ایده های تولید و اجرای تبلیغات

دفترچه یادداشت با صحافی فنری طرح هرم

 • نویسنده: ریحانه یحیی
 •     
 • :تاریخ

دفترچه های یادداشت طرح هرم یکی از ارزان ترین و محبوب‌ترین نوشت افزارهای تبلیغاتی می باشد. دفترچه های یادداشت تبلیغاتی طرح هرم برای هدایای تبلیغاتی سال نو، هدایای تبلیغاتی نمایشگاه ها و استفاده در ست های اداری یک شرکت استفاده می شود.

یکی از مهم ترین مراحل تولید دفترچه های یادداشت طرح هرم صحافی است. دفترچه های یادداشت را به صورت های گوناگون مانند : سیم مارپیچ (صحافی فنری یا صحافی سیمی)، دوخت با منگنه ، مانده ته چسب ، دوخت با نخ و یا ترکیب آن‌ها صحافی می کنند. اهمیت مرحله صحافی در تولید دفترچه های یادداشت در این است که نوع صحافی مشخص می‌کند که دفتر به چه میزان مسطح باشد و چگونه کاغذ ها کنار هم مرتب می‌شوند و چگونه خوانده می‌شود و از طرف دیگر کیفیت صحافی در کیفیت نهایی دفترچه یادداشت تأثیر به سزایی دارد.

یکی از محبوب‌ترین و پرکاربردترین صحافی دفترچه های یادداشت، صحافی فنری یا سیمی می باشد. در ادامه مقاله به بررسی ویژگی های دفترچه های یادداشت با صحافی فنر می پردازیم.

 

 

دفترچه یادداشت با صحافی فنری طرح هرم

 

صحافی فنر دفترچه یادداشت به چه صورت است؟

صحافی سیمی یا صحافی فنر دفترچه های یادداشت، مدلی از صحافی است که در آن پس از سوراخ کردن (پانچ) یکی از لبه های برگه یادداشت، حلقه های سیم که می تواند از جنس فلزی یا پلاستیک باشد، رد شده و برگه های دفترچه یادداشت به هم متصل می شوند. به این کار سیمی کردن یا صحافی فنری دفترچه یادداشت می گویند. گاهی برخی از دفترچه های یادداشت های تبلیغاتی را با جلد های سخت و گران قیمت صحافی می کنند به طور معمول صحافی فنر این دفترچه یادداشت ها داخل جلد آن‌ها پنهان شده و پس از باز کردن دفترچه یادداشت می توان صحافی فنر آن مشاهده کرد.

انواع صحافی های فنر دفترچه های یادداشت

صحافی های فنر دفترچه های یادداشت بسته به جنس فنر و تعداد آن، انواع گوناگونی دارد :

 1. صحافی فنر پلاستیکی

صحافی فنر پلاستیکی دفترچه های یادداشت، صحافی با شانه ‌های پلاستیکی است و به دلیل سادگی و فراوانی اش، اولین انتخاب تولیدکنندگان برای استفاده در دفترچه های یادداشت است که بیش از چهل سال است که از آن استفاده می ‌شود. این صحافی با شانه های پلاستیک برای دفترچه های یادداشت با تعداد برگه کم مناسب است.

فنرهای پلاستیکی این صحافی دفترچه های یادداشت در رنگ های مختلفی تولید می شوند و تا قطر حدود 5 سانتی متر را می توان با آن صحافی کرد. این تنوع رنگی در فنرهای پلاستیکی به زیبایی هر چه بیشتر دفترچه های یادداشت کمک کرده و حتی می تواند به هماهنگی بیشتر با ست اداری کمک کند.

 این مدل از صحافی ارزان ترین و مقرون به صرفه ترین صحافی دفترچه یادداشت است و هزینه تمام شده دفترچه یادداشت را تا حد زیادی کاهش می دهد.  تنها ایراد صحافی فنر پلاستیکی دفترچه های یادداشت نسبت به فنر فلزی یا فنر دوبل استحکام و طول عمر کمتر این فنر های پلاستیکی می باشد. به همین دلیل اگر می‌خواهید دفترچه های یادداشت تبلیغاتی با صحافی فنر پلاستیکی هدیه دهید و ماندگاری طولانی مدت داشته باشد، ممکن است خیلی بادوام  نباشد و دندانه ‌های پلاستیکی شانه‌ ها شکسته شود. از طرفی دیگر دفترچه های یادداشت مدیریتی با جلد سخت را معمولاً با این نوع از شانه پلاستیکی صحافی نمی کنند.

