ایده های تولید و اجرای تبلیغات

چاپ سابلیمیشن روی فلز

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

زمانی که انسان آتش را کشف کرد با فلزات روبه رو شد . مس اولین فلزی بود که در کارگاه ها شکل گرفت و بعد از مدتی عناصر و مواد دیگری در مخلوط سنگ مس پیدا شد که استحکام آن را بالا برد . اولین انسان هایی که از فلز استفاده کردند مردمان سرزمین های ایران ، عراق و ترکیه بودند. آثار بدست آمده در استان های غربی کشورمان نشانگر آن است که ذوب فلز در ایران رواج داشته اما تولید صنعتی فلز در ایران به دوره ی حکومت صفویه بر می گردد.

چاپ سابلیمیشن روی فلز

انواع فلزات:

مواد فلزی به کار برده شده در صنعت در دوگروه فلزات آهنی که مجموعه آلیاژهای آهن را شامل می شود (انواع فولاد ها و چدن ها) و فلزات غیر آهنی که شامل آلیاژهای غیر آهنی (مس، نیکل، روی، سرب، قلع، کرم ، تیتانیوم و...) است، تقسیم بندی می شوند. هر کدام از فلز ها کاربرد خاص خود را دارند و تعداد معدودی از آن ها هستند که برای چاپ و تبلیغات استفاده می شوند.

 

فلز کاری:

آثار فلزی ایران در گذشته به عنوان وسایل روزمره ی شکار و دفاع مورد استفاده قرار می گرفتند. گذشتگان ما با شناخت ویژگی های فلزات و الهام از طبیعت، آثاری زیبا و هماهنگ با ویژگی های فرهنگی و نیاز های خویش خلق کرده اند، حتی اگر این آثار شامل جنگ افزار جنگی و یا وسیله ای برای روزمره بوده است، آن ها سعی کرده اند آن را متناسب با نوع کاربرد و بدون کاهش کارایی آن ها، تزیین کنند. فلز کاری در ایران از گذشته تا کنون سیر تکاملی خود را طی کرده و هم اکنون در اوج خود قرار گرفته است.

چاپ سابلیمیشن روی فلز

چاپ سابلیمیشن روی فلز:

پیوند بین هنر و بازاریابی تا آن جایی ادامه دارد که موجب تولد روش چاپی به نام چاپ سابلیمیشن روی فلز شد. چاپ سابلیمیشن روی سطوح مختلف مانند  لیوان، بشقاب کوچک، بشقاب بزرگ، کریستال و شیشه، جوراب، کوسن، روبالشتی، جا کلیدی فلزی، کارت ویزیت فلزی، آینه آرایشی، کاشی، سرامیک، سنگ، کیف پول، چوب ، قاب موبایل، تی شرت، موس پد، آلومینیوم، کلاه، پرچم و... ،امکانپذیر بوده و از آن جایی که این روش جزو روش های حرارتی است، دما و زمان چاپ هر کالا با دیگری متفاوت است. چاپ سابلیمیشن روی فلز ، بر روی سطوح فلزی و با مدت زمان 25 ثانیه و با درجه حرارت 320 درجه فارانهایت می باشد و تنها تفاوت چاپ روی فلز با سطوح دیگر در مدت و درجه حرارت چاپ می باشد و از منظر روش کار، تفاوتی با سایر کالا ها ندارد.