ایده های تولید و اجرای تبلیغات

استند

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

گستره تبلیغات روز به روز در حال افزایش است . سرتاسر محیط اطراف ما را تبلیغات احاطه کرده است . تمامی چیزهایی که با آن ارتباط داریم، در حال تبلیغ خود هستند. کافیست دقیق تر نگاه کنید. اگر به نمایشگاه ها، همایش ها، نشست ها و حتی فروشگاه ها سری زده باشید بنر های تبلیغات و توضیحات را مشاهده می کنید که هریک بر اساس هدفی خاص (مثل اطلاع رسانی ) طراحی شده اند. به دلیل طراحی خاص و ابعاد بنر، استفاده از استند یا نگهدارنده بنر ها ضروری است. بنابراین به مجموعه استند و بنر، بنر استند می گویند.

استند

استند چیست؟

استند یا نگهدارنده، سازه ای است که بر روی مدیا نصب می شود . استند ها انواع متفاوتی دارند: پلات و لمینت، استند رول آپ ، استند رومیزی، استند لایت باکس، استند جا کاتالوگی، استند بنر و ... که بر اساس ساختارو محتوایشان در مکان های  داخلی (محیط های سربسته مثل سالن های نمایشگاه یا شرکت) و بیرونی (محیط های سرباز مثل فضای بیرونی نمایشگاه ها یا خیابان ها) مورد استفاده قرار می گیرند.

 

طراحی بنر استند:

 طراحی بنر استند ، با توجه به الزامات طراحی استاندارد (توجه به اصول پایه ای و حرفه ای گرافیک، کاربرد رنگ ها، درج به جا و مناسب متون، تصاویر و لوگوی شرکت ها) صورت می پذیرد. در شرایط رقابتی کنونی، بدون بهره گیری روش های خلاقانه در تبلیغات، نتیجه ای جز از دست دادن مشتریان و ضرر اقتصادی بر شرکت حاصل نخواهد شد. بنابر این طراحی بنر با توجه به عواملی چون گستره کاری سازمان، عمر سازمان ، عمر محصول و سلیقه مشتریان انجام پذیرد.

استند

انواع بنر استند:

 بنر استند ها در انواع : بنر استند کراس، بنر استند ایکس و ال (با کارایی و دوام بالا، با چارچوب ایکس یا ال شکل)، بنر استند خرچنگی، بنر استند تلسکوپی (یا بنر استند پرتابل یا قابل حمل )، بنر استند بامبو، بنر استند رومیزی و بنر استند مخزندار، بنر استند رول آپ (این بنر به راحتی جمع و باز شده و نیازی به صرف وقت زیاد، جهت استقرار بنر نیست) در جنس پارچه ای (فابریک) و وینیلعرضه و چاپ می شوند . بنر استندها، در جنس مواد  سازنده، اندازه، نوع چاپ ، نوع طراحی و ... بایکدیگر متفاوتند. بنر استند در نمایشگاه ها، همایش ها، فروشگاه ها و مغازه ها و مکان های پرتردد مورد استفاده قرار می دهند، تا در معرض دید عموم قرار گیرد. از همین رو به بنر استند، تبلیغ محیطی نیز گفته می شود، چرا که ابزاری است تبلیغی با گشتره ی دید عموم.

استند