند را به خوبی منعکس می کند؟ آیا همخوانی دارد؟

آیا کیف برای گروه هدف مناسب است؟

آیا طراحی، مواد و کاربرد چاپ منسجم است و با رقبا تفاوت دارد؟

آیا طراحی و نام تجاری استفاده شده روی کیف با استفاده از آن در جاهای دیگر برای کمک به ساختن هویت برند به جای تضعیف آن سازگار است؟

انواع ساک های دستی تبلیغاتی بر اساس جنس

یکی از معیار های دسته بندی ساک های دستی تبلیغاتی، جنس و متریال مورد استفاده در ساخت و تولید است. از مهم ‌ترین متریالی که می توان در تولید ساک های دستی تبلیغاتی از آن ها استفاده کرد عبارتند از:

 • ساک های دستی پارچه ای

ساک های دستی پارچه ای در اندازه های مختلف برای برخی از مشاغل طراحی و تولید می شوند. این ساک های دستی اشکال مختلفی دارند، کاربردهایشان متفاوت است اما همه آن ها با هدف تبلیغاتی به مخاطب برند عرضه می شوند. این ساک های دستی چون جنسی ماندگار تر و با دوام تر از کاغذ و نایلون دارند اگر به زیبایی طراحی شوند می توانند زمان بیشتری استفاده شوند و رسالت تبلیغاتی خود را بیشتر حفظ کنند.

ساک های دستی نخی در شکل ها و ابعاد مختلف طراحی می شوند یکی از انواع این کیف ها به صورت دسته دار طراحی شده و بسته به جنس پارچه می توانند طراحی ها، چاپ ها و رنگ بندی های مختلفی داشته باشند. این ساک های دستی برای بسته بندی کالا، برای استفاده در نمایشگاه ها و کمپین های تبلیغاتی، برای استفاده در فروشگاه ها برای ارائه بروشورها و کاتالوگ ها بسیار مناسب هستند.

برخی از این ساک های دستی نخی بدون دسته طراحی می شوند و برای جا به جایی مانند دسته دارها مناسب نیستند اما برای محافظت و قرار گرفتن داخل کیف ها و پوشه ها بسیار مناسب هستند.

گاهی این ساک های دستی تبلیغاتی زیب دار طراحی می شوند و برای جا به جایی و نگهداری بسیار کاربردی تر می شوند. با استفاده از این نوع زیپ دار مخاطب مطمئن است که وسایل ریز خود مانند کارت ها و برگه های کوچک را در جا به جایی گم نمی کند.

نکته: آن چیزی که در کیف های تبلیغاتی اهمیت دارد این است که این ساک دستی تبلیغاتی با برند سازی شما و کمپین تبلیغاتی شما هماهنگی و تطابق داشته باشد. ساک های دستی که فاقد آرم، لوگو و پیام تبلیغاتی شرکت هستند به هیچ عنوان این رسالت تبلیغاتی را نداشته و برای برند شما مفید نیستند. پس صرف استفاده از ساک های دستی که این ویژگی را ندارند نمی تواند برای شما جنبه تبلیغاتی داشته باشد.

استفاده از ساک های دستی تبلیغاتی برای شرکت ها و مخاطبانشان مزایای زیادی دارد که در ادامه ما 6 مورد از این مزایا را بررسی می کنیم.

6 دلیل اصلی برای استفاده از ساک های دستی نخی تبلیغاتی

ساک های دستی پارچه ای تبلیغاتی برای بالا بردن مشخصات برند و هویت شرکتی شما بدون توجه به جایی که استفاده می شوند عالی هستند! اطمینان حاصل کنید که مشتریان بالقوه شما آرم برند و پیام تبلیغاتی شما را روی شانه های خود حمل می کنند! کیسه های نخی چاپ شده محصولات معجزه آسایی هستند! آن‌ها را در کنفرانس ها، نمایشگاه ها، فروشگاه ها، خیریه ها و رویدادهای بازاریابی حتما استفاده کنید. اما علت محبوبیت و پیشنهاد این ساک های دستی در چیست؟ در ادامه 6 مورد از آن‌ها را بررسی می کنیم.

