ایده های تولید و اجرای تبلیغات

سفارش طراحی لوگوی ارزان قیمت

  • نویسنده: ریحانه یحیی
  •     
  • :تاریخ

برای سفارش طراحی لوگوی ارزان قیمت ابتدا باید تعرفه طراحی لوگو را بررسی کرد و عواملی که در تعیین قیمت مؤثر هستند را بررسی نمود. اولین نکته ای که در تعیین تعرفه طراحی لوگو مؤثر است کیفیت طراحی است. حرفه‌ای بودن، اختصاصی بودن، نمونه کارهای قوی و برند بودن شرکت طراحی جزء عواملی هستند که در قیمت تمام شده اثر گذار هستند. شرکت تبلیغاتی طرح هرم همواره تلاش می کند تا تعرفه ای منطقی و مناسب برای طراحی لوگو و سایر ابزارهای تبلیغاتی ارائه نماید تا مشتریان بتوانند با خیال آسوده از خدمات آن بهره‌مند گردند. برخی از شرکت‌ها هستند که سفارش طراحی لوگوی ارزان قیمت اختصاصی را تبلیغ می کنند اما در زمان طراحی تمام حرف های ابتدایی را از یاد برده و قیمت تمام شده بالاتری ارائه می‌دهند و یا از کیفیت نهایی کار می‌زنند. لوگوهای بی هدف، کپی شده و مشابه نمونه کارهای خارجی، نسب به لوگوهای حرفه ای ارزان قیمت‌تر هستند.

طراحی لوگو - طرح هرم

البته لوگوی گران قیمت نیز تضمین کننده برندسازی و موفقیت طراحی لوگو نیز نیست. لوگو نیز مانند دیگر ابزار تبلیغاتی باید دارای قیمت درست و منطقی باشد نه خیلی ارزان و نه خیلی گران. البته لوگو مانند دیگر ابزارهای تبلیغاتی مواد، متریال و ابزار چاپ مصرفی ندارند بلکه در مرحله طراحی خلاصه می شوند به همین دلیل هزینه ای که برای لوگو صرف می شود تنها طراحی است. به همین دلیل تعرفه مشخصی برای طراحی لوگو وجود ندارد و نمی توان با تغییر متریالی آن را رازان تر یا گران تر کرد. اما لوگو ها به روش های مختلفی طراحی می شوند و دارای تنوع هستند. این انواع لوگو و روش طراحی‌اش می تواند در تعیین تعرفه طراحی لوگو ارزان قیمت تأثیر گذار باشد. به عنوان مثال لوگو های مینیمال لوگو تایپ جزء سفارش های لوگوی ارزان قیمت به حساب می آیند.

پس در ادامه به معرفی انواع لوگو ها می پردازیم تا با بررسی آن ها بتوان به قیمت طراحی لوگو دست یافت.

  • طراحی  لوگو تصویری: لوگوهای تصویری به لوگوهای نمادین (Symbolic or Picture Logo) نیز معروف هستند. در ساده ترین حالت، لوگوی تصویری یعنی استفاده از تصاویر در ایجاد یک نماد. طراحی لوگوی تصویری یکی از رایج ترین انواع طراحی آرم و لوگو می باشد. اما طراحی لوگوی تصویری نیاز به تجربه و تخصص بالا دارد زیرا رایج بودن یک روش نشان دهنده گستردگی و تنوع در آن روش دارد در نتیجه منحصر به فرد بودن در این روش کار دشواری است.  لوگوهای تصویری ایده های دیگر ابزار های تبلیغاتی را مؤثرتر می کنند. سفارش طراحی لوگوی ارزان تصویری هم امکان پذیر نیست. اگر از تصاویر رایج و تکراری استفاده شود طراحی ارزان می شود.

