ایده های تولید و اجرای تبلیغات

لیزر خودکار

  • نویسنده: ریحانه یحیی
  •     
  • :تاریخ

هدایای تبلیغاتی یک ابزار قدرتمند و تأثیر گذار در علم تبلیغات شناخته می شوند. در بازار رقابتی  امروز انتخاب هدایای تبلیغاتی، نحوه تبلیغات بر روی آن ها و نحوه ارائه آن ها همه همه در این هدیه و تأثیرگذارش در برندینگ مؤثر هستند. هدایای تبلیغاتی معمولاً ابزار های کاربردی مانند خودکار، دفترچه یادداشت یا سررسید هستند اما این ابزار کاربردی باید در یادآوری برند و امر تبلیغات نیز مؤثر باشند برای همین منظور لوگو شرکت، نام برند و شعار تبلیغاتی برند بر روی آن ها درج می شود. روش های درج اطلاعات بسته به نوع هدیه تبلیغاتی و جنس جلد و بدنه آن ها متفاوت است. در محصولاتی که جلد کاغذی دارند و یا قابلیت چاپ دارند از روش های مختلف چاپ برای حکاکی استفاده می شود. یکی دیگر از روش های درج اطلاعات روی ابزار تبلیغاتی حکاکی لیزر است. مفهوم لغوی لیزر " تقویت نور به روش گسیل القایی تابش" است. برای حکاکی به کمک لیزر از دستگاه های مدرن و پیشرفته استفاده می شود البته کار با این دستگاه ها ساده است و پیچیدگی کاربری ندارد. نور لیزر توسط دستگاه قابل تنظیم است یعنی فوتون های لیزر به اندازه کافی، به شدت و  به سرعت متناسب با جنس بدنه و نوع طرح  تابیده می شود. این تنظیمات باعث می شود که حکاکی لیزری با کیفیت، با سرعت و در حداقل خطا انجام شود. شرکت تبلیغاتی طرح هرم با سالها تجربه در زمینه چاپ و تبلیغات بهترین انواع هدایای تبلیغاتی را با بالاترین کیفیت چاپ و لیزر ارائه می کند.

 

لیزر خودکار

 

 

آنچه که در این مقاله می خواهیم بررسی کنیم حکاکی لیزر خودکارهای تبلیغاتی، مزایا و معایب آن است. خودکارهای تبلیغاتی یک نوشت افزار ایده آل و کاربردی در امر تبلیغات هستند زیرا هم تمامی افراد به آن نیاز دارند هم ارزان قیمت هستند و در تعداد بالا قابل سفارش هستند. این جمله بدان معنا است که شما تعداد زیادی از ابزار مورد نیاز افراد را می توانید به راحتی سفارش دهید و پیام  تبلیغاتی خود را به آن ها منتقل کنید. خودکارهای تبلیغاتی در نمایشگاه ها و سمینارها بیشتر کاربرد دارند اما در پک های تبلیغاتی تبریک سال نو و مناسبتی نیز همراه با دیگر هدایای تبلیغاتی به مخاطبان یک برند داده می شوند.

یکی از مزیت های استفاده از خودکار تبلیغاتی تنوع در جنس بدنه، رنگ ، طرح و ... است. شما می توانید یک خودکار تبلیغاتی بسیار ارزان قیمت و یک خودکار تبلیغاتی بسیار شکیل و گران داشته باشید این تنوع در کمتر هدیه تبلیغاتی مشاهده می شود. به همین دلیل خودکار های تبلیغاتی را بر اساس جنس بدنه شان تقسیم بندی می کنند:

-خودکار تبلیغاتی با جنس بدنه پلاستیک:

این نوع از خودکارهای تبلیغاتی همان خودکار ارزان قیمتی هستند که در نمایشگاه ها برند ها به مراجعه کنندگانشان ارائه می دهند. این خودکارها در یک شرکت دائماً مورد استفاده قرار می گیرند و تا زمانی که جوهر داشته باشند برند شما را به مخاطب یادآوری می کنند. خودکارهای تبلیغاتی پلاستیکی چون قابلیت چاپ دارند برای درج اطلاعات تبلیغاتی و یا رنگ آمیزی از چاپ رنگی و یا چاپ تامپو در آن ها استفاده می شود. البته خودکارهای تبلیغاتی پلاستیکی هم وجود دارند که دارای جنس عالی هستند تا حدی که در پک هدایای تبلیغاتی و ست های مدیریتی از آن ها استفاده می شوند برای درج اطلاعات بر روی خودکارهای تبلیغاتی پلاستیکی از روش لیزر نیز استفاده می شود که هم ماندگاری بالاتر دارند هم از لحاظ کیفیت از دیگر روش های حکاکی با کیفیت تر هستند.

 

لیزر خودکار

 

-خودکار تبلیغاتی با جنس بدنه فلزی

خودکارهایی که جنس بدنه فلزی دارند می توانند هم قیمت متعادل داشته باشند هم گران. این ابزار تبلیغاتی در پک های هدایای تبلیغاتی بیشتر کاربرد دارند و معمولاً همراه چند جزء دیگر به مخاطب ارائه می شوند. نحوه ارائه این هدیه تبلیغاتی در تعداد بالا و تنهایی خیلی متداول نیست. جنس بدنه این خودکارها چون فلزی است امکان چاپ نداشته و از حکاکی لیزر برای درج اطلاعات در این خودکارها استفاده می کنند.