1. ساک های دستی نخی چاپ شده هدایای منحصر به فردی هستند

یکی از کاربردی هایی که ساک های دستی نخی دارند این است که در هدایای تبلیغاتی می توانند استفاده شوند. ایجاد تأثیر در هدایای تبلیغاتی شرکت ها بسیار مهم است. ساک های دستی نخی به دلیل مفید بودن و قابلیت استفاده مکرر از محبوبیت بالایی برخوردار هستند. مردم به طور متوسط هفت ماه یا بیشتر از ساک های دستی استفاده می کنند.این یعنی هفت ماه استمرار تبلیغات!

2.  ساک های دستی نخی به عنوان یک برند بزرگ عمل می کنند

همه رایگان ها را دوست دارند! هدف از تبلیغات، دادن هدایایی است که دور ریخته نمی شوند. عرضه محصولاتی که به تکرار استفاده می شوند، کلید موفقیت برای برند شما است. ساک های دستی پارچه ای انتخاب مناسبی هستند که به شما امکان می دهند پیام خود را پخش کنید. ساک های دستی چاپی کمی بیشتر از خودکار قیمت دارند، اما بازگشت سرمایه بیشتری دارند. ساک های دستی پارچه ای همراه با نام برند و لوگوی شرکت به عنوان یک بیلبورد برای کسب و کار شما عمل می کنند. مشتریان لوگوی شما را می بینند و علاوه بر این، پیام شما را در معرض مشتریان بالقوه جدید قرار می دهند.

3. برای شما خوب است که در نگاه مشتریان خود حافظ محیط زیست باشید

ساک های دستی پارچه ای مزایای زیادی را ارائه می دهند! آن‌ها قابل استفاده مجدد هستند و هنگام رفتن به خرید مواد غذایی یا سوپرمارکت توسط افراد حمل می شوند. آن‌ها که در پنبه طبیعی سازگار با محیط زیست یا پایدار تولید می شوند، نیاز به استفاده از کیسه های پلاستیکی مضر سنتی را از بین می برند. افرادی که از شیوه زندگی سبزتر آگاه هستند، تمایل بیشتری به استفاده از ساک های دستی شما دارند. تصمیم شما برای استفاده از ساک های دستی نخی پایدار نشان دهنده تعهد شما به محیط زیست است!

4. ساک های دستی نخی هدایایی همه کاره هستند

کاربردی بودن این ساک های دستی تبلیغاتی شما را قادر می سازد تا آن‌ها را مطابق با نیازهای خاص خود سفارشی کنید. آن‌ها در هر اندازه و رنگی برای تبلیغ برند شما موجود هستند. از بین ساک های دستی نخی طبیعی دسته کوتاه یا دسته بلند انتخاب کنید.

5. ساک های دستی نخی را هم صاحبان برند و هم مخاطبان برند دوست دارند

مزایای ساک های دستی نخی سفارشی با لوگو شرکت مشخص است. برای ماندگاری ساخته شده اند، مشتریان می توانند آن‌ها را به طور منظم برای چندین ماه حمل کنند. دوام آن‌ها امکان شستشوی مکرر را فراهم می کند که استفاده از آن‌ها را طولانی تر می کند. این یعنی افزایش تولید و افزایش فروش!!

6. گزینه های گسترده چاپ و نام تجاری

ساک های دستی نخی را می توان در طیف وسیعی از سایز ها، اندازه ها، رنگ ها، طرح ها و حتی شکل های مختلف طراحی و چاپ کرد. پارچه ها به به قدری تنوع دارند که انواع روش های چاپ را می توان بر روی آن ها پیاده کرد. روش های مختلف چاپ و بستر پارچه ای متنوع به ما این امکان می‌دهند عکس‌ها و گرافیک‌های تمام رنگی را با استانداردی فوق‌العاده بالا بر روی ساک های دستی تولید کنیم.

