ایده های تولید و اجرای تبلیغات

چاپ دیجیتال لیبل قیمت کالا

  • نویسنده: سعید هدایتی
  •     
  • :تاریخ

چاپ دیجیتال قیمت کالا به فرآیند چاپی ارسال اطلاعات مربوط به قیمت یک کالا یا محصول بر روی یک مدرک یا برچسب اشاره دارد. این فرآیند برای نمایش قیمت کالاها در مکان‌های فروش مختلف مانند فروشگاه‌ها، سوپرمارکت‌ها، رستوران‌ها، کافی‌شاپ‌ها و مکان‌های مشابه استفاده می‌شود. با ثبت قیمت ها مخاطب دیگر قیمت ها را از شما نمی پرسد و با خیال راحت خرید می کند استفاده از لیبل قیمت کالا بر روی علاوه بر الزام قانونی، کار فروشندگان و خریداران را نیز بسیار راحت تر می کند و مشتری فرصت دارد تا با خیال آسوده قیمت اجناس را با هم مقایسه و مناسب ترین را انتخاب نماید.

چرا چاپ دیجیتال قیمت کالا؟

چاپ دیجیتال: در این نوع چاپ از تکنولوژی دیجیتال استفاده می‌گردد که از کامپیوتر و پرینترهای دیجیتال برای چاپ سریع و دقیق اطلاعات استفاده می‌شود.

قابلیت تغییر قیمت: با چاپ دیجیتال لیبل قیمت کالا، می‌توان به راحتی قیمت محصول را تغییر داد و به‌روزرسانی کرد. در اقتصاد امروز ایران به این امر نیاز زیادی دارید زیرا قیمت‌ها با گذشت زمان بارها تغییر می کنند.

نمایش متن و عدد به صورت واضح: چاپ دیجیتال قیمت کالا معمولاً شامل متن، عدد و بارکد به صورت واضح و خواناست تا مشتریان بتوانند قیمت محصول را به راحتی مشاهده کنند.

 

چاپ لیبل قیمت

 

استفاده از برچسب‌ها و کارت‌های کوچک: این چاپ معمولاً بر روی برچسب‌ها یا کارت‌های کوچک انجام می‌شود که به مشتریان اجازه می‌دهد قیمت کالا را در کنار محصول مشاهده کنند.

امکان چاپ تصاویر یا لوگوها: علاوه بر قیمت، ممکن است اطلاعات تکمیلی مانند تصاویر محصول یا لوگوی برند نیز در کنار قیمت چاپ شود.

قابلیت چاپ در مقیاس‌های مختلف: این نوع چاپ می‌تواند در مقیاس‌های مختلف انجام شود، از جمله چاپ یک برچسب تکی تا چاپ دسته‌های بزرگتر از برچسب‌ها.

برای چاپ قیمت کالا یا بارکد روی چه موادی می توانید حساب کنیم؟

قیمت کالا یا برچسب بارکد معمولاً از مواد مختلفی تولید می‌شود، که بسته به نوع کسب‌وکار، محل نمایش قیمت، و استفاده مورد نیاز ممکن است متغیر باشد. در زیر، چند نمونه از جنس‌ها و مواد معمول برای تولید قیمت کالا آورده شده است:

کاغذ پشت چسب دار (لیبل): قیمت کالاهای خرده‌فروشی و محصولات متنوع اغلب بر روی کاغذ پشت چسب دار چاپ می‌شود. این کاغذها معمولاً با روکش‌های خاصی پوشیده می‌شوند تا مقاومت و ماندگاری بیشتری داشته باشند. گاهی نیز قیمت مستقیما بر روی لیبل درج نمی شود و فقط یک بارکد بر روی آن نصب می گردد، با این کار در صورت تغییر قیمت ها نیاز به تغییر برچسب ها نیست و با اسکن بارکد توسط دستگاه های بارکد خوان قیمت جدید اعلام  می گردد.

 

چاپ لیبل قیمت

 

چاپ قیمت بر روی مقوا: در برخی موارد، به خصوص در فروشگاه‌ها و سوپرمارکت‌ها، برای اعلام حراجی ها و یا قیمت میوه و سبزیجات، قیمت ها یا تخفیف ها را روی مقوای ضخیم بزرگی چاپ و توسط پایه در کنار محصول مورد نظر قرار می دهند.

پلاستیک: برخی برچسب های قیمت کالا یا بارکد ها  بر روی لیبل های مخصوصی چاپ می‌شوند که از مواد پلاستیکی مانند PVC (پلی‌وینیل کلراید) ساخته می‌شوند. این برچسب‌ها مقاومت در برابر عوامل جوی و آب دارند و معمولاً برای محصولاتی که در فضای باز نمایش داده می‌شوند، استفاده می‌شوند.

هر کدام از این جنس‌ها بر اساس نیازها و استفاده مورد نظر می‌توانند برای چاپ دیجیتال لیبل قیمت کالا استفاده شوند.

 

چاپ لیبل قیمت

 

چاپ قیمت کالا و بارکد در چه ابعادی انجام می گیرد؟

قیمت کالا ممکن است در ابعاد مختلفی چاپ شود، و ابعاد دقیق آن به نوع محصول، محل نمایش، و نیازهای کسب‌وکار مرتبط باشد. در زیر، ابعاد معمولی برای چاپ قیمت کالا در برخی موارد آورده شده است:

برچسب‌های کوچک: برای محصولات کوچک مانند مواد غذایی کوچک، لوازم آرایشی، یا محصولات الکترونیکی، برچسب‌های کوچکی با ابعاد معمولاً حدود 3 در یک سانتی متر رایج است.

برچسب‌های متوسط: برای محصولات متوسط مانند لباس‌ها، کفش‌ها، یا محصولات آرایشی با ابعاد متوسط، برچسب‌های با ابعاد حدود 3 تا 5 معمول هستند.

برچسب‌های بزرگ: برای محصولات بزرگتر مانند لوازم خانگی، مبلمان، یا ابزارهای سنگین، برچسب‌های با ابعاد بزرگتر و مختلفی ممکن است استفاده شود. ابعاد این برچسب‌ها بسته به اندازه محصول متغیر است، ممکن است تا چندین اینچ در طول و عرض داشته باشند.

کارت‌های اطلاعات محصول: در برخی موارد، از کارت‌هایی با ابعاد نسبتا کوچکی برای نمایش اطلاعات محصولات استفاده می‌شود. این کارت‌ها ممکن است حدود 5/7 تا 5/12 سانت یا حتی بزرگتر باشند و اطلاعات مفصلی را در مورد محصول ارائه می‌دهند. به این کارت ها اصطلاحا فیچر کارت نیز گفته می شود. این کارت ها بیشتر در لوازم الکترونیکی، لوازم خانگی و محصولات صنعتی کاربرد دارد.

تعیین ابعاد مناسب برای چاپ قیمت کالا بستگی به نیازهای کسب‌وکار و اندازه محصولات دارد. همچنین، می‌تواند بسته به استفاده از برچسب‌های کاغذی، برچسب‌های پلاستیکی، یا فناوری‌های نمایش دیجیتال متغیر باشد. می توان این برچسب ها را در رنگ های مختلف نیز چاپ نمود، بروز رسانی آسان، قیمت ارزان و چاپ فوری از دلایل محبوبیت دیجیتال است.