طراحی و برنامه مشاوره تبلیغاتی

طراحی لوگو

 • نویسنده:
 •     
 • :تاریخ

طراحی لوگو

مقدمه

لوگو در واقع نشانه ای گرافیکی است که می تواند همه یا بخشی از نام یک شرکت و یا یک سمبل باشد. لوگو همچنین می تواند ترکیبی از نوشتار و عکس باشد. لوگو مهم ترین ابزار تعیین هویت شرکت یا کسب و کار ها به شمار می رود.

 امروزه همه شرکت ها و کسب و کار های کوچک و بزرگ اقدام به طراحی لوگو می نمایند. با طراحی لوگو خدمات یا محصولات بهتر به مشتری معرفی خواهد شد. همچنین تصویر لوگو برای همیشه در ذهن مشتریان حک خواهد شد و ماندگاری زیادی پیدا می کند. برای مشاهده نمونه لوگوهای طراحی شده در شرکت طرح هرم اینجا کلیک نمایید.

 

طراحی لوگو شرکت وانا هستی البرز (وانالی)

طراحی لوگو شرکت وانا هستی البرز (وانالی)

ویژگی های مهم در طراحی لوگو

در طراحی لوگو توجه به برخی نکات اهمیت فراوانی دارد. این نکات عبارتند از:

سادگی طراحی

اگرچه برخی ترجیح می دهند لوگوی نسبتا پیچیده ای طراحی کنند که مشتری وادار شود به دلیل طراحی آن فکر کند؛ اما یک لوگوی ساده می تواند ماندگاری بیشتری در ذهن داشته باشد. مثال بارز این نوع از لوگو، لوگوی شرکت اپل می باشد که در عین سادگی به بهتری نشکل در ذهن مشتریان ثبت شده است. برای مشاهده نمونه های بیشتر طراحی لوگو اینجا کلیک کنید.

 

طراحی لوگو شرکت آریا اس جی اس

(طراحی لوگو شرکت آریا اس جی اس)

امروزه اکثر شرکت های بزرگ خارجی از لوگو های ساده استفاده می نمایند البته در ایران این موضوع هنوز خوب جا نیفتاده است و اکثر شرکت ها ترجیح می دهند لوگوهای بسیار پیچیده داشته باشند. برای مشاهده نمونه لوگوهای طراحی شده در شرکت طرح هرم اینجا کلیک نمایید.

رنگ مناسب

بسیاری برای به چشم آمدن بیشتر لوگو، اقدام به انتخاب رنگ های مختلف می نمایند. اما برخی شرکت ها مانند پاناسونیک با طراحی لوگوی سیاه و سفید نیز در اذهان جای گرفته اند. بنابراین انتخاب رنگ باید متناسب با طراحی صورت گیرد.

علاوه بر این طراحی لوگو باید به گونه ای صورت گیرد که امکان استفاده هم به صورت رنگی هم سیاه و سفید را داشته باشد. و طوری نباشد که در صورت چاپ سیاه و سفید به طور کلی زیبایی خودش را از دست بدهد.

 

امکان استفاده در همه قسمت های شرکت 

لوگو باید به گونه ای طراحی گردد که در همه قسمت ها اعم از بنر، کارت ویزیت، ست اداری، المان های شهری و... قابل استفاده باشد.

اهداف طراحی لوگو

سوالاتی وجود دارند که پیش از طراحی لوگو باید به آن ها پاسخ دهید. این سوالات عبارتند از:

 • خدمات یا کالاهایی که شرکت شما ارائه می دهد را چگونه تعریف می کنید؟
 • اهداف بلند مدت شرکت شما چیست؟
 • بودجه شما برای طراحی لوگو چقدر است؟
 • رقبای اصلی شما چه سرکت هایی هستند؟
 • عامل متمایز کننده شما از رقیبانتان چیست؟
 • چه نوع لوگویی را بیشتر دوست دارید؟
 • گروه هدف شما چه کسانی هستند؟
 • از لوگوی شما بیشتر قرار است در کجا استفاده شود؟ (چاپ، وب و...)

 

طراحی آرم شرکت آریا بنادر ایرانیان چابهار

 

طراح لوگو

در واقع هر کس اندکی کار با نرم افزار های گرافیکی نظیر فتوشاپ را بداند، می تواند طراحی لوگو انجام دهد. اما لوگویی ماندگار است که برای آن فکر شده باشد. بنابراین یک طراح واقعی علاوه بر توانایی کار با فتوشاپ می تواند با استفاده از خلاقیت، تفکر و سلیقه خود لوگویی را طراحی کند که معنا و حرفی برای گفتن داشته باشد.

بنابراین مهم است که کار طراحی لوگوی خود را به دست متخصصین و افراد حرفه ای بسپارید. برای مشاهده نمونه های بیشتر طراحی لوگو اینجا کلیک کنید.