ایده های تولید و اجرای تبلیغات

لباس کار

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

به دوختن گل بر روی پارچه های رنگی گلدوزی می گویند .  در ایران بنابر مناطق جغرافیایی ، چند نوع گلدوزی رایج است . هنر گلدوزی روی پارچه در شهر های رشت و اصفهان بر روی لباس ، شال و روسری ، روی میزی ، توی سینی و ... صادر می شود . این هنر علاوه بر جنبه ی تزیینی آن به عنوان ابزار تبلیغاتی و کسب و کارهای سازمانی مد نظر است .

لباس کار

 

طراحی لباس

در حال حاضر طراحی لباس ، فقط شامل دوخت نمی باشد ؛ بلکه استفاده از روش هایی را شامل می شود که شکل ظاهری لباس افراد را از یکدیگر متمایز سازد. طراحی لباس با استفاده شابلون ، دوخت پارچه اضافی ، گلدوزی و... بر روی شال ، روسری ، مقنعه ، کلاه ، مانتو ، شلوار ، کت ، تی شرت ، بلوز، روپوش ، کاپشن های تبلیغاتی ، کاور، لباس کارگری و... در قسمت سینه، جیب، آستین ، یقه و حاشیه صورت می پذیرد .

لباس کار

 

طرح لباس کار

لباس کار می تواند کارکنان را از جو خارج سازمانی جدا و توجه بیشتر آن ها را به کار خویش معطوف دارد . بسیاری از سازمان ها و  شرکت ها تمایل دارند تا لباس های کار (یونیفرم های) خاص خود را طراحی کنند و چه بسا پا را فراتر از آن گذاشته و سفارش دوخت آرم ، لوگو و نوشتارهای سازمانی را با استفاده از دستگاه های اتوماتیک بر روی لباس های کارکنان می دهند . برخی مدارس نیز نام خود را با طرح های گلدوزی شده ، بر روی روپوش دانش آموزان چاپ می نمایند. چاپ طرح بر روی لباس نسبت به گلدوزی مستلزم صرف هزینه بیشتری می باشد . علاوه بر این طرح های گلدوزی با استفاده از نخ های محکم صورت می پذیرد که در برابر شست و شو مقاوم می باشد و دیرتر از بین می رود. گلدوزی به علت بافت پارچه ای آن از لحاظ ظاهری ، زیباتر و محبوب تر است .

لباس کار

لباس کار تبلیغاتی

لباس های کار یک وسیله ی تبلیغاتی و بازاریابی پر بازده برای شرکت ها و سازمان های تازه تاسیس محسوب می شود . بسته به نوع کسب و کار ، لباس ها در معرض دید عموم قرار می گیرند و ذهن بینندگان را به کنکاش وادار می کند. مشاهده کنندگان با خود می گویند : معنی این آرم چیست؟ چرا روی لباس ؟ محل کار این فرد کجاست ؟ اسم سازمان چیست ؟ و...

لباس های کار تبلیغاتی می توانند شروع کننده ی مسیر بازاریابی شرکت شما باشند و در کنار سایر ابزارهای تبلیغاتی شما استفاده شوند.

لباس کار