ایده های تولید و اجرای تبلیغات

سررسید جیبی

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

انسان ها از بدو تاریخ تا کنون ، در جست و جوی وسیله ای برای تعیین زمان بوده اند . به همین جهت از تقویم قمری (اولین تقویم) ، خورشیدی- قمری ، خورشیدی ، هجری و ... استفاده کرده اند . ایرانیان چهار هزار سال پیش از تقویم برای تاریخ نگاری استفاده می کردند . آن ها در ابتدا از سنگ ، کتیبه و کنده کاری استفاده می کردند . سپس تقویم ها بر روی برگه ها ، با طرح های گوناگون ، توسط دستگاه های مجهز چاپ و توزیع شد . در حال حاضر تقویم ها نسبت به گذشته (محاسبه یک سال) ، دچار تغییر و تحول شدند و با اضافه شدن مواردی چون : صفحات یادداشت اضافی ، مناسبت های گوناگون و اطلاعات اضافی دیگر ، کاربرد گسترده تری یافتند . این گونه تقویم ها را سر رسید می نامند .

سررسید جیبی

سررسید جیبی :

سررسید ها دارای انواع و قطع های متفاوتی می باشند . سررسید جیبی ، همان طور که از نامش پیداست ، سالنامه ای است که قابل حمل در جیب و با اندازه ای کوچک باشد . قطع متداول این سررسید 10×15 می باشد .  این سررسید دارای اطلاعات پایه ی هر تقویم به علاوه اطلاعات ضروری روزمه ، همچون تلفن های ضروری ، نقشه شهر ها (مثل تهران) ، نقشه مترو و اتوبوس ، جدول تناوبی عناصر ، تبدیل مقیاس ها ، کد تلفن شهر ها و شهرستان های ایران ، کد تلفن کشور ها و ... می باشند . جلد سر رسید های تقویمی پارچه ای (معمولا با طرح های زنانه تهیه می شود.) ، کاغذی (در جنس های مختلف) ، چرمی (طرح های نفیس) و ... معرف کاربرد و قیمت آن می باشد .

سررسید جیبی

سر رسید جیبی تبلیغاتی و سازمانی :

کاربرد سررسید های جیبی تنها به تقویم ختم نمی شود . روزانه با شماره تلفن های بسیاری در تماس هستیم که نیازمند ذخیره سازی در جایی به جز تلفن های هوشمند و حافظه تلفن می باشد . سازمان ها با نیاز سنجی صحیح امکانات خود قادر خواهند بود تا فرآیند های خویش و سرعت کارکنان را بهبود بخشند . مسلما سررسید های جیبس به علت قابلیت حمل بسیار آسان و فضای خالی مناسب یکی از محبوب ترین وسایل ضروری روزمره هر فرد شاغل می باشد . سازمان ها و صاحبان مشاغل ، همیشه به دنبال تبلیغات پایدار هستند ؛ تبلیغاتی فراتر از پخش تراکت ، بوروشور ، بنر که به تبلیغات مقطعی معروفند. گاها این سررسید ها تا دو یا چند سال مورد استفاده قرار می گیرد . به همین جهت می تواند به عنوان یک وسیله تبلیغاتی موثر مورد توجه قرار گیرد .

سررسید جیبی