ایده های تولید و اجرای تبلیغات

طراحی بروشور A5 با خط تا از وسط

  • نویسنده: ریحانه یحیی
  •     
  • :تاریخ

طراحی بروشور A5 با خط تا از وسط

چاپ بروشور یک ترفند عالی و فوق العاده برای جذب مخاطب می باشد. برای طراحی بروشور های تبلیغاتی اصولی تعریف کرده اند که اگر آن‌ها را رعایت نکنید از جذابیت بروشور شما کاسته می شود. با توجه به کم حوصله بودن اکثر مخاطبین باید توجه داشت که شیوه تبلیغاتی با بروشور باید بسیار جذاب و قابل فهم باشد. مخاطب با یک نگاه باید بفهمند شما چه خدمات یا محصولی را ارائه می دهید تا ترغیب شود به بروشور نگاهی بیندازد. دقت داشته باشید جمله ها باید کوتاه و ساده باشند زمانی که مخاطب بروشور را به صورت طوطی وار می خواند این متون و عکس های جذاب است که باید با چیدمان صحیح و ترکیب رنگ استاندارد پیام بروشور را به مخاطب ارائه دهد.

 

طراحی بروشور A5 با خط تا از وسط

 

 

یکی از بروشور های پر کاربرد با مطالب و عکس کم بروشور های سایز A5 با خط تا از وسط هستند اصول تبلیغاتی این بروشور ها به این گونه است که باید هدفمند و مخاطب پسند باشد.

از ویژگی های بارز طراحی بروشور های سایز A5 این است که از صحافی بهره نمی برد و منگنه ها در آن نقشی ندارند بلکه تنها صفحات آن تا می خورند. چون فضای این بروشور سایز A5  کوچک است به این نکته دقت نمایید که خط تا باید به گونه ای انتخاب شود که تمامی فضای صفحات مورد استفاده قرار گیرد و قسمت زائدی وجود نداشته باشد که سبب شود هزینه ای بیشتر برای برش پرداخت شود.

 

طراحی بروشور A5 با خط تا از وسط

 

از کاربرد های مهم بروشور های دو لتی سایز A5، ارائه در نمایشگاه  ها و کنفرانس ها است که تنها با یک معرفی کوتاه و لوگوی با کیفیت فقط  شرکت یا یک محصول را معرفی می کنند. بروشور های دو لتی سایز A5 به علت راحت خوانده شدن مطالب آن و زمان کمی که برای خواندن آن گذاشته می شود در رقابت های دنیای تجارت نقش مهمی را ایفا می کنند.قابل ذکر است که حمل بروشور های سایز A5 راحت تر و آسان تر از سایز A4 است. بروشور های A5 دارای طول 148 میلیمتر و عرض 210 میلیمتر می باشد. این طول عرض کم و حمل راحت کاربرد بروشور سایز A5 را بالا برده است برای افرادی که در فرودگاه، ترمینال ها و ایستگاه ها هستند این بروشور ها گزینه مناسبی هستند زیرا معمولاً این افراد  دست پر بود و یک دستی می توانند بروشور را مطالعه کنند.

 

طراحی بروشور A5 با خط تا از وسط

 

همه مشاغل و کسب و کارها می‌توانند با بروشورهای سایز A5 با خط تا از وسط، خدمات و محصولات خود را معرفی کنند فقط باید دقت داشته باشند که چینش تصاویر و ترکیب بندی اصول طراحی رعایت گردد.

عکس های تبلیغاتی در بروشور سایز A5  بسیار می تواند در جذب مخاطب تأثیر گذار باشد، فراموش نکنید که تأثیر عکس می‌تواند هزاران بار بیشتر از چندین صفحه متون تأثیر گذار و جذاب باشند. برای مثال شما بیلبورد های تبلیغاتی در خیابان را در نظر بگیرید که یک تصویر بزرگ با یک عنوان و توضیحاتی خیلی مختصر در حد چند کلمه را به مخاطبین ارائه می دهد و متن کمی در آن‌ها استفاده می شود.

درست است که رسالت بروشور با بیلبورد متفاوت است اما تأثیر گذاری عکس در هر دو یکسان است.

 مقالات مرتبط:

# بروشور سه لتی A4

# طراحی و چاپ بروشور

# چاپ دیجیتال بروشور A3