 • ساک های دستی تبلیغاتی نبافته

پلی پروپیلن نبافته ماده ای است که ما اغلب در کیسه ها و ساک های دستی جهت بسته بندی تبلیغاتی از آن ها استفاده می کنیم. آن‌ها ورقه های مسطح و متخلخلی هستند که مستقیماً از الیاف جداگانه ساخته می شوند. آن‌ها با بافتن یا بافندگی ساخته نمی شوند و نیازی به تبدیل الیاف به نخ ندارند. این جنس معمولاً به صورت حرارتی، شیمیایی یا مکانیکی به هم فشرده می شود.

پلی پروپیلن نبافته سبک، غیر جاذب و مقرون به صرفه است. این یک گزینه عالی به عنوان ساک دستی است. اما به دلیل سطح کمی ناهموار پارچه، ممکن است جزئیات ظریف طراحی و چاپ در این ماده اولیه از بین برود. لوگوهای ساده و طرح های ساده به بهترین نحو روی این مواد چاپ می شوند. گاهی اوقات این ساک های دستی را لمینیت می کنند تا سطحی براق و مقاوم در برابر آب پیدا کند. ساک های دستی از جنس پلی پروپیلن در طیفی وسیعی از رنگ ها قابلیت تولید دارند.

 • پلی استر

پلی استر اغلب در ساک های دستی تبلیغاتی، کوله پشتی، کیف های بند کشی، چمدان، کلاه تبلیغاتی، تی شرت تبلیغاتی و بسیاری موارد دیگر استفاده می شود. این یک پارچه بافته شده است بنابراین از پلی پروپیلن نبافته قوی تر و ماندگار تر است. توانایی جذب رطوبت و سبک بودن آن، آن را به انتخابی عالی برای پوشاک تبلیغاتی تبدیل می کند.

پلی استر نیز ماده انتخابی برای تصعید رنگ کامل است. این روش حک بر روی محصولات تبلیغاتی امکان بی پایانی را برای طرح ها و رنگ های چشم نواز فراهم می کند. با سابلیمیشن تمام رنگی، کیف هایی مانند بسته بندی های مختلف و کوله پشتی را می توان چاپ کرد و سپس برش داد و به شکل دلخواه دوخت.

 • نایلون و پلاستیک

نایلون ماده ای قوی و بادوام است که اغلب در ساک های دستی و دیگر ابزار های تبلیغاتی به وفور دیده می شود. این یک ماده اولیه در دهه 1930 اختراع شد. نایلون یک سطح صاف ایجاد می کند که برای محصولات تبلیغاتی بسیار مناسب است زیرا نشان دادن جزئیات چاپ بیشتری را امکان پذیر می کند. همچنین ماندگاری قوی و بادوام دارد که باعث می شود ساک های دستی ماندگاری طولانی در برابر خیس شدن، ضربه و ... را داشته باشند.

 

 

معایب ساک های دستی پلاستیکی یکبار مصرف

مزیت اصلی ساک های دستی پارچه این است که نیاز و استفاده از کیسه های پلاستیکی یکبار مصرف را کاهش می دهد. ساک های دستی پلاستیکی یکی از مضراتشان این است که از منابع تجدید ناپذیر ساخته می شوند و احتمالاً به عنوان زباله یا محل دفن زباله در می آیند.

نرخ پایین بازیافت مضرات دیگر این ابزار تبلیغاتی هستند. ساک های دستی پلاستیکی یکبار مصرف در بهترین حالت پس از چند بار استفاده مستهلک می شوند. این ساک ها زمانی که به زباله تبدیل می شوند، تهدیدی واقعی برای حیوانات و زیستگاه آن‌ها هستند. ساک های دستی که قابل استفاده مجدد، به ویژه بازیافت هستند به عنوان ساک های دستی قابل استفاده مجدد شناخته می شوند و با تمام این موارد منفی مقابله می کنند.

