ایده های تولید و اجرای تبلیغات

لیزر ابر جعبه کادویی

  • نویسنده: ریحانه یحیی
  •     
  • :تاریخ

هدایای تبلیغاتی همیشه به صورت نوشت افزار نیستند گاهی این هدایا به صورت کادویی هستند که داخل یک جعبه قرار می گیرند حتی برخی از مواقع محصولات یک شرکت را به عنوان هدیه داخل پک های هدیه بسته بندی می کنند که هم می تواند این پک هدیه به فروش برسد هم می تواند برای هدایای تبلیغاتی شرکت استفاده شود. در هر صورت چه برای فروش چه برای هدیه تبلیغاتی برخی از شرکت ها نیاز به جعبه های کادویی یا جعبه هدیه دارند تا بتوانند هدایای تبلیغاتی خود را همراه با بسته بندی شیک به مخاطبان خود ارائه نمایند. 

لیزر ابر جعبه کادویی

 

 

جعبه هدیه تبلیغاتی

جعبه هدیه تبلیغاتی همیشه ظاهری مکعب یا مکعب مستطیل و یا مکعب مربع دارد و هدیه ای که داخلشان قرار می گیرد قالب جعبه نمی باشد. این مشکل هم در حمل و نقل جعبه ایجاد اشکال می کند هم زمانی که جعبه باز شود از نگاه بیننده ظاهری زیبا و شکیل ندارد. اگر قرار باشد این جعبه کادویی به عنوان هدیه استفاده گردد وجود هدیه ای تکان خورده و نا منظم داخل جعبه نتیجه تبلیغاتی عکس دارد.

برای حل این مشکل شرکت طرح هرم با استفاده از ابر یا فوم هایی که به نگهدارنده معروف هستند از این مشکلات جلوگیری می کنند. این ابرها و فوم ها در ابعاد جعبه برش می خورند اما اگر برای اینکه بخواهند محصولی و هدیه ای خاص را داخل جعبه نگه دارند باید در ابعاد محصول نیز برش بخورند تا محصول داخل آن ها فیکس شود. روش های برش فوم و ابرهای جعبه های جادویی متفاوت هستند.  یکی از متداول ترین و مهم‌ترین روش های برش ابر جعبه هدیه تبلیغاتی لیزر می باشد.

 

لیزر ابر جعبه کادویی

 

حال می خواهیم بررسی کنیم که چرا شرکت تبلیغاتی طرح هرم برای حل این مشکل از ابر ها و فوم ها استفاده می کند؟

اسفنج ها و فوم ها به خاطر ویژگی های ساختاری که دارند برخی از قابلیت هایشان ذاتی است این ویژگی ها سبب شده که اسفنج ها و فوم ها در اکثر صنایع کاربرد داشته باشند. همیشه برای جعبه های کادویی و جعبه های هدایای تبلیغاتی از فوم ها و اسفنج ها استفاده نمی شود، بیشترین کاربرد آن ها در صنعت بسته بندی می باشد حتی در جعبه های صنعتی نیز از ابرها و فوم ها استفاده می شود تا ابزارهای مختلف را بسته بندی کنند.

ویژگی های ذاتی فوم ها که باعث کاربرد فراوان در صنایع مختلف شده است عبارت‌اند از: - انعطاف پذیری و کارکرد بالا، این جمله بدان معنا است که زمانی که ابر قرار است داخل جعبه جا ساز شود به راحتی قرار می گیرد و متناسب با هر بسته بندی و جعبه ای برش بخورد. حتی زمانی که ابر به شکل وسیله ای که قرار است داخل آن قرار گیرد برش می خورد آن شی به راحتی داخل ابر جا ساز می شود.

 

لیزر ابر جعبه کادویی

 

_ ابرها و فوم ها ویژگی دارند که به راحتی می توان آن را با توجه به محصول به هر شکلی برش داد، فرقی نمی کند چیزی که قرار است بسته بندی شود فلش است یا یک سررسید، تقویم است یا یک جاسویچی یا یک ابزار صنعتی به طور کلی ابرها و فوم ها قابلیت ظرافت و انعطاف در برش را دارند.

