ایده های تولید و اجرای تبلیغات

چاپ سررسید اختصاصی با لوگو

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

همواره شرکت ها در جست و جوی راهی برای برند سازی کالا و خدمات خود هستند . برند یک نام ، اصطلاح یا نشان تجاری است که برای متمایز کردن محصولات شرکت از سایر رقبا به کاربرده می شود . لوگو که تصویری گرافیکی از شرکت بوده و گاهی با عنوان نماد سازمانی شناخته می شود ، یکی از عناصر برند سازی است . به همین جهت تمامی شرکت ها و سازمان ها ، برای نشان دادن حوزه فعالیت خود به شکل گرافیکی از لوگو هایی با طراحی های حرفه ای و مفهومی استفاده می کنند . چرا که تغییر لوگو به سادگی امکان پذیر نخواهد بود .

چاپ سررسید اختصاصی با لوگو

چاپ لوگو بر روی اجسام :

اگر وارد شرکت هایی شناخته شده و یا با سابقه کاری درخشان شده باشید ، لوگو را بر روی اکثر اجسام مشاهده می کنید . از تابلو های روی دیوار گرفته تا لیوان های چای خوری ! آیا هدف از چاپ لوگو بر روی اجسام ، تنها تبلیغ بوده است ؟ استفاده از لوگو در عناصر سازمانی ، علاوه بر تبلیغ موجب درک هویت سازمانی توسط کارکنان و شرکت های همکار می شود . منشور ، اساسنامه و تعهدات اخلاقی به وسیله لوگو ، در ذهن کارکنان تداعی شده و سازمان را به عنوان خانه دوم خود می شناسند ..

چاپ سررسید اختصاصی با لوگو

چاپ لوگو بر روی سررسید :

اغلب شرکت ها ، در هنگام سفارش سررسید خواستار چاپ لوگوی سازمانی ، بر روی جلد و صفحات سر رسید می باشند . طراحی جلد مناسب و حک شدن لوگو سازمانی به طرز قابل قبول ، از اساسی ترین نکات در طراحی سرسید است . ارزیابی اولیه از یک کتاب و سررسید با بررسی جلد آن صورت می پذیرد .  تکنولوژی چاپ لوگو بر روی سررسید ، به جنس جلد و کاربرد آن (اشبالت ، گالینگور ، نفیس ، چرم ، سر رسید و دفترچه لاکچری و ...) بستگی دارد . در جلد جیر از روش لیزر استفاده و لوگو بر روی آن سوزانده می شود . لوگو در روش پلاک فلزی ، بر روی یک قطعه فلز حک شده و سپس بر روی جلد قرار می گیرد . روش حک داغی نیز روی جلد ترمو ، به آن زیبایی خاصی را می بخشد . طلاکوب ، نقره کوب ، چاپ سیلک و چاپ به صورت جلد به صورت طراح اصلی روی جلد از دیگر روش های چاپ لوگو بر روی سر رسید می باشد . محل چاپ لوگو بر روی جلد بنابر درخواست مشتری قابل تغییر است ، اما اکثر اوقات لوگو را در قسمت پایین و سمت چپ سررسید ، چاپ می کنند.

چاپ سررسید اختصاصی با لوگو