ایده های تولید و اجرای تبلیغات

چاپ دیجیتال و لمینیت مات

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

با کمی دقت به اصطلاح چاپ دیجیتال توجه ما به تغییرات اساسی در ماهیت صنعت چاپ و نشر جلب می شود. تغییرات صنعت چاپ و طراحی ماهیتی فناورانه و نوآورانه دارد. فناوری به منزله ی محرکی برای تغییر در رفتارهای اجتماعی، رفتار تولید کننده، رفتار مصرف کننده، چارچوب ها، هنجار ها و ارزش ها محسوب می شود. فناوری و نوآوری باعث تغییر مدل های کسب و کار شده و شرایط بازار را به نفع سازمان های حرکت کننده با تحولات روزانه، تغییر می دهد.

چاپ دیجیتال و لمینیت مات

سودآوری با استفاده از چاپ دیجیتال:

همان طور که ذکر شد، سیر تحول و دگرگونی صنعت چاپ در قرن اخیر با رشد قابل توجهی از سال های قبل خود پیشی گرفته است و با این تحولات، انتظار تغییر در روش های بازاریابی و تبلیغات و در نتیجه افزایش یا کاهش سود سازمانی را شاهد خواهیم بود. که سوال اساسی این است که یک شرکت چگونه و از کجا می تواند سرمایه گذاری را به سود تبدیل کند؟ و یا چگونه می تواند درآمد کسب کند؟ با استفاده از چاپ و تبلیغ دیجیتال می توان روش تولید محصولات و خدمات را شرح داد، مدل درآمدی که منبع درآمد و سود است و به طور مستقیم از محصولات و خدمات و به طور غیر مستقیم از تبلیغات و تدارکات ناشی می شود را سازماندهی کرد و علاوه برآن بر فرآیند های داخلی تهیه و ارائه محصول یا خدمات و آن هایی که در رابطه با موقعیت شرکت در زنجیره یا شبکه ارزش صنعت اند، نظارت نمود.

چاپ دیجیتال و لمینیت مات

چاپ دییجتال لمینت مات:

لمینت مات جزو روکش های قطعات چاپی به حساب می آید. روکش  کارت ویزیت، جلد کتاب، پاکت نامه، ست های اداری، جعبه سی دی، پوستر، جلد جزوه ، جلد سررسید، تراکت، بروشور و... می توانند با لمینت مات طراحی و پوشانده شوند. چاپ دیجیتال لمینت مات، علاوه بر زیبایی، با ایجاد لایه ای بر روی کار موجب محافظت  در برابر آب و خاک و جلوگیری از محو چاپ به شکل زود هنگام می شود. لمینت مایعی بر روی وسایل مختلف، به صورت غیر مستقیم چاپ می شود. ضخامت و ابعاد لمینت ها با یکدیگر متفاوت بوده و در دو روش مختلف سرد و گرم قابل چاپ است. طراح محصول و یا طراح تبلیغات با استفاده از فنون خلاقیت و با تکیه بر راهبرد های تجاری سازمانی، از ابزار تبلیغاتی مناسب استفاده کرده و به منظور کاربرد پذیری و افزایش جذابیت طراحی از روش های مانند چاپ طلاکوب یا نقره کوب و همچنین چاپ دیجیتال لمینت بهره می برد.  

چاپ دیجیتال و لمینیت مات