 

دفترچه یادداشت با صحافی فنری طرح هرم

 

 1. صحافی فنر فلزی (مارپیچ)

دفترچه های یادداشت طرح هرم با صحافی فنر فلزی یا سیم ‌های پیچ‌دار (مارپیچ) برای کسانی که به دنبال یک دفترچه یادداشت تبلیغاتی با قیمت مناسب و دوام و طول عمر بالا هستند، انتخاب مناسبی است.

این مدل صحافی برای دفترچه های یادداشت با تعداد برگ بالا مناسب بوده و در واقع با پیچاندن یک تکه سیم مارپیچ و اتصال آن به دفتر از طریق پانچ (سوراخ) های ایجاد شده در لبه کاغذ است. دفترچه های یادداشت سیمی شده با این نوع فنر به راحتی باز می ‌شوند و ورق می خورند. حتی در هنگام نوشتن یا مطالعه می توان آن را کاملاً به پشت و رو چرخاند و به صورت 360 درجه باز کرد بدون اینکه به شکست و آسیب فنر فکر کنیم.

سیم ‌های این نوع دفترچه های یادداشت بسیار منعطف و بادوام بوده، شکل ظاهری ‌شان تغییر نمی‌ کند و تا قطر 5 سانتی ‌متر را در صحافی پشتیبانی می ‌کنند. این سیم‌ ها نسبت به صحافی فنری با شانه‌ های پلاستیکی گران ‌تر هستند و به همان نسبت قیمت تمام شده دفترچه یادداشت با این نوع صحافی گران تر از نمونه دفترچه یادداشت با صحافی فنر پلاستیکی است اما استحکام و طول عمر آن به مراتب بیشتر است. از طرفی دیگر در این نوع از فنر های فلزی تنوع رنگ مشاهده نمی شود.

 

دفترچه یادداشت با صحافی فنری طرح هرم

 

 1. صحافی فنر فلزی دوبل

اگر به دنبال سفارش یک دفترچه یادداشت تبلیغاتی با تعداد صفحات بالا و مقاومت و بادوام هستید که طول عمر زیادی داشته باشد، در شرکت طرح هرم صحافی فنر دوبل را به شما پیشنهاد می کنیم. این نوع صحافی متشکل از یک فنر فلزی C شکل است که این فرم به کمک دستگاه های مخصوصی ایجاد شده و سیم اتصال را گرد و C شکل می کند.

دفترچه های یادداشت تبلیغاتی با صحافی فنر دوبل ظاهری شیک و زیبا دارند و به دلیل فرم متفاوت صحافی خود نسبت به دو نمونه قبلی کمی گران تر هستند. اما به دلیل استحکام و مقاومت بیشتر فنرهای فلزی دوبل، معمولاً در دفترچه های یادداشت با تعداد برگه های بیشتر نظیر 100، 130، 160 و 200 برگ استفاده می شوند.

تنها موردی که در صحافی فنر دوبل لازم است به آن دقت کنید، این است که وسایل سنگین یا کتاب های قطور روی دفترچه یادداشت نگذارید. چرا که فشار وارده به سیم ها ممکن است آن را خم کند و خم شدن سیم ها، ورق زدن دفترچه یادداشت را دچار مشکل می کند. این نوع صحافی در دفترچه های یادداشت جلد سخت که صحافی فنر داخل جلد پنهان است استفاده می شود.

