ایده های تولید و اجرای تبلیغات

چاپ بک لایت

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

بک لایت چیست ؟

آیا تا به حال تابلو هایی را دیده اید که در روز و شب پر نور و واضح اند ؟ به این تابلو ها بک لایت یا تابلو های پشت چراغ دار می گویند . جنس کاغذ این تابلو ها از نوع ترانسپرنت و در پشت آن ها یک ال ای دی قرار دارد .  بک لایت ها را در انواع مختلفی می سازند : دیواری ، ایستاده و آویز ، گردان ، کریستالی ، ال ای دی و ...

بک لایت چیست

کاربرد بک لایت ها

گسترده ترین کاربرد بک لایت ها سر درب فروشگاه ها ، سقف کاذب ، شرکت های مختلف ، استفاده در همایش ها ، سمینار ها ، غرفه های نمایشگاهی ، لابی هتل ها ، علامت تاکسی رانی ها ، ایستگاه های اتوبوس و مترو ، فرودگاه ها ، رستوران ها ، سازمان های خدماتی و ... می باشد . بک لایت یکی از ابزار های بازاریابی می باشد که به جای تابلو های معمولی استفاده می شود . تصاویر و نوشته های این تابلو ها در شب ها قابلیت دید دارند و این یک مزیت بزرگ برای کسب و کار هایی است که در شب ها نیز به فعالیت خود ادامه می دهند .

چاپ بم لایت تبلیغاتی

بک لایت ها به عنوان دکوراسیون خانه و اداره ، تابلو های عکس کودکان ، عکس عروس و داماد در مجالس عروسی  نیز مورد استفاده قرار می گیرند . میزان توجه عموم به بک لایت ها زمانی است که در حال عبور و مرور باشند . در حقیقت بک لایت ها در اماکن شلوغ و پر رفت و آمد کاربرد بیشتری خواهد داشت .

کاربرد بک لایت

مزیت استفاده از بک لایت :

بک لایت ها به علت قیمت مناسب ، در معرض دید عموم قرار گرفتن در تمام طول شبانه روز ، زیبایی خیره کننده تابلو ، قابلیت چاپ عکس و تصویر با بالاترین کیفیت مورد استقبال صاحبان مشاغل می باشند . تجربه نشان داده است که این ابزار تبلیغاتی نسبت به سایر روش ها دارای اثر گذاری بیشتر و همچنین مقرون به صرفه و پایدار تر است . دوام و طول عمر بالا ، مقاومت در برابر آب ، سرما و گرما از مزایای دیگر بک لایت است .

طراحی بک لایت خلاقانه

چاپ بک لایت

بک لایت ها از جنس های مختلف ساخته می شوند . البته کیفیت چاپ علاوه بر طراحی دقیق نیازمند استفاده از جوهر های مناسب چاپ ، دستگاه های چاپ قوی و پیشرفته می باشد . نوع فناوري چاپ که براي توليد تصاوير بک لايت مورد استفاده قرار مي‌گيرد به چندين عامل مختلف بستگي دارد که در اين ميان ، دوام مورد انتظار براي تصوير چاپ شده و تعداد تصاوير گرافيکي مورد نياز، از بيشترين اهميت برخوردارند .

چاپ بک لایت