 

طراحی لوگو - طرح هرم

  • لوگوی انتزاعی: این لوگو در واقع نوعی لوگوی تصویری به حساب می آید، با این تفاوت که در لوگوهای تصویری از عکسی قابل تشخیص واقعی برای طراحی استفاده می شود اما در طراحی لوگو های انتزاعی از اشکال هندسی که قبلاً وجود نداشته اند و به صورت گرافیکی هستند استفاده می شود. این اشکال هندسی بر اساس نوع فعالیت شرکت و نوع کالا و خدماتی که ارائه می دهد طراحی می شوند. لوگوهای انتزاعی خلاقیت و تخیل بیشتری را نسبت به دیگر روش های طراحی لوگو می خواهند اما چون در این لوگوها تنوع زیادی می توان ایجاد کرد و دست طراح در طراحی باز است، خروجی کار، لوگوهایی منحصر به فرد تر و خاص تر خواهد بود. برای طراحی لوگوی ارزان اتزاعی می توان از سبک مینیمال در طراحی استفاده نمود.

 

طراحی لوگو - طرح هرم

  • لوگوهای کاراکتر برند : لوگو کاراکتر برندها، نوعی لوگو با تصویر کارتونی با رنگ های زنده هستند. رنگارنگ بودن این لوگو علاوه بر زیبایی باعث ایجاد توجه در مخاطب شده و برایشان سرگرم کننده خواهد بود. لوگوهای کارکتر برند گاهی شخصیت پردازی برای برند به حساب می آید، شخصیتی که در رابطه با برند به زبان بصری سخن می‌گوید، به همین دلیل لوگوهای کارکتر برند به هویت شخصیتی برند نیز معروف هستند. طراحی لوگو کارکتر برند، چه در برند های ایرانی و چه در برند های خارجی بیشتر در صنایع غذایی دیده می شود. سادگی و در عین حال گویایی در طراحی لوگو کارکتر برندها، در موفقیت این سبک لوگو تأثیر زیادی دارد. هر چه این دو عنصر گویایی و سادگی قوی‌تر عمل کنند، توجه به آن لوگو بیشتر می‌شود. تکرار و تبلیغات حرفه‌ای و مرور زمان در مورد توجه قرار گرفتن لوگو کارکتر برندها مؤثر واقع می شود، به بیان ساده تر مشاوره تبلیغاتی و داشتن تقویم تبلیغاتی تأثیر گذاری این لوگوها را بیشتر می کنند طراحی لوگوی کارکتر برند و خلق یک کارکتر موفق مسلماً ارزان قیمت نخواهد بود و علاوه بر طراحی لوگو یک کار تیمی تبلیغاتی برای موفقیت نیاز دارد.

  • لوگو تایپ : یک سبک از طراحی  لوگو است که می تواند بسیار ساده و یا بسیار پیچیده باشد. به طور کلی لوگو تایپ تبدیل حرف به تصویری است. لوگو تایپ ها با استفاده از حرف چینی الفبا انجام می شوند و برای طراحی لوگو تایپ از نام برند، شخص و یا سازمان به صورت ساده یا مفهومی استفاده می شود. برای طراحی لوگو تایپ ها از اصول تایپو گرافی کمک می گیرند. تایپوگرافی هنر چیدمان حرف کنار یکدیگر است. اصول تایپوگرافی در طراحی لوگو تایپ کمک می کند تا عناصری مانند اندازه، فاصله حروف، شکل حروف، فاصله خطوط و مواردی از این دست زبان بصری لوگو را ارتقاء بخشند. در تایپوگرافی طراحی لوگو تمامی حرفی که قرار است به لوگو تبدیل شود ابتدا به فونت تبدیل می شود و سپس گروه فونت ها انتخاب می شود. سپس با تکنیک های هنر دیداری ترکیب می شود، به خود رنگ می گیرد و فرم پیدا می کند. در طراحی لوگوی تایپ تنها منحصر به فرد بودن مد نظر نیست، زمان طراحی، خوانایی حروف نیز به همان اندازه اهمیت دارد. لوگوتایپ ها به طور کلی باید خوانا همراه با زیبایی های بصری باشند و در عین سادگی باید متفاوت و منحصر به فرد باشند، که داشتن چنین لوگویی کار ساده ای نیست و نیاز به مهارت و تجربه بالا دارد.  سفارش طراحی لوگوی ارزان در شرکت تبلیغاتی طرح هرم می تواند شامل طراحی لوگو تایپ باشد.