بازاریابی کسب و کار با ساک های دستی تبلیغاتی بازیافتی منطقی است. طبق گزارش انجمن بین‌المللی محصولات تبلیغاتی (PPAI)، محصولات تبلیغاتی به‌عنوان موثرترین وسیله تبلیغاتی، توسط مصرف‌کنندگان در تمام نسل‌ها بالاترین رتبه را کسب کردند. 85 درصد از مصرف کنندگان به دنبال محصولات تبلیغاتی هستند که کاربردی و مفید باشند. کیسه های بازیافتی با سبک زندگی پرمشغله مصرف کنندگان فعال مطابقت دارند و یک داستان موفقیت بازاریابی سازگار با محیط زیست هستند.

 • وینیل شفاف

وینیل شفاف یک ماده اولیه برای ابزار تبلیغاتی است اما بیشتر برای بنرها، تبلیغات استادیوم، مکان‌های کنسرت یا مناطق شلوغ مناسب هستند. ساک های دستی که با ونیل شفات تولید می شوند این امکان را می دهند که مخاطب داخل ساک دستی را ببیند.

به دلیل این ویژگی ونیل شفاف برای بسته بندی یا ساک های دستی هدایای تبلیغاتی نمایشگاه ها و همایش ها استفاده می شود تا مخاطب داخل آن را ببیند. نکته ای که در مورد مواد وینیل شفاف باید به آن توجه کرد این است که چاپ تنها یک رنگ بر روی آن مجاز است. با توجه به این ماهیت وینیل شفاف، چاپ لوگوی ساده با جزئیات کمتر بهترین نتیجه چاپ را برای شما خواهد داشت.

 • پنبه و بوم پنبه ای

پنبه یک ماده طبیعی است و ما مقدار زیادی از آن در ابزار تبلیغاتی قابل پوشیدن استفاده می شود. پنبه یک ماده بافته شده قوی است که به اندازه کافی قابل شستشو و بادوام است که برای بسیاری از مصارف دوام خواهد داشت. این ماده بیشتر برای لباس های تبلیغاتی کاربرد دارد تا ساک های دستی، اما برخی از شرکت ها با توجه به نوع فعالیت هایشان از این ماده برای ساک های دستی تبلیغاتی نیز استفاده می کنند. به عنوان مثال شرکت های تولیدی پارچه. رنگ پذیری پنبه با رنگ های طبیعی است و چاپ بر روی آن بسیار زیبا و با کیفیت است. حتی لوگوهایی که دارای جزئیات هستند نیز می توانند به خوبی روی آن چاپ شوند.

پنبه نه تنها در تولید ساک دستی بلکه در ساخت کیف های تبلیغاتی نیز کاربرد دارد.

پنبه در رنگ های زیادی وجود دارد. به طور کلی پنبه ای که بیش از 10 اونس باشد بوم پنبه ای در نظر گرفته می شود. بادوام ترین مواد بوم معمولاً به عنوان ماده اولیه ساخت کیف استفاده می شود که آن را به بادوام ترین کیف ها تبدیل می کند. پنبه های سنگین تر سطحی سفت ایجاد می کنند و در لمس سفت می شوند. این پنبه سفت قوی ترین  و مستحکم ترین نوع پنبه است. یک قایق برزنتی پنبه ای به اندازه یک کیسه نایلونی 600D استحکام دارد! برای مشتریانی که در کمپین خود به دنبال اقلام تبلیغاتی سازگار با محیط زیست هستند، استفاده از این ماده اولیه یکی از موارد ضروری است!

 • ساک های دستی کاغذی

پر کاربرد ترین، پرمصرف ترین و یکی از مقرون به صرفه ترین راه ها بر ایجاد ساک های دستی برای هر کسب و کاری ، استفاده از ساک های کاغذی است. این سبک از ساک ها برای جا به جایی ابزار سبک ایده آل است حتی برای بسته بندی محصولات سبک نیز بسیار کاربردی است زیرا این ساک ها می توانند با توجه به نیاز برند شخصی سازی شوند. علاوه بر بسته بندی زیبای محصولات، یک ساک دستی  همراه با برند و لوگو  پیام برند را انتقال داده و برای کمپین های تبلیغاتی شما سازگار هستند. کاغذ همچنین یک ماده اولیه سازگار با محیط زیست برای استفاده از ساک های دستی تبلیغاتی است، زیرا می توان آن را پس از استفاده بازیافت کرد.

