ایده های تولید و اجرای تبلیغات

استند نمایشگاهی

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

استفاده از سازه های نمایشگاهی ، به علت کاربرد تبلیغاتی آن روز به روز در حال افزایش است . با استفاده از رسانه های تبلیغاتی موثر ، موجب جذب و رضایت مشتری ، افزایش فروش و کسب سود بیشتر خواهد شد . تنوع و نوع ساخت سازه های نمایشگاهی همزمان با تغییر روش های تبلیغات به مرور زمان در حال تغییر و تحول است . استند نمایشگاهی که به اسم استد تبلیغاتی نیز معروف است از پایه ای ترین تجهیزات مورد استفاده غرفه داران می باشد و به طور حتم ، هر عرضه کننده محصول یا خدمات در نمایشگاه ، نیازمند استفاده از استند نمایشگاهی می باشد .

استند نمایشگاهی

استند نمایشگاهی :

همان طور که از نام استند پیداست ، بنری است که توسط پایه ای نگهداری شده است . استند نمایشگاهی مکمل میز نمایشگاهی است .استند ها امکان ارائه تبلیغات را در معرض عموم فراهم می سازند. بزرگترین مزیت استند نمایشگاهی قابلیت حمل ، قابلیت نگهداری آسان و امکان استفاده در مکان های مختلف را دارد . استند تبلیغاتی در انواع مختلف و با کاربرد های مختلف طراحی می شود . اما استند پاپ آپ ، مورد استفاده در نمایشگاه ها ، همایش ها و سمینارهاست . استند های پاپ آپ در انواع زمینی و رومیزی ، در اندازه و شکل ها ی کروی یا منحنی ، صاف یا تخت که از کنار هم قرار گرفتن دو استند تخت در کنار هم تشکیل شده ، برجی شکل ، مارپیچ ، نیم دایره ، رول آپ و ... موجود است . رایج ترین پاپ استند نمایشگاهی ، کروی یا منحنی با استفاده از جلوه های بصری می باشد که پس زمینه غرفه را تشکیل می دهد .

استند نمایشگاهی

محل قرار گیری استند نمایشگاهی :

استند نمایشگاهی به علت تفاوت در نوع طراحی و ساخت از سایر استند ها متفاوت می باشد. اغلب استند های نمایشگاهی تکه تکه و دارای لت (فضای خالی بین قطعات) می باشند.  قرار گرفتن محل استند نمایشگاهی به نوع آن بستگی دارد مثلا: استند های تخت در جلوی درب ورودی غرفه ، استند های محدب در بک گراند غرفه تعبیه می گردند .

استند نمایشگاهی

طراحی استند نمایشگاهی :

طراحی استند نمایشگاهی ، نیازمند دانش گرافیک و استفاده از دستگاه های چاپ پیشرفته می باشد . استند ها معمولا در اندازه مستطیلی شکل و به صورت عمودی طراحی می شود . اما بنابر سفارش مشتری قابل تغییر است . میله های استند قابل تا شدن را دارند علاوه برآن مدل های جدید با پایه های مغناطیسی به سرعت و سهولت مورد استفاده قرار می گیرند . در طراحی استند به مواردی همچون رنگ پس زمینه ، درج تصاویر مرنبط ، استفاده از جملات تاثیر گذار (شعار سازمانی) باید توجه کرد .

استند نمایشگاهی