ایده های تولید و اجرای تبلیغات

چاپ تامپو روی پلاستیک

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

صنعت و چاپ و طراحی تا کنون آنقدر گسترش یافته است که مفهوم آن بر همگان روشن است. شیوه های چاپ به سه دسته ی برجسته، مسطح و گود تقسیم بندی می شود. چاپ تامپو یکی از شیوه های چاپ به روش گود است که امکان چاپ ، روی مواد مختلف را فراهم می کند. علاوه بر این واسط چاپ در تامپو لاستیکی از جنس سیلیکون است. چاپ به روش تامپو، بر روی پلاستیک، قطعات پلاستیکی گرد، ظروف پلاستیکی، ظروف مواد آرایشی، ظروف مواد بهداشتی، ظرف روغن موتور، ظروف پلاستیکی نوشیدنی ها ، قطعات پلاستیکی خودرو و... امکانپذیر است.

چاپ تامپو روی پلاستیک

چاپ دستی تامپو روی پلاستیک:

همیشه وقتی صحبت از چاپدستی پیش می آید، این سوال مطرح می شود که چرا در دوره ای که چاپ صنعتی همراه با پیشرفت تکنولوژی و انواع نرم افزار های کامپیوتری پا به عرصه گذاشته است. موزه ها، گالری ها و افراد علاقمند زیادی وجود دارند که به جمع آوری آثار چاپ دستی هنرمندان می پردازند و بسیاری از هنرمندان برای دست یافتن به روش های خاصی که نوآوری و خلاقیت ذهنی آنان را در پی داشته باشد، به تجربه در زمینه چاپ دستی می پردازند. دست یافتن به این تجربه ها تنها به منظور تکثیر و تکرار صورت نگرفته، بلکه با هدف غنی تر شدن آثار هنری انجام می پذیرد. چاپ دستس تامپو روی پلاستیک نیز باعث می شود تا خلاقیت ها و ظرافت های بیشتری روی طرح اعمال شود. چاپ دستی تاثیر زیادی روی هنرمند می گذارد و پتانسیل های زیادی برای ایجاد خلاقیت دارد. تجربه با ترکیبی از چند تکنیک چاپ دستی، جست و جو و کنجکاوی درباره تاثیر این تجربیات در بیان متفاوت ایده ها، مخاطب را جذب خواهد کرد.

چاپ تامپو روی پلاستیک

چاپ اتومات تامپو روی پلاستیک:

ظرفیت های پنهان در شیوه ی چاپ اتومات تامپو روی پلاستیک بی نهایت وسیع است. با توجه به این وسعت می توان طرح های متنوعی را برای چاپ انتخاب کرد. موضوعات و طرح هایی که می تواند شامل تصویر کردن داستان های کوتاه، بندهایی از یک شعر و حتی طراحی متن و تصویر در کنار هم، تصاویر منفرد به عنوان یک اثر نقاشی و همین طور اجرای آثار گرافیکی، مانند پوستر و بروشور و یا طرح های صنعتی روی لیوان، جاسویچی و ... باشد. برای منحصر به فرد بودن تصاویر باید شناخت کاملی از ابزار، مواد چگونگی به کار بردن آن ها داشت. چاپ اتومات به ما این امکان را می دهد که آثاری در نسخه های متعدد داشته باشیم.

چاپ تامپو روی پلاستیک