-خودکار رومیزی تبلیغاتی :

این هدیه تبلیغاتی دارای یک خودکار و یک پایه برای قرار گیری خودکار دارند و می توانند در جنس های مختلفی تولید شوند. این خودکارهای تبلیغاتی بیشتر برای میزهای اداری طراحی و تولید می شوند. تبلیغاتی در این خودکار ها هم روی خودکار می تواند انجام شود هم روی پایه. جنس خودکار و پایه آن همیشه یکسان نیست اگر جنس خودکار پلاستیکی باشد و جنس پایه از فلز می توان اطلاعات را روی خودکار چاپ نمود و روی پایه حک لیزی کرد. البته این موارد به کارفرما هدفش از تبلیغات، بودجه و ... دارد.

-خودکار مدیریتی تبلیغاتی :

این خودکارها جزء شکیل ترین و لاکچری ترین مدل های خودکار تبلیغاتی به حساب می آیند این خودکار ها تنهایی هدیه داده نمی شوند بلکه داخل یک پک همراه با یک سررسید مدیریتی و چند جزء دیگر ارسال می گردند. خودکارهای تبلیغاتی که برای مدیران یک شرکت ارسال می شوند می توانند با هر بدنه ای باشند ولی بیشتر آن‌ها به صورت حکاکی لیزر اطلاعاتشان درج می شود. زیرا حکاکی لیزر بیش از هر روش دیگری زیبا و شکیل اطلاعات را درج می کند. ماندگاری لیزر خودکار تبلیغاتی مدیریتی زیاد بوده و در اثر ضربه، سایش و ... آسیب نمی بیند.

 

لیزر خودکار

 

 اطلاعاتی که با استفاده از لیزر بر روی خودکارهای تبلیغاتی درج می شوند چون از کیفیت بالایی برخوردارند زیبا و منحصر به فرد نیز به نظر می رسند در نتیجه علاوه بر جذب نظر مخاطب می توانند در ذهن آن نیز ثبت شوند. خودکارهای تبلیغاتی که به روش حک لیزری رویشان اطلاعات درج می شود هم از لحاظ هزینه مقرون و به صرفه هستند هم دامنه تأثیرگذاری بالایی از لحاظ تبلیغات دارند. هدایای تبلیغاتی و خودکارهای تبلیغاتی تنها برای معرفی برند استفاده نمی شوند گاهی برای تشکر از وفاداری مشتریان نیز ارسال می گردند.

لیزر خودکارهای تبلیغاتی نیز مانند هر کار دیگری علاوه بر مزیت هایی می تواند معایبی نیز داشته باشد. اولین نکته ای که می توان در مورد عیوب لیزر خودکار تبلیغاتی گفت، این است که اگر دستگاه لیزر به درستی تنظیم نشود امکان دارد به خود بدنه خودکار آسیب برساند. اگر عمل حکاکی با دقت و ظرافت انجام نشد ممکن است از شناسایی برند و تبلیغات به درستی انجام نشود و در تبلیغات نتیجه ای عکس را به همراه داشته باشد. پس چه در زمان طراحی تبلیغات خودکار و چه در زمان حکاکی دقت به کیفیت کار بسیار اهمیت دارد.  

 

لیزر خودکار

 

طرحی که قرار است بر روی خودکار تبلیغاتی با لیزر حکاکی شود از قبل باید توسط طراحان طراحی گردد. در مقالات قبلی در رابطه با فرمت فایل خروجی و فایل های طراحی شده صحبت کردیم. پس از اتمام کار فایل طراحی شده در دستگاه لیزر به صورت یک الگو در می آید و عمل حکاکی بر اساس همان الگو انجام می شود. در تعداد بالا چون الگوها یکسان هستند خودکارها همگی یکسان و بدون کوچکترین تغییری در طرح اولیه طراحی می شوند. این دقت و ظرافت در حکاکی خودکارهای تبلیغاتی تا حدی است که دستگاه حکاکی لیزر  می تواند حتی تصاویر و وکتورهای با جزئیات را هم حک کنند.

عمل لیزر خودکارهای تبلیغاتی تنها بر روی صرفاً خودکار انجام نمی شود بلکه روان نویس ها، خودنویس ها و دیگر قلم ها نوشتاری نیز انجام می شود. خودکارهای تبلیغاتی لاکچری حتی در یک جعبه خودکار به صورت ست های خودکار و خودنویس هدیه داده می شوند. جعبه های این هدیه تبلیغاتی گاهی با استفاده از همین روش لیزر حکاکی می شوند.

برخی از خودکارها که قرار است به عنوان هدیه تبلیغاتی استفاده شوند از برند های معرف نظیر پاکر، ملودی کراس شفر و ... انتخاب می شوند. درج اطلاعات برند بر روی این خودکارها حتماً با استفاده از لیزر انجام می شود زیرا این خودکارها قیمت بالایی دارند و استفاده از چاپ ممکن است به زیبایی‌شان آسیب برساند هم اینکه این خودکارها مانند دیگر خودکارها با تمام شدن جوهرشان دور انداخته نمی شوند بلکه با تعویض لوله حتماً در دستان مخاطب باقی می مانند در نتیجه اطلاعاتی که رویشان درج می شود نیز باید ماندگاری بالا داشته باشد. لیزر خودکار بهترین گزینه ای است که برای آن خودکارها پیشنهاد می شود. البته با توجه به گرانی اجناس در دهه اخیر استفاده از برند های معروف برای هدایای تبلیغاتی چندان متداول نیست و صرف داشتن کیفیت بالا و زیبایی ظاهری برای انتخاب هدایای تبلیغاتی کفایت می کند.