ایده های تولید و اجرای تبلیغات

چاپ دیجیتال لیبل پشت چسب‌دار

  • نویسنده: ریحانه یحیی
  •     
  • :تاریخ

چاپ دیجیتال لیبل های پشت چسب‌دار در تمامی مشاغل و کسب و کارها به صورت گسترده مورد استفاده قرار می گیرند. لیبل های پشت چسب‌دار علاوه بر زیبایی و برند سازی، فضای مناسبی برای درج اطلاعات مهم را فراهم می کنند. لیبل های پشت چسب‌دار در صنایع تولیدی می توانند اطلاعاتی نظیر نام محصول ، شماره دسته ، تاریخ تولید و غیره را در خود جای دهند.  در بین انواع لیبل های موجود در بازار، لیبل های چاپی سفارشی محبوب ترین هستند.  آن‌ها می توانند پیام مربوط به محصول را ارائه دهند و حتی در ارتقاء مشاغل نیز کمک کنند.

چاپ دیجیتال لیبل های پشت چسب‌دار ، به دلیل اینکه نسبت به بازخوردی که دارند از هزینه تولید کمی برخوردار هستند، به یکی از مقرون به صرفه ترین ابزارهای تبلیغاتی تبدیل شده اند. این مورد یکی  از  مهم‌ترین دلایلی است که باعث می شود مشاغل و مشاوران تبلیغاتی چاپ دیجیتال لیبل های پشت چسب‌دار را برای محصولات و تبلیغات انتخاب کنند. شرکت تبلیغاتی طرح هرم به شرکت هایی که برای محصولات جدید خود نیاز به لیبل دارند همواره پیشنهاد می کند که از چاپ دیجیتال لیبل پشت چسب دار برای نمونه گیری استفاده نمایند.

 

چاپ دیجیتال لیبل پشت چسب‌دار

 

چاپ دیجیتال لیبل های پشت چسب‌دار به تولید کنندگان کمک می کند که قبل از چاپ نهایی لیبل محصولات در تیراژ بالا، نمونه هایی از لیبل را تهیه و روی محصول خود بچسبانند، با این کار می توانند ایرادات احتمالی لیبل ها را نیز بهتر مشاهده و اصلاح نمایند.

چاپ دیجیتال لیبل پشت چسب دار برای کارهای با تیراژ کم بسیار به صرفه است و از نظر زمان چاپ نیز از سرعت بسیار بالایی برخوردار است.

لیبل های پشت چسب‌دار علاوه بر چسباندن بر روی محصولات یک شرکت، قابلیت های این را دارند که در شرکت های خدماتی نیز استفاده شوند. این لیبل ها می توانند بر روی پاکت های نامه و بسته های پستی قرار گیرند و در آگاهی از برند به شرکت های خدماتی کمک کنند. لیبل های پشت چسب‌دار را  می توانند بر روی فویل های نقره و طلایی ، لیتو مات ، مواد وینیل ، پلی استر چاپ شوند. لیبل های چاپی می توانند برای استحکام بیشتر با لایه محافظ اضافی، روکش شوند. استفاده از چنین لیبل های پشت چسب‌داری در تمامی کسب و کارها نامحدود است.

طراحی و چاپ انواع لیبل های پشت چسب دار در شرکت تبلیغاتی طرح هرم انجام می گیرد، و مشتریان می توانند به نسبت نوع محصول خود، جنس و نوع چاپ لیبل را انتخاب نمایند.

 لیبل‌هایی پشت چسب‌دار به روش های مختلفی چاپ می شوند. یکی از پر طرفدارترین روش‌های چاپ، چاپ دیجیتال است.  چاپ دیجیتال لیبل های پشت چسب‌دار برای شرکت هایی که به لیبل در تعداد ۵۰۰-۱۰۰۰ نیاز دارند، مناسب ترین است.

 

چاپ دیجیتال لیبل پشت چسب‌دار

 

مشاوران تبلیغاتی معتقدند که چاپ دیجیتال علاوه بر مزایای تبلیغاتی و کیفیت چاپ بالا، در کاهش آلودگی های زیست محیطی نیز مؤثر است. چاپ دیجیتال یکی از روش های چاپ نوین است اما روش چاپ جدیدی نیست زیرا این روش چاپ، بیش از چند دهه است که گسترش یافته و برای چاپ اکثر ابزارهای تبلیغاتی مورد استفاده قرار می گیرد.

