ایده های تولید و اجرای تبلیغات

کاربرد دفترچه های یادداشت طرح هرم

  • نویسنده: ریحانه یحیی
  •     
  • :تاریخ

برای انجام صحیح و به موقع کارهای روزانه برنامه ریزی و یادداشت برداری در زندگی شخصی و محیط کاری اهمیت ویژه دارد. با یادداشت برداری و برنامه ریزی کارهای روزانه، بخش بزرگی از ذهن و استرس های روزانه که صرف به خاطر سپاری و حضور ذهن می شود کاملاً آزاد شده و با اولویت بندی کارهای ثبت شده و اجرای دقیق آن حجم بزرگی از کارها را می توان انجام داد. آن بخشی از ذهن که آزاد شده می تواند بر کیفیت اجرای کارهای یادداشت شده تمرکز کند.

همان‌طور که در بالا بررسی کردیم برنامه ریزی ها و یادداشت برداری ها روزانه هستند و مخصوص به محیط های اداری و سن خاص نیستند. این اهمیت و همه گیری دفترچه های یادداشت، مشاوران تبلیغاتی طرح هرم را بر آن داشت که بیش از هر نوشت افزار دیگری بر اهمیت و کیفیت دفترچه های یادداشت خود تمرکز کند و در صدد باشند تا در این ابزار تبلیغاتی تنوع قابل توجهی ارائه دهند. شما با سفارش دفترچه های یادداشت تبلیغاتی طرح هرم علاوه بر اینکه به بهبود کیفیت زندگی مخاطب خود کمک می کنید، هر روز و روزی چند بار برند خود را به آن یادآوری می کنید.

در ادامه شرکت طرح هرم در نظر دارد تا راجع به اهمیت هر چه بیشتر دفترچه های یادداشت تبلیغاتی خود صحبت کند و کاربردهای فراوان آن را بررسی نماید.

 

کاربرد دفترچه های یادداشت طرح هرم

 

کاربرد تبلیغاتی دفترچه های یادداشت طرح هرم

دفترچه های یادداشت تبلیغاتی پر استفاده ترین ابزار در ست های اداری هستند. دفترچه های یادداشت نه تنها یک بار بلکه روزی چند بار برند شما را به مخاطب یادآوری می کند. مخاطب دفترچه های یادداشت تنها گیرنده آن ها نیستند، برگه های دفترچه یادداشت سیمی و چسبی، قابلیت جدا شدن دارند و افرادی که بین خود این برگه های یادداشت را جا به جا می کنند علاوه بر انتقال داده مانند یک کارت ویزیت برند شرکت را به افراد بیشتری معرفی می کنند.

 این دفترچه های یادداشت معمولاً با دیزاین و طراحی ست های اداری و سربرگ ها چاپ می شوند. نام شرکت، برند تجاری، لوگو، گاهی اوقات اطلاعات تماس بر روی این برگه ها قرار می گیرد. این برگه ها به صورت هدایای تبلیغاتی نیز چاپ می شوند و در ست های تبلیغاتی، نمایشگاه ها و ... استفاده می گردند. دفترچه های یادداشت تبلیغاتی می توانند به صورت فانتزی، چسب‌دار، فنردار و ... چاپ شوند. دفترچه های یادداشت تبلیغاتی یکی از ارزان ترین ابزار تبلیغاتی هستند که بیشترین استفاده را در بین افراد دارند. استفاده از دفترچه یادداشت تبلیغاتی در یک شرکت، حرفه ای بودن کسب و کار را بیش از هر موضوعی به مخاطب القا می کند. برای طراحی و چاپ دفترچه های یادداشت تبلیغاتی از انواع کاغذ ها با گرماژ های مختلف استفاده می کنند. ابعاد این برگه های یادداشت می تواند به صورت A6،A5 ، A4، ... و یا حتی اختصاصی و هر ابعادی باشد.

