طراحی و برنامه مشاوره تبلیغاتی

قطع سر رسید

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخسالنامه ، سر رسید(نمونه کارها) ، سال شمار ، تقویمی است که به شکل کتاب یا دفتری چاپ و طراحی شده است. هر قطع از سالنامه بنابر درخواست مشتری به چاپ می رسد .

هم اکنون سر رسید ها ، به طور گسترده مورد استفاده همگان قرار می گیرد. دانش آموزان ، دانشجویان، مدرسین، مهندسین، دکترین ، مدیران و.. به طور متداول از سر رسید استفاده می کنند. اکثر سر رسید های موجود در بازار ایران، برای سازمان ها به منظور هدیه و تبلیغات چاپ می شود. برای دیدن سررسید وزیری، مدیران، رقعی، رحلی با طراحی های خاص و زیبا به سایت شرکت تبلیغاتی طرح هرم مراجعه فرمایید. 

سررسید

سررسید وزیری، مدیران، رقعی، رحلی

کافیست به سر رسید هایی که در قفسه ی کتاب خود دارید نگاه دقیق تری بیاندازید. تمام سر رسید ها دارای جلد ، جنس، صفحات و اندازه های یکسان نیستند . و همین تفاوت ها موجب ایجاد سوال های متعدد از جانب اغلب افراد یا سازمان هایی که می خواهند سر رسید ها را برای خود یا سازمانشان سفارش دهند می باشد؛ در مرحله ی طراحی اولیه ی سر رسید این است که اندازه ی سر رسید(مقالات مرتبط) یا قطع و همان اندازه درازا و پهنای سر رسید چیست ؟ قطع های متداول کدامند ؟ و ...

قطع سررسید

طراحی سررسید

انواع قطع سررسید :

در متن ذیل انواع قطع های سر رسید و اندازه های هر کدام شرح داده شده است.

قطع جانمازی: با ابعاد ۷×۱۲ سانتیمتر ‌است . از این قطع برای سر رسید هایی که با کاربرد دعا و ادعیه طراحی می شوند کاربرد دارد.

قطع جیبی: این قطع که در گذشته به قطع «بغلی» شهرت داشته‌است دارای طول و عرض تقریبیِ ۷×۵ سانتی‌متر است. این قطع برای سر رسید(نمونه کارها) کوچک و با صفحات کم کاربرد دارد.

قطع خشتی: از کهن‌ترین قطع‌های نسخه‌های خطی است به طول و عرض همسان و برابر، به‌شکل مربع، که طول و عرض آن مساوی است.

قطع رقعی: در اندازه ۱۴×۲۲ سانتیمتر و مطابق نظر دیگر اندازه قطعی است به طول و عرض تقریبی ۱۹×۱۰ سانتی‌مترمی باشد.

قطع نیم‌ربعی: با ابعاد ۱۰×۱۸ یا ۹×۱۷ سانتیمتر می باشد.

قطع وزیری: دارای سه اندازه کوچک (به طول و عرض تقریبی ۲۱×۱۵ سانتیمتر)، متوسط (۲۴×۱۶) و بزرگ (۳۰×۲۰)‌است.

تقویم و سررسید

از میان قطع های سالنامه ، قطع وزیری و رقعی پر چاپ ترین قطع ها ، به دلیل سبکی ، خوش دست بودن و سفارش اغلب مشتریان ، پرچاپ ترین نوع سررسید ها می باشد و عملا قطع های سلطانی ، رحلی یا قطع های بزرگ برای چاپ سر رسید ها کاربردی ندارند. البته مشاوره ی هرچه بیشتر با طراحان و صفحه آرای سر رسید برای انتخاب بهتر بسیار کمک کننده خواهد بود. چرا که قطع کتاب و نوع طراحی سفارش دهی شده به هم مرتبط می باشند . مقالات مرتبط : سررسید با هدایا با جعبه