ایده های تولید و اجرای تبلیغات

چاپ ست اداری

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

 همسویی اجزای سازمان درونی سازمان با خود و محیط بیرونی ، موجب افزایش هماهنگی فعالیت ها و ایجاد فضایی خلاقانه و پویا خواهد شد . مدیران سازمان ها برای هدایت سازمان به سوی یکپارچگی و هماهنگی رویکرد های متفاوتی را اتخاذ می کنند . استفاده از اصول طراحی یکسان ، موجب زیبایی و ایجاد هماهنگی بصری خواهد شد . بنابر این سازمان های ست های اداری خود را بر اساس رسالت وجودی و اهداف خود سفارش می دهند . از نظر شرکت تبلیغاتی طرح هرم مکاتبات اداری از اولین تعاملات موثر برای تبادل افکار، اطلاعات و آگاهی‌بخشی به مخاطبین است. از این‌رو، نحوه‌ی ارائه و ظاهر بصری آن در کنار رکن مهم دیگر یعنی رعایت آیین و اصول نگارشی می‌تواند هر سازمان موفق را در رسیدن به اهداف مورد نظر، یاری بخشد.

چاپ ست اداری

ست اداری :

ست های اداری(نمونه کارها) یا پک تجهیزات اداری که شامل سربرگ A4 و  A5 ، پاکت نامه ، پاکت 22*11 ، پاکت A4 ، یادداشت ، کارت ویزیت ، کاتالوگ ،بروشور، سررسید ، سی دی ، ست رومیزی و فلش کارت ها، کارت های اعتباری، کارت های پرسنلی، فاکتور، فولدر یا پوشه و ... می باشد .

چاپ ست اداری

 سفارش هر کدام از موارد یاد شده بنابر ضروریات سازمان مربوطه صورت می پذیرد . استفاده از ست های اداری ، در بسیاری از سازمان ها مرسوم بوده و جزو ضروریات سازمانی تلقی می گردد به طوریکه اولین طراحی های گرافیک ، طراحی ست های اداری(نمونه کارها) است . طراحی ست اداری به دلیل ازدیاد مکاتبات برون سازمانی و استفاده ی برخی از ست های اداری به عنوان تبلیغات ، از اهمیت ویژه ای برخوردار است . ست اداری(مقالات مرتبط) از اضافه کاری های بیهوده (چاپ سربرگ و لوگو بر روی اوراق و وسایل به صورت ناهمگون) کاسته ، بهره وری سازمانی را افزایش داده و با استفاده از تجربیات گروه طراحی ، چاپ و تبلیغات ، بر ارتباطات درون و برون سازمانی ، تاثیر بسزایی خواهد گذاشت .  

چاپ افست ست اداری :

با شروع قرن بیستم و رونق صنعت چاپ ، دستگاه های چاپ رو به توسعه و دگرگونی رفتند که نتیجه آن گستردگی چاپ های متفاوت است. از انواع چاپ می توان به چاپ افست ، چاپ هلیوگراور ، چاپ فلکسو  ، چاپ سیلک اسکرین ، چاپ تامپو  ، چاپ افست روی فلز  ، چاپ مخمل  ، چاپ لترپرس و چاپ ایچینگ  اشاره کرد که هر کدام کاربرد خاص خود را دارند . چاپ افست به علت کیفیت و سرعت چاپ بالاتر مورد استفاده اکثر شرکت های طراحی و چاپ می باشد . وضوح رنگ بیشتر، طیف رنگ های زیاد ، امکان چاپ بر روی سطوح مختلف از ویژگی چاپ افست بوده و با اطمینان می توان بیان کرد که بهترین و فراگیر ترین چاپ موجود در ایران ، چاپ افست می باشد . به همین دلیل برای چاپ ست اداری(نمونه کارها) طراحی شده ، از چاپ افست استفاده می کنند .  

چاپ ست اداری