ایده های تولید و اجرای تبلیغات

چاپ عکس و پوستر

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

پوستر به عنوان رسانه ی خبری  پدیده ای آشنا ونیرومند در اطلاع رسانی است. از عکس های تبلیغاتی یا همان پوستر ها  برای  کارهای تبلیغاتی گسترده استفاده میشود.پوسترها را با توجه به اندازه هایشان در محیط های مختلفی  نصب میکنند که ترجیحا این محیط ها ، مسیرهایی پر تردد هستند, بنابراین باید سعی کنید در کمتر از  10 ثانیه پیام خود را به مخاطب برسانید.

چاپ عکس و پوستر

 

انواع پوستر

پوستر های تصویری که در آن ها فقط از تصویر برای رساندن پیام استفاده میکنند.

چاپ عکس و پوستر

 

پوستر های متنی که فقط از متن کمک میگیرند.

چاپ عکس و پوستر

 

پوستر های مختلط که از متن و تصویر در کنار هم کمک میگیرند.

چاپ عکس و پوستر

چند نکته برای طراحی پوستر خوب

اولین چیزی که نظر هر کسی را میتواند به خود جلب کند تصویر پوستر است.باید سعی کنید از تصویری استفاده کنید که که در همان لحظه اول مخاطب را درگیر کند و راغب شود توجه بیشتری به پوستر نشان دهد.

نکته بعدی اطلاعات روی پوستر است. باید سعی کنید  پیام اصلی خود را به صورت کاملا واضح و در سریع ترین زمان ممکن به مخاطب برسانید و از درج اطلاعات غیر ضروری روی پوستر خودداری کنید  زیرا متن زیاد جلوه پوستر را از بین میبرد.

یکی از اصلی ترین نکات خلاقیت است .همیشه  افرادی که ابتکار عمل و خلاقیت  به خرج دادند بیشترین نتیجه را گرفتند و مطرح و موفق بودند.طراحی یک پوستر خلاقانه میتواند بیشترین و موثر ترین کمک را به شما در زمینه تبلیغات و معرفی بکند.

استفاده از رنگ ها از دیگر نکاتی است که باید به آن توجه کنید.درست است که رنگ ها رابطه مستقیمی با افکار و احساسات انسان دارد ، ولی  زیادروی در استفاده از رنگ ها باعث میشود که ذهن مخاطب از پیام اصلی  منحرف شود.

موضوع دیگر، اندازه پوستر است . باید اندازه پوستر را متناسب با محیطی که میخواهید ان را نصب کنید انتخاب نمایید.

کیفیت پوستر یک نکته مهم است زیرا اولین چیزی که نظر مخاطب را به پوستر جلب میکند تصویر کلی ان است.باید سعی کنید از تصاویر با کیفیت بالا استفاده کنید که بعد از چاپ در ابعاد بالا تار ویا شطرنجی نشود.

المان هایی که قرار است در پوستر چاپ شود نیز، نیازمند دقت است.شما به غیر از عکس اصلی باید به چند مورد دیگر در چاپ پوستر مانند لوگو ، نام تجاری،شعار تبلیغاتی،تصاویر مرتبط  و... فکر کنید و از میان انها چند مورد را برای درج انتخاب کنید.

نکات ریز و درشت زیادی در کار چاپ وجود دارد که ما به ذکر این چند مورد بسنده میکنیم.

 

جنس کاغذ پوستر (MG Poster)

این کاغذ دارای دو سطح با جنس متفاوت است .سطح رویی این کاغذ که برای کار چاپ استفاده میشود صاف وبراق است و سطح   پشتی ان که زبر است و برای چسباندن مورد استفاده قرار میگیرد.این کاغذ انواع مختلفی دارد که که معروف ترین نوع ان به همین نام کاغذ پوستر شهرت دارد.