ایده های تولید و اجرای تبلیغات

چاپ تامپو دستی

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

چاپ تامپو چیست ؟

چاپ تامپو به دلیل  نحوه انجام عمل چاپ ، در دسته بندی چاپ های گود قرار می گیرد.نحوه انجام عمل چاپ به این صورت است که ، از یک پلاستیک ، از جنس سیلیکونی  برای چاپ استفاده می شود . این قالب سیلیکونی  مانند مهر می باشد ، اما برای درج نقش مورد نظر بر روی سطوح مختلف ، وقتی از مهر استفاده می شود ، نقش به صورت برجسته است .

چاپ تامپو دستی

در هنگام استفاده از سیلیکون یا تامپو ،  نقش برجسته نیست  و نحوه ی کار کمی متفاوت است . از آنجایی که در این نمونه چاپ ، برای درج نقش مورد نظر ، با اعمال فشار بر روی سطح ، نقش به چاپ می رسد ، باید سطحی را که چاپ بر روی آن انجام می شود ، کاملا ثابت و فیکس نگه داشته شود در غیر این صورت ممکن است  ، کیفیت کار پایین باید . بعضی از قسمت ها پررنگ شود و بعصی دیگر از قسمت ها ، کمرنگ شوند و یا حتی نقش بر روی آن ها ، چاپ نشود .

بنابر این باید به این نکته دقت  کنید که چاپ خانه ای که قرار است سفارش شما را انجام دهد ، امکانات لازم برای مورد چاپی شما را داشته باشد ، در غیر این صورت ، نمی تواند کار با کیفیتی به شما تحویل دهد .

چاپ تامپو دستی

چاپ تامپو دستی

برای این کار از دستگاه های رو میزی  کوچک ، سبک و قابل حملی استفاده می کنند ، که مناسب برای استفاده در کارهای کوچک مانند چاپ لوگو و یا شماره و کد های ثابت ، کار های درون منزل و بسیاری موارد ساده دیگر ، مورد استفاده قرار می گیرد . وزن این دستگاه حدودا 25 کیلو گرم می باشد و می توان به راحتی آن را جابجا کرد .