 

دفترچه یادداشت با صحافی فنری طرح هرم

 

انواع فرم صحافی در دفترچه یادداشت با صحافی فنر

دفترچه های یادداشت با صحافی فنر با توجه به کاربردهای متفاوتشان در فرم های مختلفی صحافی می شوند. این فرم ها عبارت‌اند از :

 1. عمودی : مدل صحافی عمودی، همان صحافی سیم از بغل است. در این حالت برگه های دفترچه یادداشت با توجه به دفتر فارسی یا انگلیسی بودن، از سمت راست یا چپ خود ورق می خورند.
 2. افقی : مدل صحافی افقی، همان صحافی سیم از بالاست. در این حالت برگه های دفترچه یادداشت از بالا ورق می خورد.

انتخاب هر یک از این صحافی ها به میزان زیادی به کاربرد دفترچه یادداشت، تعداد صفحات دفترچه یادداشت تبلیغاتی و از همه مهم‌تر سلیقه مشتری باز می گردد.

 

دفترچه یادداشت با صحافی فنری طرح هرم

 

مزایای سفارش  دفترچه های یادداشت تبلیغاتی با صحافی فنر

دلایل بسیاری وجود دارد که دفترچه های یادداشت با صحافی فنر محبوب و دوست داشتنی برای سفارش دهندگان هدایای تبلیغاتی هستند. برخی از آن‌ها عبارت‌اند از :

 • دفترچه یادداشت تبلیغاتی با صحافی فنر از قیمت مناسبی برخوردار است    
 • دفترچه های یادداشت تبلیغاتی با سایز های مختلف A5 A6 A4 B5 و ... را می توان به سادگی با صحافی فنر، صحافی نمود.
 • سهولت در تورق صفحات دفترچه یادداشت تبلیغاتی
 • دفترچه یادداشت به صورت کامل (180 درجه) باز می شود.
 • می توان از ابتدای هر سطر و بدون اذیت شدن دست در آن یادداشت کرد.
 • در دفترچه های یادداشت اختصاصی  به راحتی می توان از آن برگه کند و هر برگه را همانند کارت ویزیت به دیگر افراد داد.
 • دفترچه های یادداشت تبلیغاتی دارای ظاهری زیبا هستند و برای دریافت کننده هدیه تبلیغاتی جذاب و کاربردی هستند.
 • دفترچه های یادداشت تبلیغاتی با صحافی فنر دارای دوام  بوده و در طولانی مدت می توانند برند شما را به مخاطب یادآوری کنند.
 • تنوع در صحافی فنر دفترچه های یادداشت باعث شده تا این صحافی برای دفترچه یادداشت با تعداد برگ کم تا تعداد برگ بالا، مناسب باشد.
 • از مهم‌ترین مزایای استفاده از صحافی فنر در دفترچه های یادداشت می توان به سرعت بالا در صحافی اشاره نمود.

 

دفترچه یادداشت با صحافی فنری طرح هرم

 

دستگاه های صحافی فنر دفترچه های یادداشت تبلیغاتی

دستگاه صحافی (سیمی کن یا فنر زن) دفترچه های یادداشت بر حسب نوع فنر مصرفی به انواع دستگاه صحافی پلاستیکی ، دوبل فلزی ، مارپیچی فلزی و دوکاره تقسیم می شوند. دستگاه صحافی بر اساس اینکه دارای پانچ یا فنر انداز برقی باشد به انواع اتوماتیک و نیمه اتوماتیک و دستی تقسیم می شود. ظرفیت پانچ و صحافی ، تعداد سوراخ ها ، داشتن خلاص کن و... از دیگر مشخصات این ابزار صحافی است که باید به آن توجه نمود. صحافی فنری به خاطر هزینه‌ی مقرون‌بصرفه و آسانی استفاده دستگاه، نسبت به دیگر روش‌های صحافی رایج‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرد. نسبت به اغلب دیگر دستگاه‌های سنگین و حجیم صحافی، دستگاه صحافی فنری کوچک‌ و سبک‌تر است و به همین دلیل انتخاب ایده‌آلی برای صحافی دفترچه های یادداشت تبلیغاتی شناخته می‌شود.

چند نمونه از دستگاه های صحافی فنر دفترچه های یادداشت می توان به : Coil Binding Machine  E-Titan Eagle - دستگاه‌ دوکاره Combo - دستگاه OfficeCoil46 - دستگاه Rubi Coil Small Office/Home Office و ... اشاره نمود.