 در شرکت طرح هرم دفترچه های یادداشت تبلیغاتی معمولاً با کاغذ های تحریر 70 گرمی سفارش داده می شوند و این دفترچه ها 70 تا 80 برگ دارند. ابعاد محبوب دفترچه های یادداشت تبلیغاتی معمولاً سایز A5 هستند و برای قشر بزرگی از افراد جامعه مناسب هستند. مهم‌ترین ویژگی دفترچه های یادداشت تبلیغاتی طرح هرم سبک بودن، کوچک بودن و به سادگی قابل حمل بودن، است.

 

کاربرد دفترچه های یادداشت طرح هرم

 

دفترچه های یادداشت یا سررسید جیبی

دفترچه های یادداشت طرح هرم در ابعاد کوچک و قابل حمل در جیب طراحی و چاپ می شوند و همان‌طور که میدانید سررسید های جیبی نیز در ابعاد ۱۰*۱۵ و یا ۵/۱۰*۸/۱۴ یا قطع های A5 طراحی و چاپ می شوند. حال بهتر است از کدام یک برای کارهای تبلیغاتی خود استفاده کنید؟

سررسیدهای و دفترچه های یادداشت هرکدام کاربرد و ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند. اما سررسید های جیبی مخاطبین مخصوص به خود را داشته و حتماً باید با ویژگی های یک سررسید طراحی و چاپ شوند. سررسید های جیبی باید حتماً حاوی تقویم ( تقویم های روزشمار، تقویم های هفته شما و ...) باشند و وقایع مهم در آن ها ثبت گردند. از همه مهم‌تر سررسید های جیبی باید متناسب با فرمت یک سررسید صحافی و تزیین (خدمات پس از چاپ) داشته باشند.

اما دفترچه های یادداشت طرح هرم دارای این محدودیت ها نیستند. دفترچه های یادداشت طرح هرم را می توان همراه یک تقویم (روزشمار، هفته شمار و ... بسته به سلیقه و نیاز مشتری) طراحی و چاپ نمود. این تقویم می تواند مانند یک سررسید قسمت تاریخ‌دار و یادداشت دار کنار هم قرار گیرد و یا می تواند بخش تقویم را از یادداشت جدا نمود. حتی می توان در خیلی از مواقع تقویم را حذف کرده و در بالای هر برگه مکانی برای درج تاریخ روز در برگه در نظر گرفت تا اطلاعات درج شده در برگه یادداشت حتماً دارای تاریخ گردد.

این تنوع که در دفترچه های یادداشت می توان اعمال کرد کاربرد یک دفترچه یادداشت را بیش از یک سررسید جیبی کرده است و از طرفی مخاطبان دفترچه های یادداشت را چند برابر کرده است. مخاطب دفترچه یادداشت شما می تواند از یک کودک دبستانی تا مدیر ارشد یک شرکت بزرگ باشد تا برای برنامه ریزی های کارهای روزانه خود از دفترچه یادداشت استفاده نماید. دفترچه های یادداشت این دو قشر از افراد جامعه می تواند در طراحی و چاپ تفاوت داشته باشد.

 

کاربرد دفترچه های یادداشت طرح هرم

 

دفترچه های یادداشت تبلیغاتی طرح هرم در خیلی از مواقع به مینی سررسید هایی معروف هستند که کاربردی تر شده اند. دفترچه های یادداشت تبلیغاتی طرح هرم می تواند تقویم های روزشمار، هفته شمار و یا ماه شمار را در خود جای دهد و تنها 4 صفحه از برگ های یک دفترچه یادداشت را به خود اختصاص دهد و در نتیجه کاربرد تقویم را به دفترچه اضافه نماید.

برای افزایش قسمت های تبلیغاتی گاهی دفترچه های یادداشت را طوری طراحی می کنند که بتوان یک لت گلاسه به آن اضافه نمود.

لت گلاسه ها را تبلیغاتی و با صفحات گلاسه با تعداد برگ خیلی کوچک طراحی و چاپ می کنند. استفاده از لت گلاسه در دفترچه های یادداشت خیلی متداول نیست زیرا یکی از ویژگی های دفترچه های یادداشت سبک بودن است. تعداد برگه دفترچه های یادداشت معمولاً 80 برگ می باشد و این تعداد برگ کم نسب به سررسید به علت همین سبکی است. برای دفترچه های یادداشت تبلیغاتی با تعداد صفحات کم معمولاً از صحافی چسب و فنر استفاده می کنند این در حالی است که برای لت گلاسه ها صحافی های دوخت مناسب است. به همین دلیل استفاده از لت گلاسه در سررسید های جیبی بسیار متداول تر از دفترچه های یادداشت می باشد.

