ایده های تولید و اجرای تبلیغات

چاپ سابلیمیشن

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

چاپ تصاویر و کلمات بر روی اجسام و ابزارهای مورد استفاده بسیار متداول است . روش های چاپ تصاویر یا طرح های دلخواه بر روی اجسام بسیار گوناگون و متنوع می باشد که هر کدام دارای مزایا ، معایب و کاربرد های خاص خویش می باشد . استفاده از روش چاپی که مقرون به صرفه و دقیق باشد از خواسته های معقول هر مشتری می باشد . به همین منظور تکنولوژی های چاپ بر روی اجسام مدام در حال تغییر و به روز رسانی است . روش سابلیمیش مورد آزمون و خطای بسیاری قرار گرفته و طرفداران خاص خود را دارد .

چاپ سابلیمیشن

سابلیمیشن چیست ؟

چاپ سابلیمیشن بر روی وسایلی مانند لیوان ، بشقاب ، تی شرت ، تاپ ، پازل ، پد ماوس ، کلاه ، پرچم ، قمقمه ، شال ، ساعت ، قاب گوشی ، لوازم التحریر ، سنگ ، کاشی ، چوب و ... انجام می شود . تکنولوژی چاپ دستگاه های سابلیمیشن بر پایه ی تصعید (تبدیل جامد به گاز) می باشد . سابلیمیشن به روش های دستی ، نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک انجام می شود . سابلیمیشن روشی است که نیازمند تجربه ، دقت ، کیفیت بالای مواد اولیه در فرآیند چاپ و دستگاه های قوی برای چاپ های گسترده می باشد . علاوه بر این ها طراحی های جذاب و استفاده از اصول گرافیکی در متمایز نمودن محصولات موثر خواهند بود .

چاپ سابلیمیشن

در بسیاری از سایت ها از دستگاه های سابلیمیشن به عنوان یک دستگاه چاپ یاد کرده اند ، در صورتی که دستگاه سابلیمیشن یک دستگاه حرارتی است نه چاپی ! چرا که در چاپ ، دستگاه ها حاوی جوهر می باشند ولی در سابلیمیشن دستگاه فاقد جوهر است و با فشار جوهر قرار داده شده بیرونی بر روی وسایل ظاهر می شوند .

چاپ سابلیمیشن

مزایا و کاربرد چاپ سابلیمیشن :

اجسام قابل شستشو هستند و علاوه بر این نسبت به سایر روش های چاپی ارزان تر و به صرفه تر می باشد . با توجه به قابلیت سفارشی سازی بالای چاپ سابلیمیشن ، امکان چاپ به صورت تک وعمده را داراست . بنابراین برای هدایای شخصی ، سازمانی و تبلیغاتی بسیار پرکاربرد می باشد . افراد می توانند اسم خود یا تصاویر دلخواه را بر روی اجسام چاپ کرده و به عزیزانشان هدیه دهند . شرکت ها می توانند با چاپ آرم و لوگوی سازمانی ، تصاویر و نوشته های دلخواه خود ، سازمان خویش را از دیگران متمایز سازند و یا هر وسیله ی دلخواه را به عنوان تبلیغ به مشتریان احتمالی خود هدیه دهند .

چاپ سابلیمیشن