ایده های تولید و اجرای تبلیغات

دفترچه یادداشت سرچسبی طرح هرم

 • نویسنده: ریحانه یحیی
 •     
 • :تاریخ

دفترچه های یادداشت خود دارای کاربردهای فراوانی هستند که در مقالات قبلی کامل به آن پرداخته ایم اما می توان با اضافه کردن برخی ویژگی ها کاربرد آن را دو چندان کرد، یکی از این ویژگی های چسب دار کردن دفترچه یادداشت است. در ادامه راجع به کاربرد های بیشتر دفترچه یادداشت سر چسب طرح هرم صحبت می کنیم .

دفترچه های یادداشت یکی از پرکاربردترین و مهم‌ترین اقلام زندگی هر فرد در هر سنی می باشد. هزینه تهیه و تولید دفترچه های یادداشت نیز از دیگر اقلام نوشت افزاری ارزان تر است به همین دلیل تمامی شرکت های تبلیغاتی برای مشتریان خود برای هدایای تبلیغاتی یک دفترچه یادداشت در ابعاد مختلف طراحی و چاپ می نمایند. کاربرد و نیاز به دفترچه های یادداشت به حدی است که تمامی شرکت ها در دفترچه های یادداشت خود با یکدیگر رقابت می کنند زیرا مخاطب شما معمولاً در نمایشگاه ها و قبل از سال نو تعداد زیادی دفترچه یادداشت دریافت می کند پس طراحی و چاپ دفترچه یادداشت شما باید به گونه ای باشد که مخاطب دفترچه یادداشت تبلیغاتی شما را انتخاب کند. در زمان طراحی و چاپ دفترچه های یادداشت تبلیغاتی همواره افراد در تلاش‌اند که به کاربرد و قابلیت دفترچه یادداشت بی افزایند. دفترچه های یادداشت گاهی خط دار، گاهی بی خط، گاهی همراه با تقویم های مختلف و گاهی به صورت پشت چسب‌دار طراحی و چاپ می کنند. در این مقاله قصد داریم به بررسی دفترچه های یادداشت سر چسب دار صحبت کنیم.

 

طراحی و چاپ برگه یادداشت سرچسب اختصاصی شرکت پایساز

طراحی و چاپ برگه یادداشت سرچسب اختصاصی شرکت پایساز

سفارش دفترچه های یادداشت تبلیغاتی در شرکت طرح هرم معمولاً به دو صورت است، دفترچه یادداشت فنری و دفترچه یادداشت سرچسبی. در هدایای تبلیغاتی و ست های اداری این دو نوع صحافی از دیگر صحافی های دفترچه های یادداشت پر طرفدار تر هستند. 

در صحافی دفترچه های یادداشت سر  چسب دار، قسمت بالایی برگه های یادداشت را با استفاده از چسب مخصوص به یکدیگر متصل می نمایند ، در نهایت دفترچه یادداشت تولید می شود که از بالا با چسب به یکدیگر چسبیده است اما مصرف کننده به راحتی می تواند از دفترچه یادداشت برگه جدا نماید و برگه را مجدد به جایی دیگر بچسباند. این ویژگی آن قدر شگفت انگیز است و کاربرد دفترچه یادداشت را به قدری زیاد کرده است که شرکت ها و سازمان ها علاوه بر هدایای تبلیغاتی در ست اداری کارمندان خود نیز حتماً یک دفترچه یادداشت سر چسبی سفارش می دهند.

مزایای استفاده از دفترچه یادداشت سرچسب

 1. شرکت هایی که دفترچه یادداشت سرچسبی برای ست اداری خود سفارش می دهند، برای ست اداری خود برای چند سال یک دفترچه یادداشت سر چسبی با تم ست اداری مخصوص دارند و چون مانند سررسید فاقد تاریخ است تا آخرین برگ قابل استفاده است.
 2. دفترچه های یادداشت سرچسبی تبلیغاتی چون به راحتی برگه هایشان جدا شده و به راحتی به مکان دیگری می چسبد، می تواند مانند یک کارت ویزیت عمل کند و به راحتی در بین دیگر شرکت ها نیز جا به جا شود و برند شما را معرفی نماید.
 3. دفترچه های یادداشت سرچسبی تبلیغاتی زودتر از هر نوشت افزار تبلیغاتی دیگری پیام شما را به مخاطب منتقل می کند و از همه مهم‌تر از در طول روز بیش از هر ابزار تبلیغاتی دیگری برند شما را به مخاطب یادآوری می کند. هر چه دفترچه یادداشت تبلیغاتی شما کاربردی تر باشد برند شما بیشتر تکرار می شود.
 • در ادامه مزایای استفاده از دفترچه های یادداشت سرچسبی داخل خود شرکت را بررسی می کنیم

