ایده های تولید و اجرای تبلیغات

طراحی و چاپ بروشور A3

  • نویسنده: ریحانه یحیی
  •     
  • :تاریخ

از آنجا که بروشور در حکم یک نقشه راهنما در ارتباط با موضوع مورد توضیح است، دقت مخاطب نسبت به مطالب منعکس شده در آن نیز بیشتر خواهد بود. در عین حال با توجه به کم حوصلگی مخاطبان عصر رایانه و توقع انتقال سریع مطلب، بروشور بیشتر برای کالاهای مصرفی و موضوعات خدمات ضروری می تواند پاسخگو باشد. سایز های متداول بروشور (حداقل در ایران) به‌طور معمول حدود A4 و A5  یا A3 است. و یکی از پر استفاده ترین حالت های بروشور حالت سه لت است. از مزایای طراحی و چاپ بروشور A3 ایجاد کردن فـــضای زیاد برای ارائه اطلاعات است. بروشور سه لت اغلــب به عنوان آگهی های تبلیغاتی مؤثر و متداول مورد استفاده قرار می گیرند.  بروشور های سه لتی در ابعاد باز شده A3 یک عضو اصلی در دنیای تجارت هستند. این بروشور ها به خاطر ابعادشان محتوا و عکس های بیشتری در خود جای می دهند. این بروشور ها از آنجا که در زمان چاپ نسبت به حالت 4 تا به بالا، خطای کمتر دارند بیشتر مورد توجه قرار می گیرند.

 

 

طراحی و چاپ بروشور A3

 

در توجیه کاربرد بیشتر این بروشورها، باید به دور ریز کمتر کاغذ (مقوا) مصرفی اشاره کرد. در غیر این صورت بسته به موضوع و مخاطب، حجم عناصر بصری (میزان تصاویر و نوشتار) ابعاد و اندازه ی آن، قابل تعیین و تعریف است.

حالت استاندارد  بروشور سه لتی سایز A3

اندازه بروشور A3 معمولا  29.7×42 سانتی متر است که سایز  هر لت  21×29.7 سانتی متر می باشد.  در طراحی بروشور های سه لتی سایز A3 دقت کنید که حاشیه ها به درستی تنظیم گردند. حاشیه هایی که در وسط قرار می گیرند باید دو برابر حاشیه های کناری باشند. زیرا وقتی بروشور تا می خورد حاشیه چپ و راست باید برابر یکدیگر باشند. البته توجه داشته باشید زمانی که بروشور مسطح است کمی نا متقارن به نظر می رسد.

چیدمان اطلاعات در بروشور سه لت سایز A3 بسیار پر اهمیت است زیرا دو صفحه بیرونی بروشور بدون باز کردن قابل مشاهده هستند  و در وهله بعدی صفحات داخلی با باز شدن قابل مشاهده هستند. البته لازم به ذکر است که در سه لت آکاردئونی سمت چپ از داخل(بدون باز کردن) نیز قابل مشاهده است. چون صفحه داخلی ممکن است دیده نشوند سعی کنید پیام های مهم را در این قسمت قرار ندهید.

 

طراحی و چاپ بروشور A3

 

طراحی بروشور های سه لتی سایز A3 می تواند بسیار خلاقانه باشد و ظاهری متفاوت داشته باشد. گاهی این خلاقیت در مرحله طراحی بروشور سه لتی سایز A3  انجام می شود و نوع چیدمان عکس ها و مطلب ها تغییر می کند. اما گاهی این خلاقیت در مرحله چاپ دیده می شود. در این حالت برش های خاصی به بروشور می دهند و ظاهری متفاوت اما جذاب تر ایجاد می کنند. هزینه طراحی و چاپ بروشور های خلاقانه و خاص بیشتر از حالت معمول است. زیرا این بروشورها مراحل و الزامات بیشتری را می طلبند.

 

طراحی و چاپ بروشور A3

 

 

از کاربرد های این بروشورها می توان به ارائه آن‌ها در مدارس، دانشگاه ها و مراکز آموزشی اشاره کرد. چون فضا در بروشورهای سه لتی سایز A3 زیاد تر از دیگر سایز ها می باشد، فضای کافی برای ارائه روش‌های آموزشی، فوق برنامه‌ها، رتبه‌ها و افتخارات و اهداف مرکز آموزش، وجود دارد. به طور کلی زمانی که قرار است حجم مطالب ارائه شده در بروشور سه لتی زیاد باشد از سایز A3 استفاده می کنند.

 

 

طراحی و چاپ بروشور A3

 

نکته قابل ذکر در طراحی و چاپ بروشور های سه لتی سایز A3 این است که حتماً فضای کافی برای برش و فاصله کافی برای نوشته ها و موارد مهم از لبه کاغذ را در نظر بگیرید تا به زیبایی کار لطمه ای وارد نشود.شما می توانید برای اطمینان از کیفیت بروشور A3 خود طراحی و چاپ آن را به شرکت تبلیغاتی طرح هرم بسپارید .