ایده های تولید و اجرای تبلیغات

سررسید طلاکوب

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

سر رسید تبلیغاتی با طلا کوب

سررسید تبلیغاتی طلاکوب شده نوعی از هدایای تبلیغاتی شکیل و زیبا برای معرفی خدمات و محصولات بسیاری از سازمان ها به مشتریان آن ها میباشد. در این نوع از سررسیدها عموما با به کارگیری یکسری نوارهای نازک به رنگ های نقره ای و طلایی, نام و لوگوی سازمان بر روی جلد سررسید تبلیغاتی حک میشود که این کار اصطلاحا نقره کوب و طلاکوب نامیده میشود.

سررسید طلاکوب

طلاکوبی معمولا برای کدام سررسیدها کاربرد دارد؟

طلاکوبی برای بیشتر جلدهای سررسیدها کاربرد موثر دارد, اما اصولا در سررسیدهایی با جلد سلفونی و گالینگور از این نوع حک استفاده میشود. جهت این امر نیاز به تهیه کلیشه 3 میلیمتری الزامی میباشد.

برای تهیه فایل کلیشه طلاکوب روی سررسیدهای نام برده, چند مورد باید مورد توجه قرار بگیرد:

- برای ساخت کلیشه بهتراست که طلاکوب نوشته های خیلی ریزی نداشته باشد, زیرا طلاکوب از برخورد کلیشه با کار و گرما ساخته میشود.
- با توجه به اینکه این نوع حک طلاکوب در مرحله دوم و بعد از چاپ اولیه میباشد, جدا از قرار دادن قسمت مورد نظر برای طلاکوب در فایل اولیه چاپ بپرهیزید. بدین صورت که قسمت مورد نظر برای طلاکوب در فایل اصلی چاپ به شکل طرح زمینه کار قرار گیرد.

- برای اینکه طلاکوب به کار روی جلد نچسبد و مانع از خوانا بودن شود بهتر است از طلاکوب کردن نوشته های ریز خودداری نمایید.

تنوع طلاکوب و نقره کوب در سررسید تبلیغاتی

با تغییر فشار در این نوع حکاکی ها میتوان کلیشه را بصورت سطحی یا عمیق طراحی نمود.
کیفیت طلاکوب و نقره کوب مانند حک داغی است, زیرا اگر از ورق طلا و نقره نامرغوب در این نوع حک استفاده شود, کار نهایی طلاکوب شده از کیفیت مناسبی برخوردار نخواهد بود.