ایده های تولید و اجرای تبلیغات

ورق تابلو فلکسی

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

ورق فلکسی چیست؟

فلکسی یا فلکسی فیس به ماده ای گفته میشود که نور را از خود عبور میدهد.فلکسی  ورقه ای از جنس نیمه شفاف پی.وی.سی که توسط آکرولیک تقویت شده تشکیل شده .این ماده در صنعت چاپ و تبلیغات مورد استفاده قرار میگیرد و به لیل استفاده از لامپ مهتابی در تابلوهایی با این جنس ،معمولا کمی تیره تر چاپ میشوند.

ورق تابلو فلکسی

خصوصیات  ورقه های فلکسی

انعطاف پذیر است ، مقاومت بالایی در برابر شرایط جوی نامساعد مانند نور خورشید ،باران و... دارد ، قابلیت عبور نور ، از نظر ابعاد و شکل محدودیت ندارد ، بسته به نوع کیفیتش عمری بین 3 تا 7 سال دارد ، از نظر اقتصادی به صرفه است، قابلیت این را دارد که  روکش فلکسی روی تابلو عوض شود و شما میتوانید هر زمان که مایل بودید ،طرح تابلو ی خود را عوض کنید.

 

چاپ بر روی ورقه های فلکسی

در ابتدا برای چاپ و یا طرح روی این ورقه ها از استسکر استفاده می کردند ، یعنی به صورت مستقیم عمل چاپ بر روی این ورقه ها را انجام نمی دادند ،زیرا فناوری چاپ بر روی این ورقه وجود نداشت . طرح دلخواه را بر روی استیکر به چاپ می رساندند ، سپس استیکر هار را برش داده و بر روی ورقه های فلکسی می چسباندند .

بعد ها فناوری چاپ مستقیم بر روی ورقه های فلکسی وارد بازار شد . با استفاده از چاپگر های مخصوص این ورقه ها که out door نام داشتند ، دیگر عمل چاپ مستقیما بر روی  ورقه های فلکسی انجام می گرفت .

از آنجایی که دیگر هیج محدودیتی برای چاپ بر روی این ورقه ها وجود ندارد ، می توان از انواع تصاویر جذاب و خوش رنگ و لعاب برای چاپ بر روی این ورقه ها استفاده کرد و تابلو های زیبا و جالب توجه طراحی کرد.