ایده های تولید و اجرای تبلیغات

سررسید سلفونی

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

در زمان حاضر تقویم های مختلفی در اختیار داریم که با مراجعه به آن ها می توان تاریخ روز و ماه و سال مورد نظر در هر یک از ماه های ایرانی و اسلامی و مسیحی را به دست آورد. تقویم، سررسید(نمونه کارها) یا سالنامه در ایران ریشه ی بسیار کهن دارد که این مساله را می توان با نوجه به نشانه های تقویمی موجود در آثار هنری طرح کرد ودر شرکت تبلیغاتی طرح هرم نمونه های آن مشاهده کنید .

سررسید سلفونی

انواع سررسید:

سررسید وزیری(نمونه کارها) در سایز 24×17 سانتی متر چاپ می شود. تقریباً سایز کاغذ B5، سررسید رقعی در سایز 21×15 سانتی متر می باشد. تقریباً سایز کاغذ A5، سررسید مدیرانی درسایز تشریفاتی سررسید بوده و معمولاً در سایز 34×24 (رحلی بزرگ) یا 21×29.7 (رحلی کوچک – سایز کاغذ A4 ) چاپ می شود،سررسید جیبی رایج ترین آنها 10×15 سانتی متر است، سررسید پالتویی در سایز 17×12 سانتی متر است6، رسید خشتی با اندازه تقریبی 21×21 سانتی متر ولی معمولاً سررسیدهای خشتی در اندازه 16×16 یا 17×17 چاپ می شوند.که از انواع سررسید بر حسب اندازه می باشند در دسته بندی دیگر سررسید ها بر اساس جلد نیز تقسم بندی می شوند، مقالات مرتبط : سررسید های آماده

مانند: سررسید سلفونی، خدماتی نظیر یووی و ضرب طلاکوب هم بر روی این گونه جلدها رایج است، سررسید چرمی، چرم های موجود در بازار انواع مختلف داشته و نسبت به کیفیت آن قیمت های متفاوتی هم برای سررسید چرم موجود است. برخی مواد تشکیل دهنده چرم مصنوعی پی وی سی (PVC) و پی یو (PU) می باشد که هرچه پی یو بیش تر باشد کیفیت چرم بالاتر است.سررسید ترمو، ترمو یا ترمو چرم نوعی چرم مصنوعی است که کیفیت بالاتر دارد، ررسید ارگانایزر که با کیفیت ترین جلد موجود در بازار بوده و به نسبت کیفیت آن قیمت بالایی هم داردسررسید گالینگور، معمولاً با لوح های تقدیر یا جلد پایان نامه ها می شناسیم. سررسید برجسته،  با طرح ها و نقوش ایرانی و اسلامی بوده که قسمت هایی از آن ها به صورت برجسته ساخته شده است. حتی دسته بندی دیگری نیز بر اساس صفحات وجود دارد، مانند: روزانه، دو روزه، هفتگی، ماهانه و دستیار . تمام طبقه بندی های سررسید، به منظور ایجاد حق انتخاب بیشتر و مشعوف ساختن سفارش دهندگان است.

 

سررسید سلفونی:

در این نوع سررسید جلد سررسید(نمونه کارها) روی برگه گلاسه چاپ و روی آن روکش سلفون مات یا براق می کشیم تا فرآیند جلدسازی انجام شود. این نوع سررسید ه علت ظاهر شفاف و زیبا ، جزو انتخاب های اولیه ی اغلب سفارش دهندگان می باشد که به عنوان هدیه یا تبلیغ کاربرد می یابد.