ایده های تولید و اجرای تبلیغات

برچسب

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

به منظور درج اطلاعات بر روی محصول، از برگه هایی استفاده می شود . این برگه ها که از جنس های کاغذ ، پلیمر ، فلز و ... ساخته شده اند ، به چسب آغشته شده و روی بسته بندی یا خود محصول چسبانده می شوند . امروزه برچسب ها ، جزئی جدایی ناپذیر از محصول می باشند به طوری که کالاهای فاقد برچسب از نظ مشتریان بی اعتبار تلقی می شوند !

برچسب

برچسب :

شناس برگ ، برچسب یا لیبل در جنس های مختلف برای کاربرد های گوناگون ، تهیه و چاپ می شود . برچسب ها حاوی اطلاعاتی همچون بارکد محصول ، اسم و قیمت ، نام و نشان تجاری ، علامت استاندارد تجاری می باشد . این اطلاعات علاوه بر متمایز کردن محصولات به مشتریان نیز کمک کرده و شناسنامه مختصر محصول را به آن ها نمایش می دهد .

برچسب

 

انواع برچسب :

برچسب کاغذی : در انواع مات و گلاسه چاپ می شود برای کالاهای خشک کاربرد می یابد . این برچسب ها ارزان قیمت و بسیار پر کاربرد می باشند .

برچسب صدفی یا پی وی سی : جنس این برچسب از پلاستیک بوده و در مقابل آب مقاوم است .

برچسب حرارتی و پارچه ای : بر روی لباس نصب می شود .

برچسب اموال : مخصوص درج بارکد محصول می باشد .

برچسب پشت متال : بر روی محصولاتی که بسته بندی لغزان دارند ، استفاده می شود .

برچسب سکوریتی و امنیتی که به برچسب های خرد شونده معروفند : برای جلوگیری از سرقت محصول مورد استفاده می گیرد . همچنین با چاپ این نوع برچسب ، می توان مشتریان را از اصالت محصول مطلع ساخت . این برچسب ها مجهز به تکنولوژی RFID بوده و از خروج محصول فروشگاه ها ، بدون صدور مجوز جلوگیری به عمل می آید .

برچسب پی وی سی : مخصوص لوازم برقی و خانگی است . چرا که این محصولات نیازمند نصب برچسب هایی ماندگار هستند .

برچسب طلا و جواهرات : مشخصات و سریال محصول (به شکل دم موشی) طلا آویزان است .

علاوه بر این برچسب های دیگری با عنوان های دایمو ، ژله ای یا شیشه ای (شفاف یا ترانسپارت) ، هولوگرام ، اموال ، مشخصات اموال و .. در رنگ ها و طراحی های مختلف موجودند .

برچسب

چاپ و طراحی برچسب :

کاربرد برچسب ها به موارد ذکر شده محدود نمی شود . صاحبان مشاغل می توانند بر اساس نیاز ، برچسب مورد نظرشان را سفارش دهند . اما الزاماتی مثل جنس برچسب و نوع مواد مصرفی می بایست رعایت شود.  برای سفارش دقیق از مشاوره با متخصصان طراحی و چاپ نباید غافل ماند ، چرا که تجربه ی طراحی و چاپ ، از اتلاف وقت و هزینه های احتمالی جلوگیری به عمل می آورد .

برچسب