طراحی و برنامه مشاوره تبلیغاتی

تخته شاسی

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

اهمیت تصویر بر همگان آشکار است . تصاویر مربوط به حس بینایی انسان می باشند که بر احساسات، استنباط ها، خاطرات و تصمیم گیری های افراد اثر گذارند. تصاویر بر اساس تکنیک های گرافیکی و عکاسی خاص طراحی و چاپ می شوند ؛ سپس قاب بندی شده تا دربرابر آب ، باد، گرما ، حرارت یا آسیب های احتمالی محفوظ مانده و در معرض دید قرار گیرند. در سال های اخیر میزان استفاده از تابلو شاسی ها به عنوان قاب و نگهدارنده ی عکس ها و تصاویر به طور گسترده، مورد استفاده قرار گرفته است.

تخته شاسی

تابلو شاسی:

تابلو شاسی ها بر اساس ابعاد عکس و تصویر انتخاب می شوند . البته به این معنی نیست که تابلو شاسی های طراحی شده از استاندارد خاصی پیروی نمی کنند. تابلو شاسی ها ابعاد و سایز های ۱۰ × ۱۵ و ۱۳ × ۱۸ و ۲۰ × ۲۰ و ۲۰ × ۲۵ و ۲۰ × ۳۰ و ۳۰ × ۴۰ و ۳۰ × ۶۰ و ۴۰ × ۶۰ و ۵۰ × ۶۰ و ۵۰ × ۷۰ و ۶۰ × ۹۰ و ۱۰۰ × ۷۰ می باشند. جنس تخته شاسی از فیبر یا تخته سه لا در اندازه های مختلف و بر اساس اندازه های بالا می باشد . همچنین چاپ برروی تخته شاسی به صورت های لاستر (مات) ، چاپ سیلک و چاپ متالیک صورت می‌پذیرد .

تابلو شاسی

تخته شاسی شامل قسمت لبه، تخته و چسب می باشد. برای لبه ی تخته از نوار استفاده می شود . تا لبه سطح سخت چوب را بپوشاند .تخته را  نوار پی وی سی با مقاومت و سختی خوب بیشتر از نوارهای اتویی مورد استفاده قرار می گیرند . برای چسباندن نوارهای پی وی سی نیازمند ابزار و وسایل مکانیزه هستند اما نوار های اتویی ، همان طور که از اسمشان پیداست ؛ توسط اتو چسبانده می شوند.جنس تخته از نوع چوب است که ام دی اف پرساخت ترین آن است. از چسب نیز برای چسباندن تصویر استفاده می شود . چسب تخته دارای یک لایه ی کاغذی می باشد که هنگام استفاده ، برداشته شده و قطعه مورد نظر چسبانده می شود .

تخته شاسی

چه موقع از تابلو شاسی استفاده می شود؟

تابلوشاسی ها را می توان به عنوان نگهدارنده و قاب عکس های شخصی و خانوادگی، عکس ها و نقاشی های دکوری در ادارات، سازمان ها استفاده کرد. نمایش عکس ها و تصاویر گرافیست ها و طراحان، عکس گزارشات سازمانی، ابزار موثر تبلیغاتی در نمایشگاه های مرتبط ، همایش ها و کنفرانس ها می باشد. برخی از شرکت ها نمودارهای تصویری خود را بر روی تخته شاسی و در محل های لازم قرار می دهند . مزیت تخته شاسی ها علاوه بر موارد فوق شامل زیبایی و سادگی در طراحی می باشد .

طراحی تابلو شاسی