ایده های تولید و اجرای تبلیغات

تقویم رومیزی با پایه ایندلبورد

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

معرفی تقویم رومیزی

تقویم رومیزی کاربردی مفید و قابل دسترس برای افرادی دارد که در محل کار خود یا مکانی ثابت هستند و دسترسی سریع به تاریخ روز, ماه و سال برای آن ها بسیار ضروری می باشد.
در تولید این نوع تقویم ها از انواع کاغذهای فانتزی با گرماژ متفاوت استفاده می شود و اجناس مختلفی برای تولید پایه آن می تواند به کار گرفته شود.

تقویم رومیزی با پایه ایندلبورد


تقویم رومیزی متشکل از سه بخش است:
1- پایه
2- برگه ها
3- صحافی

پایه تقویم رومیزی
ساختار و اساس تقویم رومیزی پایه است. انواع مختلفی از پایه ها وجود دارد از جمله: پارچه, مقوا, گالینگور, طرح کتان و ...

برگه های داخلی
چاپ افست مناسبترین گزینه برای چاپ برگه های داخلی تقویم رومیزی است, زیرا موجب تولید کیفیت بالایی در این نوع از تقویم ها شده که یکی از دلایل محبوبیت تقویم رومیزی میان افراد به شمار می آید.
برگه های این نوع از تقویم ها از جنس تحریر, گلاسه و ... میباشد, که گرماژ 80, 100 , 135 و ... را شامل میشوند.

صحافی
بخشی که برگه ها و جلد تقویم را به یکدیگر متصل و موجب نگه داری آن ها می شود صحافی نام دارد.
رایج ترین نوع صحافی تقویم رومیزی, صحافی سیمی است که با توجه به سفارش مشتری نوع سیم, رنگ سیم و تعداد حلقه های آن با توجه به طرح تقویم متفاوت است.

معرفی انواع تقویم رومیزی با پایه های مختلف


تقویم رومیزی با پایه سخت
این نوع از پایه ها را از طریق صحافی به یکدیگر متصل می نمایند. محکم و با دوام هستند و به وسیله مقوای سخت با برگه گلاسه از طریق چسب به یکدیگر متصل میشوند. این نوع از پایه ها به دلیل استحکام بالایی که دارند با گذشت زمان کیفیت خود را از دست نمی دهند.

تقویم رومیزی با پایه مقوایی
این نوع از پایه های تقویم از استحکام کمتری نسبت به پایه سخت برخوردار است. مقوای به کار رفته در آن اینوربرد یا ایندلبرد نام دارد که در صورت گرماژ مقوایی بیشتر در این نوع از پایه ها استحکام بالاتری پیدا می کنند.
معمولا در تولید پایه تقویم های رومیزی مختلف از انواع مقوا با گرماژ 300 تا 450 گرم استفاده می کنند. در تولید تقویم رومیزی اختصاصی پایه اینوربرد را به صورت چهاررنگ یا تک رنگ با ایجاد لوگوی مورد نظر سفارشی تولید می کنند. هزینه تولید تقویم با پایه مقوایی در مقایسه با تقویم با پایه سخت کمی ارزان تر است. در نتیجه در سفارشات بالا از انواع تقویم رومیزی, استفاده از این نوع پایه ها مقرون به صرفه تر است.