ایده های تولید و اجرای تبلیغات

لیزر کیف پول

  • نویسنده: ریحانه یحیی
  •     
  • :تاریخ

کیف های پول یکی از ابزار های تبلیغاتی در ست های مدیریتی هستند. کیف های پولی که به عنوان هدیه به مخاطبان یک برند و مشتریان وفادار شرکت فرستاده می شوند بسیار کاربردی هستند. کیف های پول را در طرح ها، ابعاد، جنس های مختلف و ... سفارش می دهند. کیف های پول تبلیغاتی جزء وسایلی هستند از قدیم الایام کاربردی بودند و حتی زمانی که صنعت وجود نداشته است با دست ساخته می شدند. شرکت تبلیغاتی طرح هرم در طی سالیان گذشته تجربه های زیادی را در زمینه هدایای تبلیغاتی کسب نموده است، و می تواند شما را در تهیه بهترین هدیه تبلیغاتی یاری نماید.

کیف های پول تبلیغاتی را در جنس های مختلف چرم، نمد، پارچه و ... سفارش می دهند، اما آنچه که به عنوان هدیه تبلیغاتی در ست های مدیریتی استفاده می شود چرم است. چرم های مورد استفاده در کیف های پول تبلیغاتی خود دارای طیف های وسیعی هستند. چرم های طبیعی، چرم مصنوعی، چرم بازسازی شده، چرم لایه، ای چرم نوبوک برای کیف و کفش، چرم فول گرین برای مبلمان و ... .

 

لیزر کیف پول

 

کیف پول ها مانند گذشته یک کیف تاشو ساده برای نگه داری پول نیستند امروزه تمامی کیف پول ها، محلی برای قرار گیری انواع کارت، فلش مموری و در سایز های بزرگ‌تر محل نگه داری گوشی تلفن همراه هستند به همین دلیل تولید کیف پول مانند قدیم ساده نیست.

در روش های سنتی برای برش های مختلف کیف پول ها از قیچی، کاتر و ... استفاده می شد اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی از دستگاه های برش لیزری برای برش چرم استفاده می شود. برش لیزری چرم ساخت انواع کیف پول ها را آسان کرده است. علاوه بر برش کیف پول های تبلیغاتی برای حکاکی و درج اطلاعات تبلیغاتی برند بر روی چرم از همین دستگاه های لیزر کمک گرفته می شود. دستگاه های لیزر حکاکی که برای برش و حکاکی کیف های پول های تبلیغاتی استفاده می شود اکثراً 120 واتی هستند. به طور کلی دستگاه های برش لیزر، طراحی و تولید کیف های چرم تبلیغاتی را مقرون به صرفه کرده اند. زیرا : هم نیروی انسانی برای تولید کاهش پیدا کرده است، هم دور ریز چرم و مواد اولیه کاهش پیدا کرده است، هم سرعت تولید بالا رفته است و تعداد  پروژه های انجام شده توسط تولیدکنندگان افزایش یافته است که یعنی درآمد بیشتر، هم درصد خطا در تولید کاهش یافته و هم تنوع محصولات تولیدی بالاتر رفته است و از همه مهم‌تر خود فرایند تولید کیف پول تبلیغاتی توسط لیزر ارزان قیمت تر تمام می شود.

 

لیزر کیف پول

 

به طور کلی دستگاه های لیزر قابلیت برش و حکاکی روی انواع متریال ها را دارا می باشند، چه متریال فلزی و چه غیر فلزی. دستگاه های برش و حکاکی چرم و تولید کیف پول های تبلیغاتی از نوع دستگاه های لیزر و برش غیر فلزی می باشند این دستگاه ها علاوه بر چرم، چوب، کاغذ، مقوا و ... نیز برش می دهند. پیچیده ترین طرح ها، ظریف ترین طرح ها با بالاترین کیفیت و در حداقل زمان با دستگاه های لیزر به سادگی بر روی چرم حکاکی می شوند. البته دستگاه های لیزر با حکاکی بر روی چرم ها دود و سوختگی ایجاد نکرده و کیفیت حکاکی شان با روش های سنتی مانند داغه زنی و سوخت قابل مقایسه نمی باشد.

