طراحی و برنامه مشاوره تبلیغاتی

طراحی کاتالوگ

 • نویسنده:
 •     
 • :تاریخ

 

طراحی کاتالوگ در بازار رقابتی امروز برای جذب مشتری بیشتر تاثیر به سزایی دارد. ایده طراحی کاتالوگ باید خاص باشد تا افراد زمان بیشتری را صرف دیدن آن نموده و یا اصلا یک بار آن را مطالعه نمایند. بنابراین چاپ کاتالوگ به شیوه های قدیمی امروزه چندان جواب نمی دهد و لازم است خلاقیت بیشتری به خرج دهید. شرکت تبلیغاتی طرح هرم با طراحان خلاق همراه با عکس های هنری از هر محصول شما در طراحی صفحات داخلی کاتالوگ هارمونی و تناسب دیزاین کاتالوگ شما را به نحو احسن به نمایش میگذارد.

 

طراحی کاتالوگ

 

اهداف طراحی کاتالوگ

کاتالوگ(نمونه کارها) اهدافی دارد که در طراحی باید به آن ها توجه گردد. در غیر این صورت کاتالوگ طراحی شده فایده چندانی نخواهد داشت. بنابراین در یک کاتالوگ باید همه یا بخشی از قسمت های زیر وجود داشته باشند:

 • معرفی شرکت و بیان مختصر سابقه و فعالیت ها
 • اهداف، توانمندی ها و چشم انداز بلند مدت شرکت
 • امکانات و تخصص ها
 • معرفی پروژه ها یا محصولات
 • راه های ارتباطی و خدکات تسهیل همکاری

 

طراحی کاتالوگ

( طراحی کاتالوگ شرکت پترو سازه جم)

نکات مهم در طراحی کاتالوگ

رعایت برخی نکات در طراحی کاتالوگ(نمونه کارها) اهمیت ویژه ای دارند. از جمله این نکات می توان به موراد زیر اشاره کرد:

 • جذابیت و خلاقیت طرح
 • محتوای موثر
 • هویت سازی
 • خلق پیام

بنابراین مهم است که در میان صدها کاتالوگ حرفی برای گفتن داشته باشید و کاتالوگی تکراری ارائه نکنید.

رعایت اصول نگارشی

انتخاب مناسب عنوان ها و نوشتن متونی جذاب نیز از عوامل مهم در طراحی کاتالوگ می باشد. اصول نگارشی نیز باید به درستی رعایت گردند تا کاتالوگ در نهایت حرفه ای باشد و به کار خوانندگان بیاید. بیشتر بخوانید: طراحی کاتالوگ و تاثیرات آن بر معرفی شرکت شما

یکنواختی

سعی کنید اندازه تصاویر و متن ها با یکدیگر تناسب داشته باشند و در نهایت مقداری فضای خالی نیز در کاتالوگ باقی بماند. وجود فضای خالی احساس نظم را به خوانندگان می دهد.

همچنین استفاده بیش از حد از متون موجب می گردد بیشتر افراد تمایل چندانی به مطالعه کاتالوگ نداشته باشند و حداکثر نگاهی گذرا به آن بیاندازند. برای مشاهده نمونه کاتالوگ های طراحی شده توسط شرکت طرح هرم اینجا کلیک کنید.

استفاده از لوگو

اهمیت استفاده از لوگو بر هیچکس پوشیده نیست. لوگو موجب می گردد نام و نشان شرکت یا کسب و کار شما در ذهن ها حک شود و از این طریق برای خود اعتبار بالایی ایجاد کنید.

در کاتالوگ نیز لازم است از لوگو استفاده گردد تا اعتبار کاتالوگ بالا رود.

 

طراحی کاتالوگ

( طراحی کاتالوگ شرکت فلونیا)

انتخاب تصاویر مناسب برای کاتالوگ

یکی از مهم ترین بخش ها درطراحی کاتالوگ انتخاب تصاویری است که در عین جذابیت، پیام شما را به خوبی منتقل نموده و موجب جذب مشتریان گردند.

تصاویر مهم ترین بخش کاتالوگ به حساب می آیند زیرا برخی افراد تنها تصاویر را مشاهده می نمایند و در صورت جلب شدن توجه شان اقدام به خواندن مطلب مربوط به آن می کنند.

تعیین بودجه

یکی از موارد برای طراحی کاتالوگ تعیین بودجه است. در تعیین بودجه علاوه بر اینکه باید میزان توان شرکت در پرداخت را در نظر گرفت، نوع شرکت را نیز باید در نظر داشت.

 به این ترتیب که شرکتی که حرفه ای بوده و خدمات گران قیمتی را ارائه می دهد باید کاتالوگی گران قیمت و بسیار حرفه ای ارائه دهد. در مقابل یک موسسه خیریه نباید هزینه چندانی برای طراحی کاتالوگ صرف کند، زیرا خوانندگان قطعا به این موضوع فکر خواهند کرد که چقدر برای این کاتالوگ هزینه شده است. برای مشاهده نمونه کاتالوگ های طراحی شده توسط شرکت طرح هرم اینجا کلیک کنید.