طراحی لوگو - طرح هرم

 

  • مونوگرام: مونوگرام را یکی از قدیمی ترین روش های طراحی لوگو دانسته اند. باستان شناسان حتی حرف ضرب شده بر روی سکه های پیش از میلاد را نوعی مونوگرام دانسته اند. در طراحی  لوگو به روش مونوگرام از چند حروف الفبا به اختصار برای طراحی لوگو استفاده می شود. این دو یا چند حرف الفبا با تکیه بر جلوه‌ی بصری که ایجاد می کنند، به شکل تزئین ‌شده‌ای از حرف ابتدایی نام شخص، نام برند یا نوع فعالیت شرکت گرفته می‌شود. طراحی لوگو به روش مونوگرام برای همه کسب و کار ها مناسب نیست. طراحی لوگو به روش مونوگرام زمانی مورد استقبال برند ها قرار می‌گیرد که طراح نخواهد در لوگو از تصاویر، نماد و طرح های گرافیکی استفاده کند اما نیاز به یک لوگو ویژه و منحصر به فرد دارد، در این زمان مونوگرام خلاق، بیش از هر روش طراحی لوگو به کمک او می آید.

طراحی لوگو به روش مونوگرام در نهایت خلاقیت و منحصر به فرد بودن، لوگویی ساده به برندها تحویل می‌دهد. تنوع در این روش از طراحی لوگو، بیش از روش لوگو تایپ است و چون حس کنجکاوی را در مخاطب تقویت می‌کند و به طور کلی ادراک بصری افراد را تحت تأثیر قرار می دهد و مختصر است، در ذهن مخاطبان برند ماندگاری‌اش بیشتر می‌شود. طراحی لوگوی ارزان مونوگرام بسته به نوع طرح امکان پذیر است.

  • لوگوی ترکیبی: لوگوی ترکیبی محبوب‌ترین روش طراحی لوگو برای طراحان به حساب می آید، این نوع از لوگو همان‌طور که از نامش پیداست از ترکیب روش های قبلی که در بالا معرفی کردیم، به دست می‌آید. در معنای عام تر لوگوی ترکیبی تلفیقی از لوگو تایپ‌ها و لوگوی تصویری است. در لوگوهای ترکیبی لوگوی تصویری به عنوان نماد در نظر گرفته می‌شود و لوگو تایپ به عنوان نوشتار زیر نماد قرار می‌گیرد. مشکل ترین قسمت طراحی لوگوهای ترکیبی ایجاد  هماهنگی بین تصویر و نوشتار است. برای ایجاد هماهنگی در طراحی لوگو ترکیبی باید یک سبک طراحی برای لوگو انتخاب شود سپس باید رنگ، نوع فونت و عوامل مؤثر دیگر نیز با این سبک هماهنگی داشته باشد.

طراحی لوگو - طرح هرم

 

به دلیل اینکه در لوگوی ترکیبی هر دو نوع لوگو کنار یکدیگر استفاده می‌شوند، انتقال پیام برند به مخاطب ساده تر و راحت تر است و احتمال موفقیت برند افزایش پیدا می کند. از طرفی دیگر چون طراحی لوگوی ترکیبی ابهام و پیچیدگی لوگو را کم می‌کند، استفاده از خلاقیت و طراحی منحصر به فرد در طراحی ساده تر بوده در نتیجه لوگویی با ماندگاری بالاتر حاصل می‌شود. از مهم‌ترین ویژگی لوگوهای ترکیبی این است که این نوع لوگو برای تمامی کسب و کارها مناسب هستند و برای تمامی مشاغل تطبیق پذیر هستند و مانند دیگر لوگو ها دارای محدودیت نیستند. سفارش طراحی لوگوی ترکیبی نیز  در شرکت تبلیغاتی طرح هرم بسیار تداول است. در این روش از طراحی با استفاده از سبک مینیمال می توان لوگویی ارزان تر طراحی کرد.