برخی از انواع چرم خصوصاً چرم طبیعی یک متریال گران قیمت به حساب می آید. پس دور ریز در این نوع چرم بسیار پر اهمیت است و از دست رفتن متریال حین انجام کار در اثر اشتباهات برش یا حکاکی خسارت های زیادی به شرکت های تولیدی وارد می کند.

دستگاه های برش و حکاکی غیر فلزی که برای ساخت کیف پول های تبلیغاتی استفاده می شوند، انواع مختلفی دارند این دستگاه ها از لحاظ اندازه، کیفیت، هزینه، قطعات یدکی، سرعت حک ، سرعت برش، توان لیزر، ویژگی‌های مکانیکی و الکترونیکی با یکدیگر تفاوت هایی دارند.

 

لیزر کیف پول

 

این دستگاه ها با توجه به تجهیزات و فن آوری هایی که دارند مسلماً قیمت های متفاوتی نیز دارند. برخی از انواع این دستگاه ها شامل :

دستگاه برش لیزری RT1410 - دستگاه برش لیزری 1610 - دستگاه لیزر مدل RT1610- دستگاه برش لیزر RT1325 - دستگاه حکاکی و برش لیزر Speedy 300 - دستگاه حکاکی و برش لیزر Speedy 100- دستگاه حکاکی مارکینگ co2- دستگاه لیزر مدل rt2535- دستگاه لیزر مدل RT6090- دستگاه لیزر RT4050 - دستگاه برش لیزر RT1325 و ... می باشند.

برای ساخت کیف پول های چرمی به کمک لیزر از چرم هایی با ضخامت 2 میلی‌متر استفاده می شود. این چرم ها پس از برش به وسیله چسب های مخصوص چرم به یکدیگر متصل می شوند لنز دستگاه های لیزر برش و حکاکی چرم معمولاً 1.5 اینچی انتخاب می شوند.

تولید کیف پول های چرم به کمک دستگاه های برش لیزری مانند دیگر ابزارهای تبلیغاتی که با لیزر برش می خورند نیاز به یک طرح اولیه دارد. طرح های اولیه را معمولاً به صورت دیجیتال و به کمک برنامه هایی مانند کرول و فتوشاپ طراحی می کنند. پیچیده ترین طرح ها با بیشترین جزئیات به کمک دستگاه های لیزر بر روی چرم ها قابل اجرا هستند به همین دلیل طراحان کیف پول های چرمی محدودیتی در زمان طراحی کیف پول های تبلیغاتی ندارند.

 

لیزر کیف پول

 

 بعد از طراحی، مرحله بررسی طرح می رسد و پس از آن طرح به کامپیوتر متصل به دستگاه، ارسال می شود و طرح به یک سری داده پردازش می شود به عنوان مثال حکاکی با رنگ سیاه توان %۸۰، سرعت %۵۰، دقت ۵۰۰ dpi. سرعت و توان مناسب در حالت نرمال برای حکاکی و برش چرم کیف پول های تبلیغاتی سرعت ۴۰ تا ۴۵ و توان ۶۰ تا ۶۵  می باشد.

 زمانی که تعداد سفارش‌های کیف پول های تبلیغاتی زیاد هستند مسلماً کیف ها به صورت تک تک برش نمیخورند زیرا یکی از ویژگی های استفاده از لیزر برای برش چرم حداقل زمان تولید است، در نتیجه ورق های چرم را روی هم گذاشته و بعد برش می خورند.

