ایده های تولید و اجرای تبلیغات

چاپ پیش فاکتور

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

پیش فاکتور چیست ؟

پیش فاکتور سندی است که در آن ، فهرستی از اقلامی که مشتری قصد خرید آن ها را دارد ، تهیه می شود . این اقلام به همراه قیمت آن ها و یک جمع بندی کلی  و در صورت وجود ، در نظر گرفتن  تخفیف ، برای مشتریان ویژه ، درون این پیش فاکتور درج می شوند .

در نهایت این سند در اختیار مشتری قرار می گیرد ، این به آن معنا نیست مشتری مبلغی بابت اجناس پرداخت کرده و فروشنده این مبلغ را دریافت نموده است .

با چاپ این پیش فاکتور ، مشتری یک پیش زمینه در مورد قیمت اجناسی که قصد خرید آن ها را دارد ، به دست می آورد . یک بر آورد قیمت می کند .

حتی ممکن  است مشتری در همان موقع اقدام به خرید نکند و فقط  می خواهد برآورد قیمت کند .

 پس باید سعی کنید که برای به دست آوردن سود بیشتر ، قیمت ها را بالا تر نزنید ، شاید مشتری شما از فروشگاه های دیگری  ، پیش فاکتور تهیه کرده باشد و قصد مقایسه ی قیمت ها را دارد .

چاپ پیش فاکتور

حال اگر در این کار صداقت داشته باشید و قیمت مناسب اجناس را با سود معمول ذکر کنید ، نه تنها مشتری خود را از دست نمی دهید ، بلکه  ممکن است در صورت رضایت از شما ، این مشتری در فعالیت های دیگری که انجام می دهد ، به شما مراجعه کند و یا شما را به دیگران معرفی کند .

 

چاپ پیش فاکتور

برای چاپ این سند تجاری  ، هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد  .

می توانید این برگه را در اندازه های A4 چاپ کنید .

می توانید ، هر رنگ کاغذ و با هر جنس و یا گراماژی را برای این منظور به کار ببرید ، اما معمولا از کاغذ های تحریر  برای این کار استفاده می شود .

نام و نشان ، فروشگاه و یا موسسه را حتما در آن ها ذکر کنید تا افراد سود جو و یا  رقبا ، اقدام به صدور پیش فاکتور جعلی ، ننمایند .

در چاپ پیش فاکتور ، انتخاب قرار گیری المان های مختلف در مکان های متفاوت ، به عهده ی شما می باشد و محدودیتی برای طراحی  ندارید .

چاپ پیش فاکتور