دفترچه یادداشت تبلیغاتی بهترین ابزار برنامه ریزی

دفترچه های یادداشت به طرز عجیبی در کیفیت کار و زندگی افراد تأثیر گذارند. کارهای روزانه و ملاقات های کاری در دفترچه هایی کوچک و کم حجم اولویت بندی شده و از همه مهم‌تر فراموش نمی شوند. عملکرد ذهن انسان و اعتماد به نفس آن به گونه ای است که افراد فکر می کنند می توانند همه چیز را به خاطر بسپارند. اما بر خلاف انتظار افراد خیلی زود بخش های کوچک و بزرگی از وقایع حذف می شوند.

دفترچه های یادداشت تنها برای برنامه ریزی استفاده نمی شوند، یکی از مهم‌ترین نقش های دفترچه های یادداشت، یادداشت کردن ایده ها و فکر های زودگذر ذهن هستند. چه بسیار ایده هایی که به دلیل نبودن ابزار نوشتن فراموش شده اند در حالی که پیگیری و اجرای برخی از آن ها می تواند مسیر کاری یک شرکت را تغییر داد. نوشتن با دست کمک می کند تا افراد بتوانند اطلاعات ثبت شده را بهتر آنالیز کنند و عمل نوشتن کمک می کند تا قدرت تحلیل و بخش های مختلفی از مغز تقویت شوند.

افراد با استفاده از دفترچه های یادداشت می توانند از میزان وابستگی خود به تلفن همراه بکاهند و با این کار میزان استفاده از تلفن همراه و زمان صرف شده در شبکه اجتماعی توسط افراد کاهش می یابد. زیرا زمانی که شما از دفتر یادداشت استفاده می کنید دیگر نمی توانید حساب های کاربری خود را نیز چک کنید .

 

کاربرد دفترچه های یادداشت طرح هرم

 

این ویژگی برنامه ریزی و یادداشت برداری بسیاری از مدیران شرکت ها را در ترغیب کرده است که علاوه بر سفارش هدایای تبلیغاتی برای مشتریان شرکت، از دفترچه های یادداشت اختصاصی برای کارمندان شرکت خود نیز سفارش دهند.  و با این کار علاوه بر تشکر از آن‌ها ابزاری در جهت پیشرفت کیفیت کاری شرکت به افراد ارائه دهند.

دفترچه های یادداشت برای کدام افراد ایده آل است؟

همان‌طور که در دیگر مقالات نیز توضیح دادیم تقریباً تمامی افراد یک جامعه نیاز به برنامه ریزی، یادداشت برداری و یک دفترچه یادداشت دارند. اما افرادی در این بین هستند که به دفترچه های یادداشت وابستگی بیشتر دارند.

برای افرادی که ترجیح می دهند زندگی شخصی خود را از زندگی کاری خود جدا کنند.

افرادی که می‌خواهند برگه های جداگانه برای ثبت تمام فعالیت‌های خانواده و کار خود در تاریخ های مشخص داشته باشند .

شرکت ها یا سازمان های که در انتهای سال برای تشکر از کارکنان و مشتریان خود دفترچه های یادداشت رایگان را به آن‌ها هدیه می دهند.

 

کاربرد دفترچه های یادداشت طرح هرم

 

شرکت ها و فروشگاه هایی که برای تبلیغات خود این دفترچه های یادداشت تبلیغاتی را به مشتریان خود ارائه می دهند.

والدینی که می‌خواهند یک راه آسان برای ثبت وقایع متعدد داشته باشند مانند زمان کلاس بچه‌ها و

افراد مسنی که افراد حافظه ضعیفی داشته و تمام اطلاعات مهم خود را باید ثبت کنند.

و به طور کلی هر فردی که نیاز به یادداشت مطالب دارند. ...