 

 1. دفترچه های یادداشت سرچسبی برای نشانه گذاری کارمندان شرکت ها بسیار مناسب است و کمک می کند به راحتی بتوانند بخش های مختلف مطالب خود را از هم تفکیک کرده و نشانه گذاری کنند. این دفترچه های یادداشت سرچسبی از آسیب به متن اصلی جلوگیری می کند.
 2. در شرکت ها همواره جلسات و گزارشاتی تهیه می شود که مطالعه تمام آن‌ها در زمان های مختلف دشوار است پس افراد نیاز دارند تا خلاصه و یا حاشیه نویسی های متصل به متن اصلی را داشته باشند و در کوتاه ترین زمان به مطالب اصلی دسترسی پیدا کنند. دفترچه های یادداشت سر چسبی به خلاصه نویسی و حاشیه نویسی کمک ویژه می کنند.

 

طراحی و چاپ یادداشت سرچسب شرکت SGS

طراحی و چاپ یادداشت سرچسب شرکت SGS

 

 1. دفترچه های یادداشت سر چسبی به طوفان فکری یا همان Brainstorming در شرکت ها کمک می کنند. طوفان فکری یا همان Brainstorming یکی از تکنیک هایی است که به شما کمک می کند در طول ساختار آزاد فکری، خلاقیت تان را نشان دهید و از ایده هایی که به ذهنتان می رسد بهره ببرید. این یک روش قابل توجه برای یادگیری فردی یا گروهی است. چنین تکنیکی به شما اجازه می دهد ایده های مرتبط با مفهوم مدنظرتان را بیابید و از آن برای یافتن راه حل مشکلات تان استفاده کنید. یک روش محبوب برای رشد ایده ها در محیط کاری، استفاده از جلسات طوفانی فکری است. یک سطح بزرگ یا اختصاص یافته همچون دیوار و استفاده از برگه های یادداشت سرچسبی به جمع آوری ایده های مرتبط گروه کمک می کند. حتی می توانید دفترچه های یادداشت سرچسبی خودتان را همانند نقشه فکری سازماندهی کنید. این یک روش عالی برای تولید ایده هاست. مهم‌ترین کاربرد دفترچه یادداشت سر چسبی در شرکت ها همین طوفان فکری و یادداشت برداری ایده ها و چسباندن آن ها به دیوار، برد و ... است.
 2. همواره در شرکت ها کارها و پروژه ها در مراحل گوناگون هستند که هر کارمند در طول روز با چند موضوع مختلف رو به رو است. برگه های یادداشت سرچسبی به فهرست کارهای در حال انجام و سازماندهی آن ها کمک می کند. نوشتن و سازماندهی کارها در برگه های یادداشت سر چسبی می تواند شما را از سردرگمی دور نگه دارد. فهرست انجام کارها به شما کمک می کند کارهایتان را مرتب کنید و هر برگه را در مکان درست مد نظرتان قرار دهید ایجاد این فهرست با دفترچه های یادداشت سر چسبی یک روش عالی است و به مهارت های شغلی شما کمک می کند.

 

یادداشت سرچسب

 

 1. در شرکت ها، نرم افزارهای مدیریت پروژه زیادی وجود دارد اما هنوز هم یک دفترچه یادداشت سر چسبی یک ابزار عالی ساده برای افزایش بهره وری است.  دفترچه یادداشت سر چسبی می توانند جایگزین خوبی برای این نرم افزارها باشند. دفترچه یادداشت سر چسبی به عنوان یک ابزار عالی و یک نوشت افزار ارزان قیمت برای تصویرسازی، می تواند به ایجاد نمودارها، جدول ها و استوری بردها کمک کند. با چسباندن یادداشت به سطح مربوطه، تیم می تواند روند پیشرفت کار را ببیند و در صورت نیاز ایده یا وظیفه ای را حذف یا اضافه نماید. دفترچه یادداشت سر چسبی برای برنامه ریزی پروژه های فردی هم عالی هستند. می توان از آن ها برای ایجاد برنامه پژوهشی نیز هم استفاده کرد.