بعد از انجام عمل برش چرم توسط دستگاه های لیزر، قطعات  برش خورده به یکدیگر اسمبل شده و طبق طرح اولیه کیف ها چرم تبلیغاتی چسب می خورند. در آخرین مرحله به تمیزکاری چرم می پردازند. همانطور که می دانید دستگاه های لیزر با فتون و افزایش حرارت کار می کند چرم ها نیز در اثر افزایش حرارت ممکن است تغییر رنگ دهند، این تغییر رنگ به راحتی قابل تمیز کردن هستند و یک دستمال خشک ساده این تغییر رنگ ها را تمیز می کند این تمیز کاری اگر نتیجه نداشته باشد با استفاده از الکل حتماً این تغییر رنگ ها از بین می رود.

 

لیزر کیف پول

 

بعد از اینکه کیف پول چرمی تبلیغاتی حاضر شد نوبت به حکاکی و درج اطلاعات برند بر روی کیف می رسد برای حکاکی روی چرم توسط لیزر نکاتی وجود دارد که حتماً باید رعایت شوند تا نتیجه کار در حداکثر کیفیت و سرعت باشد. داشتن مکنده قوی برای خروج دود و بو در زمان برش و حک است، این نکته‌ای مهم و اجتناب ناپذیر است. زیرا چرم ها در اثر حرارت حکاکی دود کرده و بوی سوختگی ایجاد می کنند. آنچه که نتیجه کار است عدم بو و تغییر رنگ در کیف پول چرم خروجی از برش و حکاک است. همانطور که میدانید ورق های چرم دارای رنگ های مختلفی هستند حتی چرم های مصنوعی می توانند طیف های رنگی وسیعی را ایجاد کنند اما پس از مرحله برش و حکاکی هیچ تغییر رنگی در این ورق های چرم دیده نمی شود. استفاده از سطحی صاف و یکنواخت جهت برش و حکاکی کیف پول چرمی نکته ایی مهم و اساسی است. تمیز کردن مرتب لنز و آینه دستگاه لیزر  بر حسب میزان برش و حکاکی در طول یک روز نیز نکته ای است که حتماً باید رعایت گردد. این کار یک اتفاق هم و اساسی است که علاوه بر کیفیت برش و حکاکی چرم در طول عمر دستگاه، لنز و آینه دستگاه نیز تأثیر به سزایی دارد. در برش لیزری چرم بهتر است از لنز های ۴ اینچ که فوکوس بالاتری دارند در جهت جلوگیری از سوختگی استفاده شود.

 

لیزر کیف پول

 

علاوه بر چرم متریال های دیگری نیز در ساخت کیف پول های تبلیغاتی استفاده می شوند که در ادامه دو مورد کیف پول پارچه ای و کیف پول نمدی که به کمک دستگاه لیزر حاصل می شوند را معرفی می کنیم.

پارچه ها از دیگر متریال‌هایی هستند که در ساخت و تولید کیف پول های تبلیغاتی استفاده می شوند. با دستگاه‌های برش لیزر غیرفلزات  مانند دستگاه لیزر پارچه می‌توان پارچه ها را برای دوخت کیف های پول تبلیغاتی پارچه ای به تمیزی و بدون سوختگی برش داد. در تولیدات انبوه و برش‌های دقیق و ظریف پارچه برای تولید کیف پول های تبلیغاتی، بهترین گزینه  استفاده از دستگاه لیزر غیرفلزات است.

 

لیزر کیف پول

 

نمدها نیز یکی دیگر از متریال‌های پرکاربرد و ارزان هستند که در تولید و ساخت کیف پول های تبلیغاتی استفاده می شوند. نمدهای کیف پول های تبلیغاتی  نیز با دستگاه‌های لیزر غیرفلزات مانند دستگاه لیزر برش نمد می توان برش داد . تولید کیف پول های نمدی تبلیغاتی به کمک لیزر، بسیار ارزان قیمت و با کیفیت هستند. این کیف پول های تبلیغاتی نمدی در ست های تبلیغاتی مدیریتی و هدایای تبلیغاتی ست کمتر استفاده می شوند و بیشتر برای برخی شرکت های هنری و یا شرکت هایی که مخاطب آنها بانوان و کودکان هستند مناسب است. به بیانی دیگر کیف پول های تبلیغاتی نمدی برای اکثر کسب و کارها مناسب نیستند.