چاپ دیجیتال لیبل های پشت چسب‌دار سرعت بالایی داشته و در بازار تبلیغاتی امروز که یک روز هم می تواند در موفقیت برند شما تأثیر داشته باشد، فضای رقابتی خوبی ایجاد کرده ست. پیش بینی می شود که در آینده نیز محبوبیت چاپ دیجیتال از امروز نیز بیشتر شود.

برندهایی که به سفارش لیبل های پشت چسب‌دار علاقه دارند به طور گسترده از آن استفاده می کنند، دیگر روش های چاپ معمولاً طولانی مدت بوده و گاهی از کیفیت بالایی برخوردار نیستند. چاپ دیجیتال به این شرکت ها کمک می کند تا در کوتاه ترین زمان سفارش های چاپی خود نظیر لیبل های پشت چسب‌دار را در کوتاه‌ترین زمان حتی در کمترین تعداد تحویل بگیرند.

آنچه که به عنوان نقطه ضعف در چاپ دیجیتال لیبل های پشت چسب‌دار شناخته می شود هزینه ی نسبتاً بالای این روش نسبت به دیگر روش های چاپ می باشد. به همین دلیل شرکت های تبلیغاتی زمان سفارش لیبل های پشت چسب‌دار، فاکتورهای مختلفی را در نظر می گیرند و روش های چاپ را بر اساس این فاکتورها انتخاب می کنند. گاهی تعداد سفارش های لیبل های پشت چسب‌دار به گونه ای است که چاپ افست برای مشتری گران تر از چاپ دیجیتال می شود. گاهی نیز مدت زمان مشتری برای تحویل لیبل های پشت چسب‌دار آن قدر محدود است که گزینه ای جز چاپ دیجیتال باقی نمی ماند. با در نظر گرفتن برخی فاکتورها، چاپ دیجیتال لیبل های پشت چسب‌دار در واقع می تواند به کاهش هزینه نیز کمک کند.

لیبل های پشت چسب‌دار یکی از مهم‌ترین کاربردهایشان جذب مشتری است به همین دلیل کیفیت طراحی و چاپ در این لیبل ها بسیار مهم است. چاپ دیجیتال یک روش چاپ بسیار با کیفیت است که برخی از طرح های گرافیکی را تنها با چاپ دیجیتال می توان بر روی لیبل ها پرینت نمود.

 

چاپ دیجیتال لیبل پشت چسب‌دار

 

با پیشرفت تکنولوژی و به روز شدن دستگاه های چاپ، کاربرد و استفاده از چاپ دیجیتال در حال افزایش است و از آنجا که این مزایا مرتباً در حال افزایش است، چاپخانه های بیشتری به دنبال راه اندازی قسمت چاپ دیجیتال خود هستند.

مزیت های چاپ دیجیتال، دنیای کاملی را برای تقویت تعامل مصرف کننده و برند و ایجاد جریان های جدید بازاریابی ایجاد کرده است. این امر به برندها، آژانس های طراحی و شرکت های کوچک این امکان را می دهد تا خلاقیت بیشتری پیدا کنند و بسیاری از آن‌ها کمپین ها و ابزارهای تبلیغاتی خود را با چاپ دیجیتال راه اندازی کنند.

چاپ دیجیتال لیبل های چسب‌دار تأثیر زیادی در محافظت از برند دارند. این جمله را بیشتر بررسی می کنیم. همان‌طور که می دانید برند های جعلی و تقلبی توسط افراد سودجو برای هر کسب و کاری وجود دارد. برند ها برای جلوگیری از این خسارت ها و نشان دادن اصل بودن کالاهای خود از لیبل های پشت چسب‌دار منحصر به فرد استفاده می کنند، از مهم‌ترین ویژگی های این لیبل های پشت چسب دار، چاپ به روش دیجیتال است. زیرا تنها چاپ دیجیتال است که در آن جوهرهای امنیتی و تونرهایی وجود دارد که می توانند علائم آشکار و پنهانی ایجاد کنند و برخی از پرس های الکتروفوتوگرافی می توانند ویژگی هایی مانند علائم شنان دهنده اصل بودن کالا را تولید کنند. سیستم های موجود در لیزر چاپ دیجیتال می توانند “حکاکی” انتخابی متن و تصاویر را به صورت سوختگی جزئی یا ایجاد الگوهای پیچیده ای از سوراخ ها یا لبه های ورق (که کپی کردن آن دشوار است)، اضافه کنند.

