ایده های تولید و اجرای تبلیغات

چاپ کاتالوگ صنعتی

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

 

کاتالوگ یک دفترچه است که یک شرکت میتواند از مجموعه محصولات خود به همراه کلیه اطلاعات لازم برای معرفی محصولات گرد آوری کند.می توان گفت  ،کاتالوگ های صنعتی بیشترین رکورد مطالعه و استفاده را دارند، زیرا افراد برای استفاده از دستگاه ها و آشنایی با آن ها و همچنین نحوه ی راه اندازی دستگاه ها نیازمند اطلاعات درج شده در این کاتالوگ ها می باشند.  طراحی و چاپ کاتالوگ صنعتی در شرکت تبلیغاتی طرح هرم  با خلاقانه ترین ایده ها انجام میشود.

 

تعریف کاتالوگ

 

موارد استفاده از کاتالوگ ها

کاتالوگ ها را می توان در هر زمینه ای مورد استفاده قرار داد ، برای نمونه ،تولید ،صنعت ،خدمات ،خدمات گردشگری ،محصولات آرایشی و بهداشتی، ساخت و ساز و هر گونه فعالیت دیگری که نیاز به معرفی  و تبلیغات داشته باشد.

برای طراحی کاتالوگ(نمونه کارها) صنعتی به موارد زیر توجه کنید.

 

اندازه کاتالوگ

اینکه اندازه کاتالوگ شما چقدر باشد ،بستگی به انتخاب شما دارد،باید اندازه ی کاتالوگ را متناسب با نوع کار ویا محصول  انتخاب کنید. مثلا برای انتخاب اندازه ی یک کاتالوگ صنعتی  باید، در نظر داشته باشید که تصویر دستگاه ها و توضیحات مربوط به آن ها ترجیحا در یک صفحه جای بگیرند.

 

 

تعریف کاتالوگ

 

متن کاتالوگ

متن کاتالوگ، یکی از مهمترین  موضوعات مربوط به طراحی کاتالوگ(مقالات مرتبط) است .متن یک کاتالوگ صنعتی معمولا نام دستگاه های به کار رفته در صنعت  مورد نظر، توضیحاتی مربوط به نحوه ی عملکرد دستگاه ها و نحوه ی راه اندازی و استفاده از دستگاه می باشد. متن کاتالوگ ها باید باتوجه به نوع محصول و یا خدمات متناسب، کوتاه و موجز باشد.

 

تصویر کاتالوگ

استفاده از تصویر در طراحی کاتالوگ ضروری میباشد،تقریبا بیشتر قسمت های کاتالوگ باید دارای تصویر باشد.برای کاتالوگ های صنعتی(نمونه کارها) معمولا از تصاویر تخصصی استفاده می کنند در کنار تصاویر جذاب وخیره کننده. کیفیت عکس ها در کاتالوگ بسیار با اهمیت است.

 

تعریف کاتالوگ

 

جنس کاتالوگ

معمولا از مقوای گلاسه برای چاپ کاتالوگ استفاده می شود، برای جلد کاتالوگ از مقوای گلاسه 250 یا 300 گرم استفاده میشود، ولی برای صفحات داخلی کاتالوگ از مقوای گلاسه 170 یا 200 گرم استفاده می شود. بیشتر بخوانید : طراحی جلد کاتالوگ با رنگ پنتون