 

 

به علت این طرفداری بالا در ساک های دستی کاغذی ما ادامه مقاله را با این نوع از ساک های دستی ادامه می دهیم.

مراحل تولید ساک های دستی کاغذی

فارغ از نوع ساک های دستی اولین مرحله از تولید یک ساک دستی کاغذی تعیین هدف است. منظور از هدف، کالایی است که قرار است داخل ساک دستی قرار گیرد و توسط ساک دستی جا به جا گردد. وزن کالا، سایز و نوع کالا در مرحله تولید ساک دستی تأثیر گذار است. پس از مشخص شدن نوع کالا، سایز ساک دستی و ظاهر آن تعیین می گردد. ساک های دستی که قرار است برای یک هدیه تبلیغاتی استفاده شوند، باید ظاهری متفاوت با ساکی که قرار است کاتالوگ شرکت را حمل کند داشته باشد. ساک دستی کاغذی که کاتالوگ را جا به جا می کند در نگاه اول باید برند شرکت را در ذهن مخاطب ثبت کند و ظاهری شبیه به دیگر ست های اداری شرکت داشته باشد. پس هدف و کالایی که قرار است داخل ساک دستی قرار گیرد به اندازه خود ساک دستی اهمیت دارد

پس از بررسی این کالا و مشخص شدن ابعاد پاکت دستی یک ماکت از ساک دستی حاضر می کنند تا مقاومت و ابعاد ماکت ساک دستی مورد آزمایش قرار گیرد. این مرحله معمولاً برای سازندگان هزینه ای را به همراه دارد که از آن صرفه نظر می کنند اما کیفیت نهایی محصولشان با دیگر ساک های دستی متفاوت شده و درصد خطای بالایی دارند. علاوه بر خطا، ماکت تمامی اشکالات ساک دستی را به سازنده نشان می دهد و این خود باعث صرفه جویی در مراحل تولید می گردد.

پس از تست ماکت ساک دستی، آن ماکت را به طراح ساک دستی می دهند تا ساخت ساک دستی کاغذی وارد مرحله طراحی شود.

طراحی ساک دستی کاغذی

برای طراحی ساک های دستی خلاقیت مهم‌ترین شرط داشتن یک طرح زیبا است. معمولاً سازنده ها از قالب های آماده و قالب های قبلی برای طراحی ساک های دستی استفاده می کنند، اما این ساک دستی مانند دیگر ساک های موجود در بازار تکرار می شود. گاهی یک شرکت حرفه ای با استفاده از یک طرح خلاق ساک دستی، فروش محصول خود را چند برابر می کند و برند خود را در ذهن مخاطب ثبت می کند. گاهی نیاز است ساک های دستی باید مطابق با ست های اداری شرکت طراحی گردند در این صورت استفاده از رنگ سازمانی، نام برند و لوگوی شرکت در قسمت های مختلف ساک دستی ضروری می گردد. گاهی ساک دستی که کارایی بالا دارد توسط مخاطب حفظ می شود و همین ساک دستی می شود راه ارتباطی شما با مخاطبتان، پس حتماً اطلاعات تماس خود را بر روی ساک دستی درج کنید. علاوه بر مخاطب، طرح ساک دستی باید به گونه ای باشد که با دیدن ساک دستی در خیابان به صورت کلی برند شما را معرفی گردد.

یک طراح حرفه ای یک ساک دستی را باید شبیه به یک بیلبورد طراحی کند که در یک لحظه نگاه مخاطبان را جلب کند و در همان یک نگاه برند را معرفی کرده و در ذهن مخاطب ثبت کند. این نکته و رعایت آن نیاز به خلاقیت زیاد دارد.