-این ابرها و فوم های برش خورده دیر خراب شده و در برابر استهلاک مقاومت بالایی نشان می دهند و از همه مهم‌تر ابرها و فوم ها قابلیت ضربه گیری بالایی دارند و شرکت هایی که برای جا به جایی وسایل خود از ابرها کمک می گیرند با خاطر ضربه گیر بودن آن ها از سلامت محصول خود اطمینان دارند. از طرفی دیگر ابرها و فوم ها چون بافت نرمی دارند خود به محصول آسیب نزده و روی آن ایجاد خش نمی کنند.

فوم ها و ابرهایی که در جعبه های کادویی و بسته بندی استفاده می شوند علاوه بر ویژگی های بالا باید از زیبایی کافی نیز برخوردار باشند. به همین دلیل ابرها و فوم ها را در رنگ های مختلف تهیه می کنند گاهی در برخی موارد برای جلوه بیشتر و هدایای تبلیغاتی گران قیمت تر یک طرف آن را با پارچه جیر روکش می کنند.

 

لیزر ابر جعبه کادویی

 

روش های برش ابرها و فوم ها مختلف است گاهی این کار به صورت دستی نیز انجام می شود که مسلماً هم کار دشواری است هم نتیجه مطلوبی ندارد. برای تعداد بالای سفارش ابرها و فوم های جعبه های کادویی و بسته بندی از لیزر استفاده می کنند که علاوه بر صرفه جویی در زمان، صرفه جویی در هزینه را نیز دارد.

به طور کلی برش فوم ها و ابرهای جعبه کادویی با لیزر دقت و ظرافت بالایی داشته و نتیجه کار بسیار با کیفیت است. برش های لیزی زائده و ریش ریش در لبه ابر ایجاد نمی کنند و به خاطر برش صافی که روی ابر ها انجام می دهند بسیار دقیق هستند.

لیزر ابر جعبه کادویی چون توسط دستگاه انجام می شود می تواند طرح های پیچیده و جزئیات ریز را با آن ایجاد کرد، این قابلیت زمانی که با کیفیت بالا همراه باشد یک گزینه عالی برای برش ابرها به حساب می آید.

دستگاه های لیزر ابر جعبه کادویی عمل برش و حکاکی را با سرعت بالا انجام می دهند. این سرعت از کیفیت نمی کاهد به همین دلیل است که برش به وسیله لیزر نسبت به دیگر روش های برش ابر جعبه کادویی مقرون به صرفه تر است. این سرعت بالا کمک می کند تا طرح به راحتی برش بخورد و طراحان زمان طراحی جعبه و ابر داخل آن دستشان باز باشد.

 

لیزر ابر جعبه کادویی

 

دستگاه های برش لیزر ابر جعبه کادویی دستگاه هایی ساده و با کاربری آسان هستند این دستگاه ها پیچیدگی خاص ندارند و به کارگیری آن ها بسیار ساده است. این دستگاه های لیزر خودشان مصرف انرژی پایینی دارند و دستگاه هزینه زیادی به پروژه اضافه نمی کند از طرفی دیگر پلیت، کلیشه و ابزار خاصی برای برش و حکاکی نیاز ندارد این ویژگی نیز در کاهش هزینه های برش ابر جعبه کادویی با لیزر تأثیر گذار است. برش به وسیله دستگاه های لیزر بسیار دقیق است و درصد خطایی پایینی دارد به همین دلیل خراب شدن آنچه که برش می زند بسیار کم می شود و از طرفی دیگر چون برش ها توسط دستگاه انجام می شود، می تواند با حداقل دور ریز انجام شود در نتیجه هدر رفت ماده اولیه یا ابر کم می شود این ویژگی نیز در کاهش هزینه برش ابر جعبه کادویی به کمک لیزر تأثیر گذار است.

هر شرکتی به دنبال مشتری و افزایش پروژه های خود است مسلماً اگر پروژه ها در سرعت بالا و کیفیت عالی انجام شود راندمان آن شرکت بالا می رود و صرفه اقتصادی پروژه ها نیز بیشتر می شود، استفاده از روش لیزر برای برش ابر هم صرفه جویی اقتصادی دارد هم راندمان بالا را برای شرکت ها به دنبال دارد