ایده های تولید و اجرای تبلیغات

چاپ کاتالوگ با قیمت مناسب

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

بسیاری از شرکت ها برای ارائه محصولات یا خدمات خود از واسطه استفاده کرده و محصولات خود را به صورت مستقیم نمی فروشند. بنابر این از کاتالوگ که حاوی اطلاعاتی جامع و ضروری درباره محصولات می باشند استفاده می کنند . این کاتالوگ ها توسط شرکت تولید کننده سفارش دهی ، چاپ و در اختیار خریداران قرار می گیرد . کاربرد دیگر کاتالوگ ها، معرفی شرکت تازه تاسیس به سایرین می باشد که به عنوان یک رسانه تبلیغاتی در دسترس دیگران قرار می گیرد.

چاپ کاتالوگ با قیمت مناسب

 

 

کاتالوگ در اندازه هایA4, A3, A5 در وزن های 150 گرمی، 250 گرمی، 300 گرمی و در رنگ های مختلف چاپ می شود. اما اندازه ی کاتالوگ بنابر سلیقه شما و مشورت با متخصصان طراحی انجام می شود.

چاپ کاتالوگ ارزان :

تمام افراد حقیقی و حقوقی در جست و جوی کاهش هزینه های تبلیغات و افزایش فروش و سود خود هستند . به طور معمول چاپ کاتالوگ ، نسبت به سایر روش های تبلیغاتی (تراکت، بنر، تبلیغات تلوزیونی، چاپ کتابچه، شرکت در همایش و نمایشگاه ها، اهدای جوایز و ...) گرانتر است . چرا که قیمت کاتالوگ به جنس و اندازه صفحه،  نوع طراحی، تک رو یا دو رو بودن کاتالوگ، موعد تحویل بستگی دارد.

چاپ کاتالوگ با قیمت مناسب

موارد موثر بر قیمت کاتالوگ :

شرکت های چاپ و طراحی از روش های متفاوتی برای کاهش هزینه تمام شده ، استفاده می کنند . آن ها، از خط تا ، پوشش سلفون، استفاده از کاغذهای با وزن(گراماژ) کم، استفاده از سایز های استاندارد برش برای جلوگیری از تولید کاغذهای پرت (اضافی)، استفاده از دستگاه های چاپ مقرون به صرفه و یا روش های چاپی ارزان و مناسب تر و ... استفاده می کنند، که تمامی این موارد بنابر سفارش شما قابل تغییر است. همچنین اگر کاتالوگ در تعداد زیاد چاپ شود، با استفاده از کاغذهای گراماژ کم، قیمت را کاهش می دهند و اگر تعداد چاپ (تیراژ) زیاد باشد، هزینه های فیلم و زینک بیشتر خواهد بود .

چاپ کاتالوگ با قیمت مناسب

اهمیت قیمت چاپ کاتالوگ چقدر است ؟

اما گاهی اهیمت چاپ کاتالوگ به عنوان یک ابزار تبلیغاتی بسیار بیشتر از هزینه چاپ آن است . فروشندگان شرکت های رقیب با ارائه کاتالوگ به مشتریان قدرت انتخاب داده و اعتماد آن ها را کسب می کنند . با طراحی حرفه ای و متناسب با صنعت مربوطه، می توان گوی سبقت را از رقبا ربود و با استفاده از یک روش تبلیغاتی اصلی به سود رسید . به منظور انتخاب هوشمندانه از روش های تبلیغاتی، مشاوره با صاحب نظران و شرکت های طراحی و چاپ را دسته کم نگیرید .