ایده های تولید و اجرای تبلیغات

چاپ کاتالوگ دیجیتال

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

تبلیغات راهی است برای تقویت برند سازمانی و یا برند سازی سازمانی. اولین ابزار برند سازی در هر سازمان یا شرکتی، استفاده از کاتالوگ یا کتابچه(نمونه کارها) محصولات است که کالایا خدمات شما را به سایرین معرفی می کند. شرکت تبلیغاتی طرح هرم با استفاده از دستگاه های مجهز و به روز چاپ دیجیتال، امکان چاپ کاتالوگ های شما با بالاترین کیفیت ، کمترین زمان و مناسب ترین قیمت را داراست.

چاپ کاتالوگ دیجیتال

جایگاه کاتالوگ در کسب و کار :

پشت هر تبلیغ موفق، یک تیم موفق وجود دارد که مسئولیت تبلیغ را برعهده می گیرد . محصولات و خدمات یک شرکت را با استفاده از روش های مختلف ، می توان تبلیغ کرد . یکی از این پایه ای ترین روش ها، برای تصاحب سهم بیشتری از بازار موجود و جذب مشتریان بیشتر به استفاده از محصولات ـ بازاریابی ـ استفاده از کاتالوگ(نمونه کارها) می باشد. کاتالوگ به علت سایز کوچک، قابلیت حمل اسان توسط مشتری و استفاده توامان از نوشتار و تصاویر، جزو ابزارهای پرکاربرد تبلیغات محسوب می گردد. ترکیب تکنیک های بازاریابی و تبلیغات با ابزار و استفاده ی صحیح آن، راه رسیدن به اهداف را هموارتر می سازد. بیشتر بخوانید: هدف از طراحی کاتالوگ چیست؟

چاپ کاتالوگ دیجیتال

طراحی و ساختار کاتالوگ :

کاتالوگ در ابعاد A3 ، B3 ، 58×21 ، 68×23 و 63×30طراحی و سپس چاپ می شود. طراح کاتالوگ(نمونه کارها)، به مواردی همچون هماهنگی رنگ ها و تصاویر با متون و محصولات توجه می نماید. یک کاتالوگ حرفه ای شامل بخش هایی همچون : معرفی شرکت، معرفی محصولات یا خدمات، مشخصات محصول ـ اندازه، مدل، قیمت، ویژگی های خاص ـ و آدرس، شماره تلفن می باشد.

چاپ کاتالوگ دیجیتال

چاپ کاتالوگ دیجیتال:

اگر خواستار چاپ کاتالوگ در نسخه های کم و با محدودیت زمانی هستید، چاپ دیجیتال یکی از بهترین روش های پیشنهادی است. گستره ی انتخاب طیف های رنگی بسیار، کیفیت بالاتر چاپ و امکان سفارشی سازی نسخه ها به تعداد دلخواه از مزیت های چاپ کاتالوگ به روش دیجیتال می باشد. از نظر تاریخی اولین چاپ دیجیتال ، همزمان با سال ۱۹۴۶ اولین کامپیوتر دیجیتال به نام انیاک انجام و با توسعه و پیشرفت رایانه ها رو به گسترش نهاد. در چاپ دیجیتال ، تمامی داده ها به صورت دیجیتال و بدون دخالت دست ـ نیروی انسانی ـ انجام می پذیرد . از انواع چاپ دیجیتال(مقالات مرتبط) می توان به روش های جوهر افشان ، دیجیتال نوری یا پرتوی ، الکتروفتوگرافی ، حرارتی، مارکرهای لیزری و روش تصعید رنگ اشاره نمود. همچنین از منظر ابعاد سطح چاپ شونده به سه دسته فرمت متوسط، فرمت بزرگ و فرمت عریض تقسیم بندی می شود. به همین دلیل چاپ دیجیتال ، یکی از روش های محبوب برای چاپ تراکت، کارت ویزیت ، کاتالوگ و بروشور می باشد.

چاپ کاتالوگ دیجیتال