ایده های تولید و اجرای تبلیغات

طراحی بروشور های سه لتی سایز A4

  • نویسنده: ریحانه یحیی
  •     
  • :تاریخ

طراحی بروشور های سه لتی سایز A4

بروشورهای لتی، بروشورهایی هستند که صفحات آن بر روی هم تا می خورند و در نهایت بروشور بصورت مجموعه ای از صفحات تا شده (روی جلد، پشت جلد و صفحات داخل) در اختیار مخاطب قرار می گیرد. در بروشورهایی که تعداد صفحات آنها اندک و جهت ورق خوردن صفحات کاملا مشخص است، نیاز به درج شماره صفحه نیست ولی در بروشورهایی که تعداد صفحات زیاد است و در هر مراجعه امکان دارد شما صفحه را گم کنید الزامی است که شماره صفحه درج گردد. کیفیت و زیبایی طراحی بروشور های سه لتی A4 از مهم ترن عوامل جذابیت بروشور است.

 

طراحی بروشور های سه لتی سایز A4

 

بروشور هایی که دارای دو خط تا هستند به بوروشور های سه لت معروف هستند. نحوه ی تا کردن این بروشور های سه لتی متفاوت است.  ویژگی اصلی این بروشورهای سه لتی این است که نیاز به دوخت صفحات به یکدیگر نداند و صحافی آنها با خطوط تاخور انجام می پذیرد و شماره صفحه در آن درج نمی شود. نحوه ی تا خوردن صفحات بر روی هم ممکن است بصورت رو به پشت باشد که در این صورت بروشور، آکاردئونی گفته می شود. حالت دوم تا خوردن به این صورت است که یک صفحه بر روی صفحه کنار خود تا شده، سپس دو صفحه بر روی صفحه کناری تا می شوند و این حرکت در همان جهت تاخور اول ادامه پیدا می کند. این بروشورهای لتی را می توان دربی یا تودلی نیز گفت. در حالت آکاردئونی پهنای لت ها معمولا هم اندازه تعیین می شوند ولی در حالت تودلی معمولا لت هایی که بر روی لت دیگری تا می شوند در پهنا کمی کوچکتر تعریف می شوند، این امر بدلیل جلوگیری از قوس برداشتن و به اصطلاح شکم کردن بروشور به هنگام تا خوردن و بسته شدن است.

 

طراحی بروشور های سه لتی سایز A4

 

علاوه بر دو حالت ذکر شده در نحوه ی چیدمان صفحات بروشورهای لتی، شیوه های ابتکاری دیگری نیز قابل ارائه هستند که ممکن است تلفیقی از یکدیگر باشند. (از جمله مواردی که تعیین کننده ی انتخاب حالت تعداد لت های بروشور  است محتوای بروشور و محل ارائه بروشور است، یا کاربرد بروشور است. یکی از کاربرد های بروشور های سه لتی ارائه در نمایشگاه است. در دنیای تجارت بهترین گزینه برای نمایشگاه و کنفرانس جهت معرفی محصول و خدمات بروشور سه لتی است. بروشور های سه لتی در سایز های مختلف ارائه می شود. سایز A4 و سایز 3A در این بروشور ها کاربرد فراوان دارند. در بروشور سه لتی سایز A4، به این صورت است که یک صفحه A4  را به سه قسمت مساوی تقسیم کرده و برای هر قسمت طراحی مخصوص به خورد را انجام می دهیم . بروشور به صورت دو رو چاپ می شود. یک صفحه را بعنوان صفحه اصلی قرار داده که بر روی آن اسم شرکت درج می شود و در قسمتی دیگر که صفحه آخر هم هست شماره و آدرس قرار می گیرد . در صفحه ای دیگر شروع به مقدمه نویسی می کنیم و 3 صفحه داخلی که کنار هم قرار میگیرند یک طرح کلی که نوشته هایش بصورت ترتیبی از صفحه 1 شروع میشود و تا آخر 3 صفحه پایان می یابد. نوع خط تا در طراحی این گونه بروشورها بسیار مهم هستند.

 

طراحی بروشور های سه لتی سایز A4

 

در این بروشور سه لتی سایز A4 نیز به کیفیت عکس ها و نحوه چیدمان نیز مانند دیگر بروشور ها باید توجه گردد. و چون فضا برای ارائه مطالب و عکس زیاد است سعی کنید از عکس های بیشتری بهره ببرید.

 

مقالات مرتبط:

# آموزش طراحی بروشور

# طراحی و چاپ بروشور

# چاپ دیجیتال بروشور