در مرحله طراحی محل های برش و محل های تا باید به خوبی مشخص گردند. خطا در این قسمت ها جبران ناپذیر بوده و تمامی تلاش ها در دیگر بخش ها ساخت ساک دستی را به هدر می دهد. شما تصور کنید یک ساک دستی طرحی زیبا و خلاق، چاپی با کیفیت دارد اما در تعیین حاشیه ها و محل های تا دچار اشکال است در این صورت محصول نهایی بی کیفیت بوده و کارایی لازم را ندارد و از لحاظ تبلیغاتی نتیجه ای معکوس را برای شما به همراه دارد. زیرا نشان می دهد که برند شما از نظم و نکات مهم صرفه نظر کرده و با بی دقتی پروژه های خود را اجرا می کند.

چاپ ساک دستی کاغذی

فایل طراحی شده ساک دستی کاغذی با فرمت CMYK به چاپخانه فرستاده می شود. در چاپخانه ابتدا نوع کاغذ پاکت دستی مشخص می شود و بر اساس نوع کاغذ، تعداد سفارش، زمان مورد نیاز برای چاپ، میزان بودجه مشتری نوع چاپ را مشخص می کنند. کاغذهای کرافت معمولاً به روش چاپ افست و چاپ سیلک چاپ می شود و چون کاغذهای کرافت محدودیت چاپ رنگ دارند، معمولاً به صورت یک رنگ یا دو رنگ چاپ می شوند.

کاغذ پر طرفدار بعدی کاغذ گلاسه است که معمولاً حالت براق دارد، کاغذ گلاسه ساک دستی کاغذی معمولاً به صورت  چاپ افست و دیجیتال چاپ می شود. خدمات تکمیلی بر روی کاغذ های گلاسه معمولاً کمتر انجام می شود و از ساک های دستی کاغذ گلاسه معمولاً برای تبلیغات استفاده می کنند.

 

 

کاغذ تحریر و مقوایی نوع دیگری از کاغذ هایی هستند که برای چاپ ساک دستی استفاده می شود. چاپ این کاغذ ها تحریر با گرماژ های مختلف معمولاً به صورت چاپ دیجیتال، افست و در مواردی سیلک است.

مراحل تکمیلی چاپ ساک های دستی کاغذی

ساک های دستی کاغذی پس از چاپ وارد مرحله خدمات تکمیلی می شوند. خدمات تکمیلی بر اساس نوع کاغذ و طرح اولیه تعیین می گردد. خدمات تکمیلی شامل سلفون کشی، لایه UV، طلا کوبی، نقره کوبی، برجسته کاری و ... است. خدمات تکمیلی برای افزایش زیبایی، افزایش ضخامت، افزایش مقاومت و ماندگاری در ساک های دستی کاغذی می باشد.

بعد از این مرحله ساک دستی وارد مرحله تا زدن، برش و چسب کاری می شود. در مرحله آخر که چاپ تکمیل شد، کاغذ چاپ شده برش خورده تا می شود و کاغذ ساده به شکل ساک در می آید. این تا و برش ها، سایز ساک دستی و ابعاد آن را تعیین می کند. محل تا و برش در مرحله طراحی تعیین می گردد. اهمیت این مرحله در ظرافت و زیبایی نهایی کار است. از طرفی چسب کاری ، نوع چسب و ... نیز اهمیت دارد. مرحله برش نه تنها در ساک های دستی کاغذی بلکه در دیگر محصولات چاپی نیز مهم است و بی خطا انجام شدن آن بسیار اهمیت دارد. این مرحله چون اهمیت میلی‌متری دارد معمولاً توسط دستگاه های اتوماتیک انجام می شود.

بس از این مرحله پانچ و نخ کشی انجام می گیرد. برخی از ساک های دستی کاغذی از جنس خود کاغذ برایشان دسته طراحی می کنند و برخی از نخ برایشان دسته درست می کنند. جنس نخ، رنگ نخ و طول آن در مرحله طراحی تعیین می گردند و سپس در مرحله آخر چاپخانه به ساک دستی اضافه می گردد. انواع بندهای ساک دستی می تواند پولک‌ دار، ربان‌ها، بندهای کنفی، فانتزی و ... است. ساخت ساک های دستی کاغذی در این مرحله به پایان می رسد و آماده تحویل هستند.

