طراحی و برنامه مشاوره تبلیغاتی

چاپ کاتالوگ

  • نویسنده:
  •     
  • :تاریخ

چاپ کاتالوگ

مقدمه

کاتالوگ در واقع شامل صفحاتی جذاب است که در آن تمامی محصولات و یا خدمات یک شرکت ذکر می شوند. معمولا کاتالوگ را به واسطه مشتری و شرکت می دهند. برای مثال یک شرکت تولید کننده لوازم آرایشی کاتالوگ خود را به داروخانه می دهد. چاپ کاتالوگ منجر به افزایش اطلاعات مشتریان از محصولات یا خدمات یک شرکت خواهد شد.

کاتالوگ می تواند باعث رونق کسب و کار شما گردد. شما با دارا بودن یک کاتالوگ راحت تر می توانید همه محصولات شرکت خود را معرفی نموده و مشتریان بیشتری را جذب نمایید. امروزه حتی کسب و کار های کوچک نیز دست به تهیه کاتالوگ می زنند تا از این طریق محصولات خود را بهتر به مشتریان نشان دهند. برای مشاهده نمونه طراحی و چاپ کاتالوگ ها اینجا کلیک کنید.

 

چاپ کاتالوگ

(چاپ کاتالوگ شرکت تی لند - تولید کننده چای های  کیسه ای طعم دار صادراتی)

تفاوت بروشور و کاتالوگ

بروشور تعداد صفحات کمتری نسبت به کاتالوگ دارد و حاوی تصویر و اطلاعات محصولات می باشد. بروشور مناسب برای نگاهی سریع توسط مشتریان می باشد. این در حالی است که کاتالوگ با دارا بودن صفحات بیشتر این امکان را دارد تا درباره محصولات توضیح بیشتری ارائه دهد. کاتالوگ را به واسطه یا همان خریدار عمده می دهند و خریدار جزیی نیازی به کاتالوگ نخواهد داشت.

کاتالوگ به صورت شماره گذاری شده می باشد و صفحات آن با منگنه به هم وصل می باشند.

اطلاعات کاتالوگ

اطلاعات موجود در کاتالوگ شامل نوع محصول، قیمت محصول، تعداد محصول در کارتن، سایز محصول و ... می باشد. همچنین کاتالوگ باید از لحاظ گرافیکی جذابیت داشته باشد. مهم است که لوگوی شرکت در چاپ کاتالوگ لحاظ گردد. این امر منجر به بالاتر رفتن اعتبار آن شرکت خواهد شد.

 

چاپ کاتالوگ صنایع چوب کات

( چاپ کاتالوگ صنایع چوب کات )

 

جزییات چاپ کاتالوگ

چاپ کاتالوگ معمولا قیمت بالایی دارد. به همین دلیل چاپ آن به تعداد محدودی انجام می گیرد. گرم کاغذ کاتالوگ باید بیش از 200 باشد. همچنین کاغذ کاتالوگ باید ضخامت داشته باشد و از کیفیت خوبی برخوردار باشد.

اندازه کاتالوگ می تواند A4، A5، B4 یا B5 باشد. این امر سلیقه ای بوده و به تعداد محصولات نیز بستگی دارد. همچنین تعداد صفحات نیز می تواند زیاد یا کم باشد. معمولا تعداد صفحات کاتالوگ 8 تا 128 می باشد؛ که از کل صفحات 4 صفحه مربوط به جلد و مابقی حاوی اطلاعات و در واقع همان صفحات داخلی می باشند.

پوشش کاغذ کاتالوگ نیز می تواند به صورت سلفون مات یا براق باشد که انتخاب هر یک از آن ها امری سلیقه ای است. مکان قرار گرفتن لوگو در صفحه نیز به سلیقه شما برمی گردد. برخی ترجیح می دهند لوگو تنها در صفحه اول کاتالوگ قرار گیرد. در حالی که برخی لوگو را در همه صفحات کاتالوگ چاپ می کنند.

از دیگر موارد در چاپ کاتالوگ نوع صحافی است. که می تواند شامل منگنه تخت و یا منگنه لوپ باشد.

چاپ کاتالوگ می تواند به دو صورت افست یا دیجیتال انجام گیرد. چاپ افست زمان بیشتری نیاز دارد و در تیراژ بالا به صرفه می باشد. در حالی که چاپ دیجیتال زمان کمتری خواهد گرفت و برای تیراژ پایین به صرفه است. برای مشاهده نمونه طراحی و چاپ کاتالوگ ها اینجا کلیک کنید.