ایده های تولید و اجرای تبلیغات

بروشور خلاقانه

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

تحقیقات محققان بازاریابی و تبلیغات گویای ان است که توانایی ایجاد خلاقیت (ایجاد یک فکر یا مفهوم جدید) یکی از اصول تبلیغات است. خلاقیت و تبلیغات دو اصل در هم تنیده ی بازاریابی و کسب و کار های سنتی و نوین می باشند و استفاده از خلاقیت در رسانه ها (ابزار های انتقال مفهوم) ، با توجه به افزایش رقبای تجاری، توزیع کنندگان ، فروشندگان و مصرف کنندگان ، از اهمیت خاصی برخوردار است . تمامی اهداف فروش و پیام های مورد نظر، در خلاقیت منعکس شده و کپی برداری از ایده ها ، افکار و روش های سایرین به هیچ وجه پذیرفته نیست .

بروشور خلاقانه

بروشور خلاقانه :

بروشور های سه بعدی ، طرح برجسته ، برش ها و تا های خاص ، قطع های هندسی (مربع ، لوزی ، مثلث و ...) ، تعبیه جای سی دی در بروشور ، قطع متناسب با تصاویر گرافیکی طراحی شده ، طراحی پاکت یا محفظه بروشور ، بروشور با طرح محصول ، بروشور موزیکال ، بروشور هولوگرام و برچسب دار ، بروشور ضمیمه دار (ضمیمه هایی مثل کارت ویزیت ، کارت تخفیف ، کارت) ، استفاده از تعداد تاهای بیشتر از 3 ، نمونه هایی از بروشور های خلاقانه می باشند . یک تیم طراحی بروشور خلاقانه متشکل از بازاریاب، عکاس خلاق با توانایی کار در سبک های متفاوت ، طراح گرافیست و خطاط و همکاری سفارش دهنده می باشند .

بروشور خلاقانه

الزامات طراحی بروشور خلاقانه :

درج تصاویر مناسب با کیفیت مطلوب و مرتبط با صنعت مربوطه ، آشنایی مقدماتی با محصولات ، کالاها یا خدمات شرکت سفارش دهنده ، قرار دادن محتوای مناسب (بازاریابی محتوا) و شرح خصوصیات محصول در فضای مناسب طرح ، طراحی اندازه ی مناسب ، طراحی جلد زیبا و خلاقانه ، استفاده از خصوصیات خود محصول در طراحی بروشور ، از اصول طراحی هوشمند و خلاقانه بروشور می باشند .

بروشور خلاقانه

بروشور خلاقانه ی شرکتی :

شرکت ها و سازمان های انتفاعی و غیر انتفاعی ، بنابر محدوده و اهداف سازمانی ، بازاریابی و تبلیغات خود ، بروشور های خلاقانه و مختص سازمان را سفارش می دهند .  توجه به مواردی چون سن ، سطح تحصیلات ، شهر و محدوده ی جغرافیایی مخاطبان، از اصول جدایی ناپذیر طراحی می باشند . طراحی خلاقانه با عبور از مرز های ذهنی امکان پذیر است و می بایست بیانگر یک مفهوم مشترک در تمامی افراد باشد به طوری که از طرح انتخابی برداشت های متفاوت و گاهی مغرضانه استنباط نگردد . با طراحی بروشور خلاقانه ، برند سازمانی در اذهان عموم ماندگار و امکان دسترسی به هدف (تبلیغات و در نتیجه کسب سود) میسر خواهد شد .

بروشور خلاقانه