انواع ساک های دستی کاغذی تبلیغاتی

در این مقاله انواع ساک های دستی بر اساس جنس را بررسی کردیم اما ساک های دستی کاغذی خود می توانند از انواع کاغذ تولید شوند. تنوع در نوع کاغذ خود می تواند اساس طبقه بندی و دسته بندی در ساک های دستی باشد. بسته بندی کالا با استفاده از ساک های دستی کاغذی، علاوه بر جا به جایی آسان، به تبلیغات برند شما نیز کمک می کند. ساک های دستی تبلیغاتی که از جنس کاغذ ساخته می شوند بر اساس نوع کاغذ، خدمات تکمیلی، طراحی و رنگ و ... به انواع مختلفی تقسیم بندی می شوند.

در ادامه به بررسی برخی از انواع ساک های دستی کاغذی می پردازیم.

 • ساک دستی کرافت

این ساک دستی با کاغذ کرافت ساخته می شود. بزرگ‌ترین مزیت این ساک دستی قیمت بسیار مناسب آن است. اما ساک های دستی با کاغذ کرافت مقاومت پایینی دارند.گرماژ متداول کاغذ کرافتی که برای ساخت ساک های دستی به کار می رود، 70 تا 120 گرم است. به همین دلیل قبل از طراحی و ساخت ساک های دستی با کاغذ کرافت حتماً باید محصولی که قرار است با ساک دستی حمل شود مشخص گردد، تا تولید کننده بداند ساک دستی با کاغذ کرافت تحمل محصول را دارد یا نه. این استحکام را می توان با خدمات تکمیلی چون سلفون کشی افزایش داد. ساک های دستی کاغذ کرافت از لحاظ ترکیب رنگی نیز محدودیت دارند و اغلب به صورت تک رنگ و نهایت دو رنگ چاپ می شوند. این ساک های دستی کاغذ کرافت معمولاً برای ساک دستی کادویی و هدایای تبلیغاتی به کار می روند.

 

 

 • ساک دستی طلاکوب و نقره کوب

این ساک دستی از لحاظ جنس کاغذ اهمیت ندارد، اما آنچه که آن را از دیگر ساک های دستی متمایز می کند خدمات تکمیلی است. خدمات تکمیلی در چاپخانه و پس از اتمام چاپ طرح انجام می شود. قبل از انجام خدمات تکمیلی طلا کوبی یا نقره کوبی لازم است تا یک لایه سلفون بر روی ساک دستی چاپ شده کشیده شود تا علاوه بر استحکام، زیبایی طلاکوبی و نقره کوبی ساک دستی را افزایش دهد. برای افزایش این زیبایی معمولاً از سلفون مات استفاده می شود. برای ساک های دستی خاص و ویژه گاهی برای افزایش زیبایی از خدمات برجسته کردن به همراه طلاکوبی و نقره کوبی استفاده می شود.

 • ساک دستی متالیک

این ساک های دستی نیز دارای خدمات تکمیلی رنگ متالیک هستند. با این تفاوت که خدمات تکمیلی پیش از مرحله چاپ انجام می شود. یک لایه رنگ متالیک قبلاً از چاپ بر روی ساک دستی قرار می گیرد و جلوه طرح چاپی دو چندان می گردد. علاوه بر این موضوع از این ساک دستی متالیک در موارد خاص و هدایای ویژه استفاده می گردد، زیرا این رنگ متالیک حالت لاکچری و خاصی به ساک دستی می دهد.

 • ساک دستی تحریر

در ساخت این ساک دستی از کاغذ های تحریر استفاده می گردد. این کاغذ در گرماژ های بالا و حالت های مقوایی برای ساک های دستی به کار می رود. گرماژ های متداول کاغذ تحریر 200 گرمی، 230 گرمی، 300 گرمی و ... می باشد. از لحاظ محدودیت رنگی و خدمات تکمیلی در ساک دستی با کاغذ تحریر محدودیتی وجود ندارد.

