ایده های تولید و اجرای تبلیغات

جعبه ساندویچ

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

غذا همواره یکی از ضروریات اساسی برای ادامه ی حیات بشر و براساس هرم مازلو، اولین نیاز از نیاز های پنجگانه انسان نیاز به غذا می باشد. امروزه  رهایی از گرسنگی مد نظر نیست، بلکه در تامین صحیح غذا، باید به سالم، ایمن بودن و نگهداری صحیح مواد غذایی نیز توجه کرد. کمبود زمان برای تهیه مواد غذایی و طبخ آن زندگی شهری و شهر نشینی را به سمت استفاده از فست فود ها و غذاهای با پخت سریع هدایت کرده است. استفاده از پیشرفته ترین نوآوری ها در زمینه بسته بندی مواد غذایی یکی از ملاحظات اساسی در طراحی جعبه ساندویچ است. مواد و جعبه نگهدارنده ماده غذایی یا ساندویچ، به عنوان سیستم هایی تعریف می شوند که در آن ها محصول، جعبه و محیط به صورت مثبت، بر هم اثر گذاشته تا شرایط جعبه را به منظور افزایش دوره ی نگهداری یا بهبود سلامت غذا یا خصوصیات حسی تغییر دهند، در حالی که کیفیت غذا حفظ می شود.

طراحی جعبه:

جعبه ها برای بسته بندی ادویه ، عطر، جعبه طلا و جواهرات، پوشاک، شکلات، چسب، وسایل آشپزخانه، مواد غذایی، لوازم برقی، لوازم خودرو، لوازم آرایشی، دستمال کاغذی، جعبه های دارویی، آرایشی و بهداشتی ، جعبه های لوکس خانگی، لوازم لوکس وارداتی، لوازم صادراتی، شیرآلات بهداشتی، جعبه کفش و ... استفاده شده و دارای طرح ها و ابعاد متنوعی از قبیل مکعب، استوانه، هرم، قلبی شکل و ... می باشند. ساختار جعبه های مقوایی در انواع جعبه اینوربرد، مقوایی گلاسه، جعبه بسته‌بندی لمینتی، جعبه بسته‌بندی با کاغذ فلوتینگ، جعبه بسته‌بندی لمینتی سینگل فیس، جعبه بسته‌بندی لمینتی سه لا و جعبه بسته‌بندی لمینتی پنج لا می باشد.

جعبه ساندویچ

طراحی جعبه ساندویچ:

 جعبه ساندویچ بر اساس طرح های گوناگونی، ساخته می شود. جعبه های در از بالا، قفل از بالا، جعبه ساندویچ قفلی، جعبه های پاکتی شکل و ... از انواع جعبه های ساندویچ می باشد. جعبه ساندویچ از خرد شدن نان و ناموزون شدن محتویات داخلی جلوگیری می کند. رنگ، طرح و اندازه جعبه ساندویچ بر فروش محصول، سهم بازار، معرفی کالا، ارزش افزوده کالا و پیشبرد فروش موثر است. جنس جعبه ساندویچ از جنس های پلاستیکی، یکبار مصرف گیاهی ، یک بار مصرف فومی، کاغذی و آلومینیومی بوده و امکان درج اطلاعات رستوران، تصاویر یا لوگوی رستوران، شعار تبلیغاتی و هر طرح پیشنهادی قابلیت چاپ بر روی جعبه وجود دارد. همچنین توصیه می گردد که برای چاپ روی جعبه های مواد غذایی از قبیل جعبه ساندویچ، از مواد خوراکی به منظور جلوگیری از رسانیدن مواد مضر به بدن استفاده شود.

جعبه ساندویچ