ایده های تولید و اجرای تبلیغات

چاپ حرارتی سابلیمیشن

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

صنعت طراحی و چاپ در طول سالیان متمادی دچار تغییرات شگرفی شده است. اختراع دستگاه چاپ موجب شد تا تعداد مختلفی از طرح حای تهیه شده توسط هنرمندان، به شکل یکسان و در زمان اندکی در اختیار جمع کثیری از افراد قرار گیرد و چاپ ها از سبک دستی به سبک نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک تغییر یافتند. هر کدام از روش های چاپی مزایا ، معایب و همچنین کاربرد های خاص خود را دارا هستند که در این میان تجربه و دقت عملکرد طراح در میزان کیفیت چاپ بسیار موثر خواهد بود.

چاپ حرارتی سابلیمیشن

چاپ حرارتی:

گاهی اوقات تهیه کردن جوهر برای چاپ مشکل و ناممکن است. دردسر های تهیه جوهر و کار با آن موجب شد تا از روشی به عنوان چاپ حرارتی برای چاپ روی سطوح مختلف استفاده شود. چاپ حرارتی قابلیت چاپ بر روی سطوح پارچه‏ای، شیشه و سرامیک و با طرح های گوناگون را داراست. در چاپ حرارتی یا ترانسفر، طرح توسط دستگاه پرس و با حرارت روی سطح مورد نظر قرار داده می شوند. سطح مورد نظر برای چاپ حرارتی باید از تراکم مناسب برخوردار باشد تا طرحی زیبا و منحصر به فرد در اختیار مشتریان قرار گیرد.

 

چاپ حرارتی سابلیمیشن:

دستگاه سابلیمیشن یا همان دستگاه چاپ حرارتی بوده و بر اساس تصعید ماده کار می کند. در این دستگاه تصاویر به شکل معکوس روی کاغذ چاپ می شود (همانند آینه). برای چاپ حرارتی با دستگاه سابلیمیشن ابتدا طرح مورد نظر به وسیله پرینتر برروی کاغذ چاپ و سپس کاغذ برروی سطح مورد نظر گذاشته شده و دستگاه عملیات چاپ را انجام می دهد.در انتها کاغذ دور انداخته شده و چاپ به هیچ عنوان کم رنگ و یا از بین نمی رود. همچنین برای عملیات چاپ نیاز به جوهر و کاغذ سابلیمیشن می باشد. چاپ سابلیمیشن هیچگونه محدودیت رنگی نیز ندارد یعنی هر تصویری که در نمایشگر رایانه دیده می شود به همان شکل برروی محصول چاپ می شود به علاوه محدودیتی از لحاظ تیراژ وجود ندارد و چاپ در تعداد یک عدد نیز مقدور است.

چاپ حرارتی سابلیمیشن

تفاوت چاپ حرارتی سابلیمیشن با دیگر روش های چاپ:

معمولا در سیستم های چاپ دیگر برای انجام سفارش یک عدد نیاز به ساخت شابلون و زینک می باشد که هزینه را فوق العاده بالا می برد و یا اینکه این امر در چاپ های دیگر اصلا امکان پذیر نیست اما در چاپ حرارتی سابلیمیشن، این امکان برای سفارش دهنده وجود دارد که از بزرگترین مزیت های این نوع چاپ می باشد.