ایده های تولید و اجرای تبلیغات

چاپ فاکتور رسمی

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

فاکتور چیست؟

فاکتور یکی از اسناد و مدارک مورد استفاه در دنیای تجارت است که ، یکی از ارکان معمله ی تجاری به حساب می آید و بین طرفین معامله ، معتبر است . در این سند که توسط فروشنده تنظیم می شود، نوع و تعداد کالای خریداری شده توسط خریدار به همراه قیمت آن ذکر میشود.وقتی فاکتور صادر میشود به این معناست که فروشنده این مبلغ را از خریدار دریافت کرده است.

چاپ فاکتور رسمی

فاکتور رسمی چیست ؟

وقتی گفته می شود که فاکتور باید رسمی باشد ، به این معناست ک باید اعتبار داشته باشد . در غیر این صورت چاپ یک فاکتور معمولی و بی نام نشان کار ساده ایست اما ، اعتباری ندارد . برای چاپ یک فاکتور رسمی  یکسری المان وجود دارد که باید مورد توجه قرار بگیرد  که ، در ادامه  به بررسی آن می پردازیم .

 

یک فاکتور رسمی چگونه است ؟

فاکتور رسمی فاکتوری است که چاپ ان کاملا طبق قوانین و استاندارد های وزارت دارایی انجام شود.

 

چند نکته زیر را برای چاپ فاکتور رسمی رعایت کنید

 

نوع کاغذ ترجیحا ، کاغذ تحریر باشد.

سعی کنید از سایز A4  استفاده کنید.

 تعداد میتواند به انتخاب خودتان باشد.

یکی از مهم ترین موارد چاپ فاکتور رسمی که باید رعایت کنید این است که نوع چاپ شماره سریال فاکتور باید به رنگ قرمز و کمی برجسته باشد.

ترجیحا از لوگو ی خود استفاده کنید واگر لوگوی مخصوص ندارید میتوانید از یک جمله ویا شعار تبلیغاتی که معرف حیطه فعالیتی شماست استفاده کنید.

سعی کنید حتما نام شرکت  یا موسسه را در قسمتی از سربرگ ذکر کنید.

شماره تماس فراموش نشود و نشانی سازمان یاموسسه مربوطه فراموش نشود .

.با توجه به  رعایت  استاندارد های مورد قبول امور دارایی که همان شماره سریال فاکتور است بقیه موارد از اصول خاصی پیروی نمیکنند و شما میتوانید سربرگ فاکتور خود را طبق سلیقه شخصی خود طراحی کنید.