مراحل  تولید دفترچه های یادداشت سر چسب

در مرحله طراحی نام شرکت، برند تجاری، لوگو و گاهی اوقات اطلاعات تماس بر روی این دفترچه یادداشت سر چسبی تبلیغاتی قرار می‌گیرد.دفترچه های یادداشت سرچسبی بعد از طراحی وارد مرحله چاپ می شود و در مرحله چاپ ابتدا نوع کاغذ و جنس برگه را انتخاب می کنند برای دفترچه های یادداشت سرچسبی از انواع کاغذ های کاغذ تحریر، کاغذ گلاسه، کاغذ کتان، کاغذ کاهی و ... در گرماژ های مختلف استفاده می شود. کاغذ سر چسب دار مرغوب کاغذی است که سطحش کاملاً صاف و بدون برآمدگی و تورفتگی باشد و نیز چسبندگی مطلوبی داشته باشد. این برگه‌ها را می‌توان در ابعاد و اندازه‌های استاندارد A4,A5,A6 برش زده و دفترچه هایی یادداشت به همین ابعاد تولید کنند. نحوه تولید این کاغذ ها به گونه ای است که در برابر گرما مقام هستند و قابلیت قرار گیری در دستگاه پرینت را دارند.

یک لایه نواری شکل نازک و چسبناک در بالای هر برگه باعث می‌شود تا به‌راحتی کاغذ بر روی سطح مورد نظر بچسبد. صحافی و اتصال برگه های یادداشت سرچسبی با چسب انجام می شود و بعد جلد می شود، در شرکت طرح هرم دفترچه های یادداشت چسبی در دو نوع جلد دار و بدون جلد تولید می شوند .

دفترچه های یادداشت جلددار، به ماندگاری و تمیزی مطالب یادداشت شده کمک می‌کنند. دو مدل جلد برای برگه‌های یادداشت می‌توان استفاده کرد (جلد سخت و جلد چرمی) جلد سخت یکی از بهترین مدل جلد برای برگه‌های یادداشت سرچسبی با طول عمر بالا است.

جنس داخل جلد، مقوا ماکت بوده و با روکش سلفون پوشانده می‌شود. جلد سخت بهترین شکل برای برگه یادداشت‌هایی است که از آن‌ها به‌عنوان جزوه‌نویسی استفاده می‌شود. جلدهای چرمی، جلدهایی زیبا و لوکس با تنوع رنگی زیاد هستند.

بافت محکم و بی‌نظیر جلدهای چرم می‌توانند علاوه بر محافظت از نوشته‌های ثبت‌شده، نمای زیبایی به برگه‌های یادداشت سرچسبی بدهند.

 

دفترچه یادداشت سرچسب

 

در شرکت طرح هرم جلد های متداول به صورت زیر است :

دفترچه یادداشت با جلد گلاسه 300، دفترچه یادداشت با جلد طلقی، دفترچه یادداشت با جلد فانتزی و ...

دفترچه های یادداشت سر چسبی بدون جلد نیز وجود دارد که آن‌ها را معمولاً با برگه هایی رنگارنگ  به صورت فانتزی تولید می کنند.

در بالا تمامی کاربرد ها و مزایای استفاده از یک دفترچه یادداشت سر چسبی در محیط های اداری صحبت کرده ایم اما باید یادآوری کنیم که دفترچه یادداشت سرچسبی برای دانش آموزان، دانشجویان، حتی زنان خانه دار نیز بسیار کاربردی بوده و قابل استفاده است. فرقی نمی کند مخاطب شما چه شغل و چه سنی دارد، طراحی و چاپ دفترچه یادداشت سر چسبی تبلیغاتی، یک روش تبلیغاتی مؤثر، کاربردی و از همه مهم‌تر ارزان قیمت است.