ایده های تولید و اجرای تبلیغات

چاپ سابلیمیشن روی چرم

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

بسیاری از سازمان ها و افراد، در جست و جوی روشی یا روش هایی ساده و کم هزینه برای چاپ طرح ها، نوشته ها و حتی لوگوی شرکتی بر روی وسایل و تجهیزلت خاصی هستند. گاهی اوقات تعدادی از شرکت های طراحی و چاپ اذعان می دارند که امکان چاپ طرح های شما در تعداد محدود وجود ندارد. اما ما در این جا شما را با چاپ سابلیمیشن که یکی از روش های چاپی آسان، با هزینه ی کم، ماددگار و زیباست، آشنا می سازیم. چاپ به روش سابلیمیشن ، یکی از پر طرفدارترین روش های چاپ روی سطوح مختلف می باشد.

چاپ سابلیمیشن روی چرم

چاپ سابلیمیشن بر روی سطوح:

سابلیمیشن در لغت به معنی تصعید است و تصعید به معنی تبدیل جامد به گاز بر اثر گرما، می باشد. در تکنولوژی چاپ به روش سابلیمیشن، جوهر چاپی بر اثر گرما ، از جامد به گاز تبدیل می شود. برای چاپ به روش سابلیمیشن، طرح مورد نظر خود را انتخاب می کنیم (امکان طراحی و سفارش طرح نیز وجود دارد) ، طرح را روی کاغذ سابلیمیشن چاپ کرده و طرح مذکور را روی کلیشه مورد نظر با پرس حرارتی و چسب نسوز حک می کنیم. لازم به ذکر است که امکان چاپ بر روی کلیشه ی مورد نظر حتی در تیراژ یک عدد هم میسر است. چاپ سابلمیشن، نیاز کمی به فضای زیاد برای انجام کار دارد و دارای هزینه ی کمی برای چاپ می باشد زیرا دستگاه چاپ سابلیمیشن، دارای قیمت مناسب، امکان  چاپ بر روی ده ها محصول با خرید یک دستگاه ،  هزینه پائین شارژ و نگهداری و هزینه پائین تولید را داراست. چاپ سابلیمیشن، بر روی سطوح مختلفی همچون بشقاب، لیوان، کاشی، پد ماوس، لباس و تیشرت، ماگ، گلدان، کلاه و... انجام می شود.

 

چاپ سابلیمیشن روی چرم:

روش چاپ سابلیمیشن روی چرم، مانند کلیشه های دیگر می باشد و تنها تفاوت آن، به جنس کلیشه (سطح چاپی) بر می گردد. کاغذ مخصوص چاپ سابلیمیشن ترانسفر می باشد. یک طرف این کاغذ روشن (سمتی که باید به منظور چاپ استفاده گردد) و سمت دیگر آن تیره می باشد. در چاپ سابلیمیشن بر روی چرم به مواردی مانند پرینتر و اطمینان از سالم بودن آن، نوع کاغذ سابلیمیشن، جوهر سابلیمیشن و تبحر مسئول چاپ از ضروریات هستند.

 

 به دلیل اینکه متریال چرم طبیعی بوده ، امکان چاپ با کیفیت و با رنگ زیبا تری مهیاست و طرح حک شده بعد از چاپ پاک نشده و قابل شست و شو می باشد.