ایده های تولید و اجرای تبلیغات

استند دکوری

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

در گذشته های نه چندان دور، فروشندگان محصولات تنها به ارائه ی کالا به فروش محصولات خود می پرداختند . در آن زمان نه سلایق و نه علاقه مشتریان قابل توجه بود و نه فروشندگان در فضایی رقابتی با سایر فروشندگان بودند چرا که تغداد آن ها کم و دسترسی به آنان دشوار بود . اما با گذشت زمان و افزایش تعداد فروشندگان هر کالا ، قدرت چانه زنی و حق انتخاب مشتریان افزایش یافت . به تعبیری دیگر اقیانوس آبی کسب و کار ، تبدیل به اقیانوسی خونین رنگی شده که فروشندگان بر سر رقابت، به دنبال راه های جذب (یا ربودن) خریداران احتمالی کالا (خدمات) خویش هستند . یکی از تکنیک های جذب مشتری ، تمرکز بر فضای بصری موجود است. با سامان دهی و استفاده از روش های نوین معماری داخلی می توان مدت حضور مخاطبان در محل استقرار کسب و کار (اعم از نمایشگاه ، شرکت، فروشگاه، دکه و ...) و احتمال خرید از خویش را افزایش داد.

استند دکوری

استند دکوری :

استند دکوری یا نگهدارنده ی استند، وسیله ای است که به نگهداری المان های موجود کسب و کار (یا حتی منزل شما) کمک زیادی می کند. اما بعد تبلیغاتی آن در شرکت ها از اهمیت بیشتری برخوردار است. همچنین استفاده از طرح های خلاقانه و مرتبط با حوزه کاری شرکت به محیط جذابیت خاصی بخشیده و راندمان کاری کارکنان و جذب مشتریان را به دلیل ایجاد محیطی آرام و نظم یافته، افزایش می دهد.

 

استند دکوری

انواع استند دکوری:

استند دکوری در انواع هلالی، قلب ، نردبانی ، قفسه ای، ته به تا ، پازل و...طراحی می شود. از میان انواع استند دکوری، استند های نردبانی و قفسه ای به علت پیروی از قاعده خاص طراحی و امکان دسترسی آسان به المان های موجود در قفسه، کاربرپسند تر و پر طرفدارتر می باشند.

طراحی و چاپ استند دکوری:

علاوه بر مواد اولیه ساخته شده ی استند دکوری، مثل چوب، فلز، لوله های پلاستیکی و ...، طراحی، برچسب ها، رنگ آمیزی، طراحی محصولات موجود در دکور، تعیین محل قرار گیری محصولات و ... حائز اهمیت است. متخصصان طراحی چاپ به منظور طراحی استند دکوری، قبل از هر اقدامی به محل قرار گیری استند دکوری، مراجعه کرده و فضای موجود را مورد ارزیابی قرار می دهند، سپس با پایش طرح پیشنهادی مشتری و امکان سنجی ، اقدام به اصلاح طرح نموده و طرح نمونه یا ماکت را به مشتری جهت تایید نهایی عرضه می کنند. برای داشتن طرحی خلاقانه و متمایز با سایرین ، کافیست به افرادی با سابقه کاری درخشان و کارآزموده مراجعه شود تا هزینه ها و زمان طراحی را کاهش داد.

 

استند دکوری