 • ساک های دستی گلاسه

این ساک های دستی با کاغذ های گلاسه ساخته می شوند. کاغذ های گلاسه خود دارای دو نوع مات و براق هستند. این کاغذ ها از بهترین و لوکس ترین کاغذ ها برای ساخت ساک دستی می باشد که برای ساک های فانتزی و لوکس استفاده می شود. از لحاظ خدمات تکمیلی و تعداد رنگ در ساک های دستی گلاسه محدودیتی وجود ندارد. گرماژ متداول برای ساخت ساک دستی گلاسه  150 گرم ، 170 گرم ، 250 گرم ، 300 گرم و ... می باشد و در ابعادهای نامتعارف قابلیت ساخت دارند.

 

 

انتخاب هر یک از این ساک های دستی تبلیغاتی بسته به نوع کاربرد و محصولی که قرار است حمل کند دارد. میزان بودجه و هزینه شما نیز در تعیین نوع ساک دستی و نوع کاغذ آن نیز تأثیر گذار است.

زمان سفارش ساک های دستی تبلیغاتی چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

با این همه مواد تنوع در ساک های تبلیغاتی از لحاظ جنس، رنگ و شکل چگونه می توان آنچه را که مناسب است انتخاب کرد؟

در اینجا چند نکته هنگام سفارش قابل توجه است:

هدف کمپین

مشتریان هدف

رویداد، تنظیمات کمپین

بودجه

لوگو چاپ شود

چگونگی استفاده از ساک دستی تبلیغاتی

سؤالاتی که باید بپرسید از جمله اینکه چه کسی قرار است از این ساک دستی استفاده کند؟ چگونه مورد استفاده قرار خواهند گرفت؟ آیا لوگو دارای جزئیات زیادی است؟ آیا این یک کالای هدیه خواهد بود؟ آیا این یک هدیه ممتاز خواهد بود؟ ارزش درک شده توسط مشتریان چیست؟ وقتی براین سوالات پاسخ دارید، محدود کردن انتخاب های خود آسان تر خواهد بود.

مثال استفاده از انواع ساک های دستی تبلیغاتی:

خرده فروشانی که برای بسته بندی از ساک های دستی  استفاده می کنند: پلی پروپیلن نبافته بهترین است، مقرون به صرفه است و می تواند به سرعت تولید شود. این خرده فروشی های تبلیغاتی می توانند برای شما عالی باشند.

شرکت هایی که برای جا به جایی مدارک ساک های دستی به کارکنان فروش خود می دهد: مواد پلی استر یا نایلون یکی از بهترین گزینه های قوی است که بتواند در جا به جایی مقاومت داشته باشد. چاپ لوگو بر روی این بستر ها با بالاترین کیفیت به نظر می رسد.

یک شرکت لوازم آرایشی یا پوشاک که می‌خواهد با خرید به مشتری خود هدیه دهد: یک ساک دستی نخی و محکم با لوگوی چاپ شده می تواند یک گزینه عالی برای ساک های دستی باشد.

در نمایشگاه ها، فروشگاه ها، همایش ها، کمپین های تبلیغاتی بهترین ساک های دستی که می توانند به کمک یک برند بیایند ساک های دستی کاغذی هستند. زیرا در این مکان ها بیشترین چیزی که جا به جا می شود کاغذها، کارت ها، بروشورهای و کاتالوگ ها هستند که وزن زیادی ندارند. از طرفی دیگر این بستر کاغذی نسبت به دیگر بستر های تولید ساک های دستی، قابلیت چاپ بالاتری داشته و چاپ بر روی ان ها ماندگار تر است. از طرفی دیگر کاغذ ها و مقوا ها شکیل تر از پارچه و نایلون در دست مخاطب قرار می گیرند و برای کسانی که این ساک های دستی را در دست مخاطب شما می بیند، تاثیر تبلیغاتی بالاتری دارند. زیرا این افراد به راحتی می توانند روی ساک های دستی را ببیند بخوانند و در ذهن خود ثبت کنند.