 

چاپ دیجیتال لیبل پشت چسب‌دار

 

قابلیت سیستم های چاپ دیجیتال برای انتقال اطلاعات منحصر به فرد مانند یک کد QR خاص برای آیتم ها روی یک بسته یا لیبل پشت چسب‌دار، قابلیت های امنیتی جدیدی را ارائه می دهد. چنین علامت گذاری می تواند به عنوان شناسه ای برای اعتبارسنجی محصول مورد استفاده واقع شود. این اطلاعات می توانند از طریق اسکن تلفن های هوشمند بررسی شوند، بررسی اطلاعات در یک پایگاه داده آنلاین انجام می شود.  پس از برقراری این اتصال آنلاین با پایگاه داده، برندها و فروشندگان می تواند از این کانال آنلاین برای انتقال پیام های تبلیغات به خریدار استفاده کنند.

کاربردهای دیگری برای چاپ دیجیتال لیبل های پشت چسب‌دار وجود دارد، به عنوان مثال در ژاپن برخی از بسته های سیگار دارای کدهای QR هستند که اطلاعاتی را در اختیار مشتری قرار می دهند، این اطلاعات در مورد مسائل بهداشتی و همچنین تبلیغ برای برند سیگار است. که علاوه بر تبلیغات آگاهی از برند، اطلاعات بهداشتی مشتری از محصول را افزایش می دهد. این ویژگی می تواند در مورد محصولات دارویی و غذایی نیز استفاده شود.

تمامی این قابلیت ها بر روی لیبل های پشت چسب‌دار اضافه می گردد که تنها با استفاده از چاپ دیجیتال می توان این نماد ها را بر روی لیبل ها قرار داد.

نقاط قوت استفاده از چاپ دیجیتال لیبل های پشت چسب‌دار به جای دیگر روش های چاپ:

           کیفیت بالای چاپ دیجیتال

           سرعت بالا و مدیریت زمان

           امکان چاپ در تیراژ محدود و جهت نمونه گیری

           چاپ اطلاعات متغیر و امكان خصوصی سازی اطلاعات برای هر لیبل

           اقتصادی بودن چاپ دیجیتال برای چاپ کارهای کم تیراژ به علت حذف هزینه های فیلم و پلیت

           امکان چاپ ابعاد وسیع با ماشین های پرتاب جوهر (Inkjet)

           کاهش خطا و ریسک چاپ به علت استفاده از دستگاه اتوماتیک و حذف خطای انسانی

           عرضه سریع و مطمئن

           حذف مرحله لیتوگرافی

           سفارشی ساختن چاپ برای محصولات و افراد خاص

           امکان ویرایش و تغییر محتوای داده ها و اطلاعات پیش از چاپ

           صرفه جویی در مواد اولیه

 

چاپ دیجیتال لیبل پشت چسب‌دار

 

در چاپ دیجیتال لیبل های پشت چسب‌دار علاوه بر حذف پلیت، کلیشه و دیگر ادوات مکانیکی دیگر روش های چاپ، استفاده از نیروی انسانی نیز به حداقل رسیده است. این جمله به این معنی است که بیشتر فرایند چاپ توسط دستگاه های دیجیتال انجام شده و  دقت دستگاه های چاپ، خطای انسانی را به حداقل می رساند. این ویژگی چاپ دیجیتال لیبل های پشت چسب‌دار به اتوماتیک بودن دستگاه های چاپ نیز بستگی دارد. این اتوماتیک بودن کاربرد ماشین چاپ دیجیتال را آسان کرده نقش مهارت اپراتور را کمرنگ و کمرنگ تر کرده است. فرض کنید قرار است طیف رنگی دو چاپ را با هم مقایسه کنید یا یکی را کمرنگ تر و دیگری را پر رنگ تر چاپ کنید، این مراحل در چاپ دیجیتال در مرحله چاپ توسط اپراتور تنظیم نمی شوند بلکه در مرحله طراحی و قبل از چاپ، انجام می شوند. این ویژگی های چاپ دیجیتال، تخصصی بودن چاپ را به حداقل می رساند.